Skater XL příští rok na Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 15.8.2019, 10:14

Publikováno: 15.8.2019, 10:14

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4955 článků

Tak dlouho jsme čekali na skejťáckou hru, až se nám urodily hned dvě. Před pár dny jsme psali o již známé záležitosti Session, která sází na realističnost a především pouliční jízdu, která položila základy skateboardingu. Session vyjde během října v Game Preview a poté začátkem příštího roku v plné verzi. Bude ovšem mít konkurenci v podobě titulu Skater XL. Ten už se od loňského prosince promenáduje v předběžném přístupu na PC a příští rok chce zamířit i na Xbox One.

Tvůrci cílí především na fyzikální kontrolu prkna a svobodu projevu. Díky rozsáhlému motion capture, vypracovalo studio Easy Day vlastní animační systém, který se skládá z animací v reálném čase namísto předpřipravených, takže vaše ovládání má vliv na každou chvíli, aby tak žádné dva triky či komba nevypadaly stejně. Samozřejmostí je pak řada vybavení, oblečení a příslušenství pro bohatou kustomizaci vašeho jezdce. Díky fanouškům taktéž vznikl editor Replay, takže podobně jako v Session budete moci vytvářit svá vlastní videa.

Je trochu škoda, že jak Session, tak i Skater XL cílí na realistickou jízdu, takže dostaneme příští rok dvě skateboardingové simulace. Obě nejspíše budou ještě autentičtější než původní Skate a snad bude jejich ovládání i hraní přesto zábavné.