Spekulace: Project Scarlett s 12 TFLOPS, 8jádrovým CPU 3.5 GHz a 16 GB RAM

Autor: tonyskatePublikováno: 9.12.2019, 21:02

Publikováno: 9.12.2019, 21:02

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4777 článků

Zahraniční server Windows Central přišel s technickými specifikacemi pro next-gen Xbox, který známe jako Project Scarlett, k jehož vydání by mělo dojít příští podzim ve dvou variantách. Opět se vyskytuje informace z minulého týdne, že by nová konzole měla mít super výkonnou variantu s kódovým označením Anaconda a méně výkonnou, ovšem cenově dostupně variantu, která je zatím známa pod kódovým označením Scarlett. Z více zdrojů teď přišli první informace o konkrétních specifikacích, které nejspíše pochází od vývojářů, kteří obdrželi vývojářské konzole.

Pro výkonnější konzoli Anaconda Microsoft cílí na grafický výkon 12 TFLOPS, což je dvakrát více než Xbox One X a mnohem více než Xbox One S, který má 1,4 teraflopů. Levnější Lockhart by pak po grafické stránce měl disponovat výkonem o 4 TFLOPS. Zde ovšem zásadní rozdíly mezi konzolemi končí. Obě by totiž měly mít 8jádrový procesor o taktu 3.5 GHz, ačkoliv Anaconda bude mít trochu větší takt. Oproti současné generaci to nemusí působit jako velký skok, ovšem díky rozsáhlým vylepšením ukládání v cache (caching), nové silikonové architektuře a další optimalizaci bude Anaconda předvádět čtyři až pětkrát lepší výsledky než Xbox One X.

Anaconda by pak měla mít 16 GB paměti RAM, kdy 13 GB bude vyhrazeno pro hry a zbývající 3 GB pak pro operační systém. Časem by se ale poměr pro hry mohl díky dodatečné optimalizaci zlepšit, ale to už spekuluje. Xbox One X momentálně využívá pro hry 9 GB z celkových dvanácti. Pro Lockhart nebyla velikost paměti zmíněna, ale jelikož bude cílit na nižší rozlišení – přibližně 1440p při 60 fps, bude nejspíše menší (9/3). Anaconda pak bude cílit hraní ve 4K při 60 fps. Samozřejmě bude na vývojářích, aby toho dosáhli, ale nějak takhle si to představuje Microsoft.

Daleko důležitější je, že obě konzole budou disponovat SSD disky s rozhraním NVMe, což dramaticky sníží načítací časy a dosti možná načítání eliminuje úplně. Hry, které se načítali až minutu, se teď načtou během pár sekund. Díky propojení se službou xCloud napříč všemi systémy Xbox pak budete moci začít ihned hrát skrze herní streamování, zatímco se bude hra stahovat do vaší konzole. Příští generace je tedy o ušetření vašeho času, ať už díky SSD diskům či kombinaci s herním streamováním.

Ačkoliv už víme, že některé next-gen hry budou šlapat i na současné generaci či třeba jen na Xbox One X, pro konzole Scarlett nejspíše budou výhradně dostupné next-gen funkce jako třeba ray tracing pro dynamické odrazy. Nesmíme také zapomínat na zpětnou kompatibilitu, a to nejen s hrami předchozích generací Xboxu, ale i s veškerým příslušenstvím pro Xbox One.

Stávající hry z Xboxu One pak na Scarlett samozřejmě poběží lépe, a to nejen díky mizivým načítacím dobám, ale pokud má hra odemknuté snímkování fps a dynamické rozlišení, snadno využijete našlapaného výkonu příští generace.

Na závěr je samozřejmě třeba říct, že se jedná o nepotvrzené informace, ale snad se ukáží pravdivé. Project Scarlett ve variantě Anaconda totiž zní jako řádné monstrum, zatímco Lockhart sice bude strádat po grafické stránce, ale ve smyslu herních funkcí na tom bude stejně a za přijatelnější cenu.

16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»
29. 01. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pokukuje po dalším vydavateli

Microsoft od roku 2018 opravdu hodně investuje do své herní divize a příslib velkých her i předplatné Xbox Game Pass potvrzují skvělé prodeje Xbox Series X|S či pětimiliardový dolarový obrat za minulé čtvrtletí. Že to Microsoft s hraním myslí opravdu vážně, potvrzuje i loňská akvizice vydavatele Bethesda za 7,5 miliardy dolarů, která bude uzavřena v následujících měsících. Jak už ale řekl Satya Nadella, ředitel Microsoft, s nákupy ještě nekončí. Teď začala internetem kolovat...

»
27. 01. 2021 • tonyskate10

Herní divize Microsoftu má 51% narůst a 18 milionů Game Passů

Microsoft přes noc uveřejnil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, tedy za období od října do prosince 2020. Za toto období společnost dosáhla obratu 43,1 miliardy dolarů, kdy zisk činil pěkných 15,5 miliard dolarů, za což by si Bethesdu mohli koupit ještě dvakrát. Jak se dalo očekávat, pěkný podíl na to má i herní divize, která oproti minulém roku zaznamenala 51% narůst, což vedlo k rekordnímu obratu 5 miliard dolarů za minulý...

»
23. 01. 2021 • tonyskate15

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry se ruší

Nejspíše nikdo nikdy nepochopí, jak to funguje v obrovské korporaci, jako je Microsoft. Včerejší oznámení zdražení členství Xbox Live Gold, které je na konzolích zapotřební pro hraní online, bylo zrušeno. Odezva fanoušků byla natolik silná, že Microsoft oznámení stáhl a situace teď bude ještě lepší, než kdy dříve. Aby totiž odčinil svou chybu, tak v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry. Během letoška si tak zahrajete Fortnite, Apex Legends,...

»
18. 01. 2021 • DandyCZE10

Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

»
18. 01. 2021 • tonyskate4

Xbox má na tento rok alespoň 2 velké neoznámené hry

Přes víkend vydal Microsoft seznam her, které tento rok exkluzivně vyjdou na Xbox a řada z nich si to také rovnou namíří do předplatného Xbox Game Pass. Psali jsme o tom ZDE, ovšem je nesmírně důležité podotknout, že se tento seznam vznikl na základě pouze oznámených titulů a konzolových exkluzivit pro Xbox Series X|S a Xbox One. Mnozí tomuto detailu nevěnovali pozornost a mohli si taky myslet, že Xbox toho na...

»
16. 01. 2021 • japo9

Xbox oslavil dvacetiny – vzpomínky veteránů herní branže

Před pár dny tomu bylo přesně dvacet let, co zakladatel a bývalý CEO Microsoftu, Bill Gates, představil na Consumer Electronic Show v Las Vegas novou herní konzoli Xbox. Na oko to nebyla nejkrásnější konzole na světě, vypadala trochu jako videopřehrávač, ovladač byla neuvěřitelně obrovský, ale byl to první úspěšný pokus stvořit opravdovou herní konzoli jinde než v Japonsku od doby Atari 2600 (Atari 2600 se prodalo 30 milionů kusů a prodávalo se...

»