Stealth střílečka Past Cure poutá pozornost příběhovým trailerem

Autor: chaosteoryczPublikováno: 30.6.2017, 16:17

Publikováno: 30.6.2017, 16:17

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1892 článků

Následující řádky zakončené trailerem patří vám všem, kteří u nezávislých tvůrců hledáte odvahu, nápaditost a do jisté míry i originalitu. Nejen na konzoli Xbox One bychom měli brzy přivítat velice dobře vypadající titul Past Cure, jenž roztahuje chapadla nejen do akčního žánru střídaného stealth prvky, ale také do sci-fi koketující s psychologickým thrillerem. Sami autoři pak svůj počin označují jako hru pro jednoho hráče, která kombinuje plížení s dynamickou akcí, a to ve fiktivním světě připomínajícím Nolanův filmový trhák Počátek.

Nově vydaná ukázka představuje bývalé elitního vojáka Iana. Jeho minulost nepoznamenala ani tak válka, jako jiné muže sloužící vlasti, ale experimenty v neznámé věznici kdesi v Evropě. Dlouhá léta plnil funkci pokusné krysy, díky čemuž se u něj vyvinula schopnost kontrolovat myšlenky druhých a telekineze. Jenže dar nebyl úplně zdarma a při každém použití získaných dovedností přichází o část svého rozumu, jehož místo zaplňuje šílenství. Ian musí za pomoci svého bratra Markuse a agentky Sophie rozplést klubko tajné organizace, a to dříve, než se sny definitivně zhmotní do reality. Jsou jeho protivníci ale skutečně z tohoto světa?

Za projektem Past Cure stojí německé studio Phantom 8, o němž jste patrně nikdy neslyšeli. On také nebyl důvod, protože Ianův příběh je jeho první počin. Co ovšem neznámý tvůrčí tým ztrácí na zkušenostech, získává na použité technologii. Hra vzniká za přispění technologií firem Cubic Motion, Metric Minds, Take1 a 3Lateral, přičemž poslední zmíněná firma patří mezi špičky v procesech snímání obličeje a zaznamenávání pohybu. Z těch nejznámějších jmenujme GTA V, Ryse: Son of Rome nebo Hellblade. Přesné datum vydání je neznámé, ovšem k vypuštění na herní zařízení by mělo dojít v nejbližších týdnech či měsících.