Spielbergův Ready Player One nešetří herními postavami

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 11.12.2017, 20:06

Publikováno: 11.12.2017, 20:06

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2554 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

O očekávaném snímku jednoho z nejslavnějších režiséru Hollywoodu budeme psát pravděpodobně častěji, tak si název Ready Player One dobře zapamatujte. Vy, co nepohrdnete knížkami, možná znáte stejnojmennou předlohu, vyprávějící o světě s virtuální realitou OASIS. Ta je útočištěm majoritní části populace, protože jim dovoluje uniknout z bídné reality všedního dne a vzít na sebe fiktivní podobu hrdiny, padoucha či obyčejného, tuctového avatara. Svět stvořený z jedniček a nul však nabídne uživatelům životní příležitost. Jeho zakladatel a majitel v jedné osobě skonal a ve hře zanechal speciální Easter Egg. Hráč, který se k němu dostane jako první se automaticky stane novým pánem OASIS a nejmocnější osobou na světě. A taková příležitost se neodmítá.

Předloha není poutavá jen aktuálním tématem virtuální reality, ale také pop-kulturními odkazy na éru 80. a 90., díky nimž ožívají postavy a předměty známé z filmů, hudby a videoher. Spielberg na filmovou adaptaci zakoupil práva chvíli po vydání knihy, vyškrtal věci nehodící se mu do konceptu, přidal tatrovku odkazů na dobu nynější a poslední březnové dny nás hodlá přesvědčit, že jako filmař nepatří do starého železa. Nový trailer už jen nestřílí jednu geekovskou lahůdku za druhou, ale snaží se téma prodat širokým masám. To však neznamená, že srdce hráče nemá důvod zvýšit frekvenci tlukotu.

Pozornému oku neuteče trojice Chun-Li (Street Fighter), Lara Croft a Tracer (Overwatch), která se řítí do boje. Komiksový nadšenci zpozorují Jokera s Harley Quinn, kterým o kus dál sekunduje Blanka patřící také do série Street Fighter stejně, jako Ryu. Jak už bylo odhaleno dříve, ve filmu se objeví také Kitana z Mortal Kombat, Dizzy z Gears of War nebo Duke Nukem. Zkrátka nepřišla ani série Halo, z níž si tým kolem Spielberga vzal typickou útočnou pušku. Zařadit sem můžeme i Delorean DMC-12. Přeci jen, Návrat do budoucnosti je součástí nabídky Games with Gold pro tento měsíc. Bude Ready Player One biják pro vás? A za koho byste v takovém virtuálním světě vystupovali vy?         

  • Martin

    Na tenhle film se strašně těším. Knížku jsem přečetl pomalu jedním dechem, protože byla fantastická 🙂

  • Dawe Dylina

    Tak to si dám 🙂