Starší díly Final Fantasy dorazí v dubnu

Autor: chaosteoryczPublikováno: 11.1.2019, 16:34

Publikováno: 11.1.2019, 16:34

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2180 článků

Jak si možná pamatujete z nedávné minulosti, poslední díl ze série Final Fantasy byl ve vývoji deset let, tudíž si lehce spočítáte, že předešlí zástupci japonské RPG už jsou pěkně staří. Ve své době se například ani nedostali na Xbox, protože byli součástí exkluzivního výběru konkurenční konzole. Nicméně to už je dávno a držitel práv, tedy společnost Square Enix, modernizované verze postupně vydává na většinu dostupných platforem. Letos je čas na Xbox One. V průběhu dubna vyjdou hned dva starší díly, a to Final Fantasy X | X – 2 HD Remaster a Final Fantasy XII The Zodiac Age.

První titul vyjde 16. dubna a kromě toho, že emotivní příběh za záchranu světa, pojmenovaného Spira, dodá v remasterované grafice, nabídne také pokračování. Jeho děj se odehrává dva roky po událostech Final Fantasy X a hlavními hrdiny jsou Rikku, Yuna a Paine. Díl s podtitulem The Zodiac Age půjde na pulty obchodů o týden později. V jeho případě se vydáte do Ivalice. Místo, kde vládnou kouzla a všudypřítomné vzducholodě, je v centru válečného konfliktu dvou království. Vašimi hrdiny se stanou princezna Ashe a zlodějíček Vaan. Níže starší trailery.

 

 

 • StriderCZ

  tak tohle je skvělá zpráva. Zejména FF X jsem rozehrál dvakrát (napoprvé jsem ji nedohrál, bo se mi sekal disk v mechanice PS2). Zejména po hudební stránce je to zážitek, ta muzika přímo hladí duši.
  Sice asi budu hrát spíše na Switchi, ale to vůbec nevadí.

 • SolidTrain 16059

  Při přečtení nadpisku článku jsem se zaradoval že na xbox budou ff7, 8 a 9. Desítku jsem nikdy nehrál a moc na mě oproti těmto třem (podle mě nejlepším dílům) nezaujala, takže nezájem.

  • StriderCZ

   Sedmička, devítka přijdou na Switch i na Xbox během roku 2019, takže kdo ví, možná přibude i osmička….
   https://www.nintendo.co.uk/Search/Search-299117.html?f=147394-21-65-22904
   https://www.xbox.com/en-US/games/final-fantasy

   • SolidTrain 16059

    Tak snad. Jenom nechápu proč osmička nikde není. Myslím že je na PS, na Android/iOS určitě není a na PC myslím taky ne(ale tady to nemůžu zaručit). Teď by nebyla ani na Xbox a Switch. Možná jsou třeba nějak zasmlouvovaní? Fakt nevím.

    • Chaosteory CZ

     Mám pocit, že osmý díl je i na PS dostupný pouze pro minulou generaci konzolí a že verze pro nynější generaci není vůbec. Poslední reedice proběhla v letech 2012/2013 z důvodu výročí značky.
     Proč se zrovna tenhle díl opomíjí ví jen Square Enix, nicméně nejpravděpodobnější se jeví překážky v oblasti licencí na originální soundtrack. Ale je to pouze moje domněnka.