Steven Spielberg servíruje ukázku z Ready Player One

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 23.7.2017, 16:56

Publikováno: 23.7.2017, 16:56

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2970 článků

Normálně o filmech nepíšeme, vlastně o nich dáváme vědět jen tehdy, pokud za jejich předlohou stojí hra. A možná je to chyba, protože takové adaptace zpravidla stojí za kus hovězího, které pošlo někde v pustině. Proto přichází menší změna a dáme si teaser na film, který vypráví o hráčích, virtuální realitě a při němž pamětníkům 80. a 90. let zvlhnou oči. Snímek navíc obsahuje i spoustu odkazů na videohry, které dělaly společníka nejednomu z nás, a které se dnes právem řadí mezi legendy. O čem ale Ready Player One vůbec je?

Píše se rok 2044 a lidstvo je tíženo nedostatkem fosilních paliv a globálním oteplováním, což vede ke značnému prohloubení sociálních rozdílů v již tak odpudivém dystopickém světě. Není proto divu, že se lidé uchylují do virtuálního světa OASIS, který není ničím jiným než obrovskou MMORPG. Celý „ráj“ spravuje James Halliday, který patří mezi nejmocnější lidi světa, nicméně když jeho svíčka ztratí světlo, je oznámen skrytý odkaz ve hře. Kdo ho najde jako první, zaujme automaticky jeho místo. To je výzva pro teenagera Wadea Wattse, jenž má v příběhu hlavní pozici a jehož osud budeme sledovat. Pochopitelně ale není sám, kdo má na „Easter Egg“ zálusk.

Román vyšel v roce 2011 jako prvotina Ernesta Clinea a ihned se stal bestsellerem. Autor totiž chytře kombinuje popkulturu posledních dvou dekád minulého století, ze které si bere slavné filmy, seriály, ale také hry. Možná i proto látka zaujala Stevena Spielberga, který se krátce poté začal skloňovat jako ten, který se postará o převedení na filmové plátno. Premiéra filmu je naplánována sice až na příští rok, ale už teď tu máme teaser, který na Comic-Conu asi jen tak něco netrumfne. Jste připraveni na ikonického DeLoreana, Trona a Freddyho Kruegera v jednom filmu? Jestli ne, tak se držte, protože to jsou jen zlomky, které doplňují minimálně 3 odkazy na hry míhající se na plátně jen několik vteřin. Najdete je? Schválně nám do komentářů napište, co všechno jste v ukázce poznali, filmy nevyjímaje.