Spekulace: Xbox chce koupit herní studio v Polsku

Autor: tonyskatePublikováno: 19.12.2019, 20:02

Publikováno: 19.12.2019, 20:02

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5011 článků

Phil Spencer i Matt Booty na X019 řekli, že se teď chtějí především soustředit na tvorbu her a momentálně jsou se stavem rodiny Xbox Game Studios spokojení, ale i tak zmínili, že stále pokukují po dalších studiích, která by mohla rozšířit řady herní divize Microsoftu. A zdá se, že to mysleli opravdu doslova. Jeden z fanoušků totiž teď na Twitteru přišel se zprávou, že polský dokumentarista Borys Nieśpielak, který stojí za oceněným filmem „We are alright“ o nezávislých hrách, ve svém podcastu řekl, že Microsoft byl v Polsku a měl zájem o nové týmy, které by se mohly přidat k Xbox Game Studios.

Vazby filmaře na herní průmysl jsou díky jeho filmu jasné a je tedy dost možné, že Microsoft řádil se šekovou knížkou i v Polsku. Fanoušek S3V8, který s informací přišel, pak ještě dodal skutečnost, o které tvrdil, že je pravdivá, a to že Microsoft do Polska skutečně zavítal se záměrem akvizice, ačkoliv to nemusí znamenat, že nějaké studio koupil. Prý byli v kontaktu alespoň s jedním studiem, ale zatím se netuší, jestli došli k vzájemné dohodě.

Nejspíše vás jako první napadl CD Projekt RED, ale jednak by to bylo docela velké sousto, jelikož je hodnota společnost zhruba 6,5 miliardy dolarů, ale především se jedná o veřejnou společnost, kterou Microsoft doposud nikdy nekoupil. Také je důležité zmínit, že tato významná parta si chce ponechat svou nezávislost, což samozřejmě nehraje moc velou roli, když jsou veřejnou společností, ale zkoupit všechny akcie by asi dalo hodně práce a samozřejmě by většina musela chtít prodat. Jinak by možná ani ta suma nebyla překážkou, ale v podstatě by to byla násilná akvizice a řada talentovaných vývojářů by mohla prostě odejít.

Druhou velkou společností je pak Techland, který stojí za zombie peckami Dead Island a Dying Light či třeba westernovou sérii Call of Juarez, a momentálně kutí Dying Light 2. Ta samozřejmě připadá v úvahu, ale nevíme, jestli by chtěl Microsoft koupovat takto velké studio s řadou závazků. Podobně jsou na tom i People Can Fly, kteří sice mají na triku hry jako Painkiller, Gears of War: Judgment a Bulletstorm, ale v současnosti pracují na Outriders. Ledaže by Outriders ve skutečnosti vypadali lépe než na E3 trailer, a Microsoft je koupil i s právy na hru.

A pak jsou tady menší studia jako třeba The Farm 51, které se spíše zapsalo thrillerem Get Even a letos oznámili nový sci-fi survival horor Chernobylite. O něco mladší je nezávislá parta The Astronauts, která zatím vydala The Vanishing of Ethan Carter a před dvěma lety představili zajímavou fantasy střílečku Witchfire, o které jsme už ale dlouho neslyšeli. A nakonec je zde několik veřejných společností jako 11 but studios (survival strategie Frostpunk), CI Games (Sniper Ghost Warrior) či třeba Bloober Team, který stojí za oblíbenými horory Layers of Fear anebo letošním Blair Witch.

Možností je tedy spousta a spekulacím nahrává i zpráva od osvědčeného insidera pod přezdívkou shinobi602, který se na jednom fóru zmínil, že Microsoft má nadále zájem kupovat herní studia.

28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass pro chytré televize a expanze cloudového hraní

Před pár týdny jsme vydali článek na téma Xbox Game Pass jako herní Netflix, v němž jsme se zmínili, že je jen otázkou času, než se předplatné stanou součástí chytrých televizí formou vlastní aplikace s pomocí hraní z cloudu. A teď to potvrdil sám Microsoft. Phil Spencer i Satya Nadella promluvili o budoucnosti hraní a jedním z kroků je dostat Xbox i předplatné Game Pass na více obrazovek. Momentálně tak Xbox pracuje s výrobci televizí...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Lepší FPS i rozlišení s AMD FidelityFX na Xbox Series X|S

Jak asi víte, herní konzole pohání grafické čipy od společnosti AMD, zatímco NVIDIA jim pak konkuruje na poli PC hraní. Obě společnosti se předhánějí v různých technologiích a je pravda, že NVIDIA bývá pokrokovější jako třeba se svou technologií DLSS, na niž AMD už brzy odpoví vlastní FidelityFX Super Resolution. Microsoft pak potvrdil, že tuto technologii budou podporovat i herní konzole Xbox Series X|S, což pro hráče znamená, že by se...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft na E3 oznámí koupi studia

S dalším týdnem tady máme další spekulaci. Okolo blížícího se veletrhu E3, který se letos uskuteční v digitální podobě, se nadále množí různé domněnky a spousta z nich zahrnuje i přímo Xbox a jeho hry. V posledních dnech pak někteří z insiderů začali naznačovat, že Microsoft na své konferenci oznámí akvizici herního studia, jehož součástí bude i zajímavá značka, ačkoliv dle všeho není AAA rozměrů. Studio pak má být spíše střední velikosti jako třeba...

»