Skleněný ovladač Xboxweb 2021 #Xbox20

Publikováno: 16.11.2021, 10:37

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 240 článků

Pokud máte kolem sebe zapálené lidi, tak dokážete vymýšlet opravdu zajímavé věci. Xbox letos slaví 20 let a náš web a komunita kolem něj roster a roste od roku 2007. Proto jsme si pro vás připravili několik pohledů do historie. Začneme ovšem tím nejaktuálnějším.

Do naši redakce se připojil i Daniel „HusekD“ Hušek  a doufám, že vás jeho články baví. Když vám pak někdo řekne, že se pohybuje ve sklářství a výrobě, tak k myšlence skleněného ovladače nebyla dlouhá cesta. Probrali jsme možnosti a nástrahy a dneska vám můžeme ukázat finální produkt, ale také cestu, jakou produkt urazil. Jelikož slavíme 20 let Xboxu, je to pro nás vlastně takový dárek. Moc děkujeme!

Skleněný ovladač Xbox One a jeho desatero

1. Základem každého díla je příprava návrhu. Před samotnou realizací jsme měli nelehký úkol. Variant jak mohl ovladač vypadat bylo opravdu spoustu. Po dlouhém zvažovaní jsme se nakonec rozhodli vydat tou nejsložitější možností, ale chtěli jsme vytvořit něco opravdu speciálního.
2. Když bylo vše na papíře, tak nastal čas na vytvoření samotného modelu. Ačkoliv vím o spoustě předností 3D tiskáren, tak patřím do staré školy a proto dělám veškerou práci bez používání počítače. Umělec má dát svému dílu duši a toho v 3d tisku opravdu nedocílíte.
3. Po hodinách špinavé práce je voskový model hotový a společně s vyrobenou konstrukcí je připravený na zalití do formy.
4. Následně nás čekalo dlouhé čekání, kdy byla forma v peci společně s vybraným sklem. Po několika týdnech jsme se dočkali hotové tavby a mohlo se pokračovat ve výrobním procesu.
5. Měl jsem před sebou tu nejnapínavější část. Hotový model se musí pracně vykutat z formy tak, aby se nikterak neponičil. Nervozita je na místě, protože dokud není model celý venku, tak nemáme 100% jistotu, že se dosavadní proces podařil. Také se mohlo stát, že mohla celá naše práce začínat od začátku.
6. Po odformování a důkladném omytí jsme díky kontrole materiálu věděli, že jsme na dobré cestě a máme ovladač bez jediné vady.
7. Následuje pracná a časově náročná část, při které se musí model ořezat, vyretušovat, obrousit a dovést do finálního tvaru.
8. Poté přišlo na řadu pískování a konečné leštění.
9. Byla to dlouhá cesta, ale když se podívám na hotový výrobek, tak musím říct, že to opravdu stálo za to. Díky námi vybranému dvoubarevnému sklu získal ovladač tu jedinečnou a originální podobu.
10. A je to u xboxwebu 🙂

20. 06. 2023 • p.a.c.o0

Microsoft už nevyvíjí hry pro Xbox One

Všechno krásné jednou končí to samé platí také pro herní vývoj. Původní konzole Xbox One vyšla v roce 2013 a po deseti letech byl ukončen vývoj her od Microsoft studií pro tuto platformu. „Přešli jsme na 9. generaci,“ uvedl pro Axios šéf Xbox Game Studios, Matt Booty a dodal, že hráči na Xbox One budou mít i nadále možnost hrát exkluzivní tituly jako je Forza Motorsport a to prostřednictvím služby...

»
13. 01. 2022 • p.a.c.o0

Microsoft ukončil výrobu konzolí Xbox One

Každý, kdo by si z nějakého důvodu chtěl koupit konzoli Xbox One, by si měl pospíšit do obchodu. Microsoft dnes potvrdil, že již před rokem ukončil výrobu všech konzolí z rodiny Xbox One. Pro upřesnění dodáme, že výroba Xbox One X a Xbox One All-Digital byla ukončena již v červenu roku 2020 a poslední verzí, které se vyráběla byla do konce roku 2020 tak byla Xbox One S. Microsoft se...

»
12. 01. 2022 • Cryptah0

Čtvrtý disk ze série videí Seagate od XkoGuru

Abych úspěšně zakončil sérii videí Seagate, ukáži vám poslední disk, který se mi dostal do spárů na otestování. Jedná se o elegantní pevný externí disk, ze série Game Drive o velikosti 4TB. Stejně jako ostatní disky se připojuje pomocí USB kabelu a jeho vlastnosti jsou totožné s ostatními edicemi disků, které jsme tu testovali. Tento má největší kapacitu a lze na něj tak přesunout velké množství her. Moc se mi...

»
09. 12. 2020 • waggon203

Xbox ONE – manuál

Vítejte v našem návodu, kde vysvětlíme veškeré možnosti Xbox ONE, poodhalíme všechna tajemství této konzole, prozkoumáme její nastavení, uvedeme na pravou míru zažité omyly a zodpovíme i vaše dotazy. O Xbox ONE toho bylo napsáno již hodně, tak snad jedině ve zkratce připomeneme, že se jedná o další herní konzoli od Microsoftu, přímého následovníka Xbox 360. Jelikož se jde o další generaci, jsou i možnosti a výkon ONE o generaci...

»
17. 07. 2020 • tonyskate6

Microsoft ukončuje výrobu Xbox One X a digitální Xbox One S

V posledních týdnech už se o tom mluvilo několikrát, ale Microsoft skutečně ukončuje produkci herních konzolí Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Nejedná se o velké překvapení, když má letos na podzim dorazit next-gen konzole Xbox Series X a tento rok jen potvrzuje, že se skutečně dočkáme levnější a méně výkonné next-gen konzole (údajně Xbox Series S), která by výkonem zastoupila Xbox One X a dosti možná i digitální...

»
10. 07. 2020 • tonyskate76

Xbox One v češtině a slovenštině!

Skutečně je tomu tak! Konzole Xbox One je konečně lokalizována do češtiny. Jestli už startujete svůj stroj, tak vás ještě musíme zadržet, protože zatím je čeština dostupná pouze členy preview programu Xbox Insider, v němž jsou testovány nové funkce. Pochopitelně není lokalizace úplně kompletní, což se ještě snad změní a úplnou dokonalost nečekejte ani při ostrém provozu. Samozřejmě nelze očekávat překlad všech popisků her apod., ale minimálně rozhraní konzole můžeme s další...

»
17. 06. 2020 • tonyskate6

Lepší správa digitálních her s červnovou aktualizací

Možná už vám vaše konzole nabídla nejnovější systémovou aktualizaci, která přináší několik drobných novinek, které jste už dost možná zaznamenali. Týkají se především přehlednosti digitálních her ve vaší knihovně, zviditelnění předplatného a odlišení klubů.

»
10. 06. 2020 • tonyskate12

Funkce Digital Direct nahradí kódy v balení konzolí

Microsoft v rámci příprav na novou generaci chystá řadu zajímavých novinek včetně třeba funkce Smart Delivery, díky níž dosti ušetříte. Po našem Inteligentní doručení totiž zajistí, že hru, která vyjde jak pro Xbox One, tak i Xbox Series X, získáte v rámci jedné koupě pro obě platformy. Tuto funkci budou podporovat všechny hry Xbox Game Studios a samozřejmě také hry ostatních vydavatelů, pokud se pro ni rozhodnou. V současnosti víme například o Assassin’s...

»