Simulátor Farmer’s Dynasty se podívá také na konzole

Autor: chaosteoryczPublikováno: 11.2.2018, 11:49

Publikováno: 11.2.2018, 11:49

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1846 článků

Většina farmářských simulátorů se zaměřuje především na samotné úkony kolem farmaření. Pěstování plodin a obdělávání pole vám poskytne každý, ovšem ty lepší se už honosí propracovaným systémem zemědělské produkce či licencemi a ty nejobsáhlejší přidávají ještě základy přepravy a chov zvířat. To vše se jeví jako nic proti náplni simulátoru Farmer’s Dynasty. V jeho podání samotné farmaření tvoří jen třetinu hry, aby mohl překvapit ještě budovatelskými prvky a simulátorem života připomínajícím základy Sims. Hráči neholdující farmaření možná řeknou WTF, ale fanoušci chraplavých strojů a vesnického života se zaradují. Pokud jim tedy nebude vadit obyčejnější vizuální zpracování.

Titul pochází od vývojářů z UMEO Team a vzniká ve spolupráci s rakouským celkem Toplitz Productions, o kterém jste asi nikdy neslyšeli. V jeho portfoliu najdete aktuálně tři hry a všechny jsou zaměřené na simulaci. Vedle Farmer’s Dynasty pošlou do světa ještě Riding Stable a Airport Simulator 2018. Nebudeme lhát, že farmaření nemá šanci zaplnit díru na trhu. Podle dostupných materiálů a reakcí od PC komunity má jít o jedinečný simulátor, do něhož jsou zapojeny, vedle již zmíněných, i prvky RPG. Hra nabízí příběhový režim, v němž začnete jako nezkušený sedlák na zchátralé farmě a se stroji, které patří do muzea. Jde o rodinou pozůstalost, takže vzpomínky z dětství a morálka velí, převzít pomyslnou štafetu. Přes úkoly a výzvy vyděláte peníze, abyste mohli zrekonstruovat farmu, pořídit lepší stroje, najmout pomocné síly a založit rodinu. Lehce to zní, ale jednoduché to rozhodně nebude. Postup hrou ovlivňuje budoucí dění, a to i negativně.

Jelikož PC verze je neustále aktualizována o opravy, ta konzolová na sebe nechá chvíli čekat. Podle informací přímo od Toplitz Productions je v plánu buď v druhém nebo třetím čtvrtletí tohoto roku. Závěrem přidáváme poslední trailer a poděkování čtenářovi Jirkovi, který na hru upozornil a přeposlal i vyjádření autorů.

  • Jurgen Thor Cachtzehn

    Ještě bych rád dodal, že co tak vím tak ve hře půjde dělat snad úplně vše. Od tradičního farmaření, po kompletní rekonstrukcci farmy, detailnější starání se o zvířata, taktéž o skleník. Pomáhání v sousedství a za to odměny a získávání nových přátel. Poté můžete mít vztah i s nějakou holkou a založit s ní rodinu, dokonce by měla jít i svatba.
    Také je detailnější nakupování ve hře, pro rekonstrukci farmy (cement, barvy, cihly, střešní tašky atd.)
    Též je možné mít hodně druhů nářadí. Je potřeba spát a jíst. Takže hra kombinuje opravdu hodně věcí. Ačkoliv je taková jednodušší na pohled a má v něčem i špatné zpracování, přesto je pro mě osobně dokonalá. A já se na ní ve druhém či ve třetím kvartálu moc těším.