Spekulace: Pár střípků o E3 a exkluzivitách pro Xbox

Publikováno: 7.3.2022, 12:54

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5696 článků

Přes víkend se uskutečnil další podcast, v němž vystoupil i novinář Jeff Grubb, který přišel s několika zajímavými informacemi o budoucnosti Xboxu z hlediska propagace jeho her a kterým titulům bude letos věnováno nejvíce pozornosti. Ještě tento rok máme opět očekávat velkolepou E3 konferenci, tedy stejně jako loni, která se Microsoftu opravdu povedla. Ovšem příští rok, kdy už naplno začnou nést plody investice učiněné před lety, bychom se mohli dočkat několika akcí rozprostřených do celého roku, tedy něco na způsob prezentací Nintenda.

Příští rok by totiž mohlo dojít na Hellblade II, Avowed, Fable, State of Decay 3, Gears 6 a nespočet projektů externích studií, takže by mělo smysl mít více prezentací, kdy některé by se soustředily i na konkrétní titul. Letošní rok bude ovšem především patřit Bethesda Softworks, která pod záštitou Microsoftu vydá očekávanou sci-fi RPG Starfield i upíří kooperativní akci Redfall. Na E3 bychom pak měli konečně spatři v akci Perfect Dark a velkou pozornost by konečně měla dostat nová Forza Motorsport, ačkoliv zatím není jisté, jestli vyjde ještě tento rok.

Poslední informace se pak týká prezentací X0, které se v roce 2018 vrátili, ovšem kvůli covidu či z jiných důvodů od nich bylo poměrně brzy upuštěno. Jeff Grubb si pak myslí, že letos bychom se mohli dočkat X022, a to během prosince, což by se ovšem křížilo s The Game Awards, takže uvidíme. Jediná jistota zatím je, že v létě se uskuteční E3 či nějaká podobná konference a nepochybně bude opět stejně nabušená jako ta loňská.

24. 09. 2021 • tonyskate0

Tvůrci Tomb Raider pomůžou s exkluzivitou Perfect Dark

Na představení projektu, na kterém pracuje nové studio The Initiative z rodiny Xbox Game Studios jsme si museli počkat více než dva roky. Teprve loni na The Game Awards došlo na potvrzení spekulací, že si talentovaní vývojáři vybrali z archivu značek, kterými Microsoft disponuje a nabídnou nám špionážní thriller Perfect Dark zasazený do světa v blízké budoucnosti.

»
11. 12. 2020 • tonyskate4

Xbox studio The Initiative oznamuje špionážní thriller Perfect Dark

Spekulace o tom, na čem pracuje nové Xbox studio The Initiative, které vzniklo před více než dvěma lety, se nakonec ukázaly býti pravdivé. Talentovaní veteráni se namísto vytvoření nové značky rozhodli sáhnout do archivu Microsoftu a vytáhli si Perfect Dark, jednu z kultovních značek studia Rare. Zatímco původní hry byly střílečkami z pohledu první osoby, pod taktovkou The Initiative by Joanna Dark měla přejít na dobrodružnou akci a nový Perfect Dark tak...

»