Tahový fotbal Football, Tactics & Glory vyjde tento měsíc

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 12.1.2020, 10:37

Publikováno: 12.1.2020, 10:37

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3024 článků

Realisticky pojaté fotbaly na konzoli nacházíme s pravidelností japonské rychlodráhy, přičemž párkrát za rok vyjde nezávislá pixelovka, která zapadne jak voják do krytu. Z každého žánru trošku se pokusí nabídnout hra Football, Tactics & Glory, pro jejíž začlenění bychom museli otevřít škatulky sport, strategie, simulátor či budování. U Toplitz Productions pojali oblíbený sport trochu jinak, čímž šalamounsky vyřešili otázku licencí.

Ve fiktivním sportovním světě zakládáte tým, s nímž se pokusíte vyhrát nejprve amatérskou ligu. K tomu je zapotřebí naverbovat hráče, vybudovat primitivní zázemí a skočit do trenérsko-manažerského saka. A také si osvojit hratelnost založenou na tazích. Ta je asi největší specialitou, protože plánovanými kroky se odehrává celý zápas. A bude-li se vám dařit, dveře vyšších soutěží jsou otevřeny.

Football, Tactics & Glory sází na hratelnost úplně vše, neboť kvůli grafice a stylizaci si ho nejspíš nekoupíte. Někoho mohou zaujmout i variabilní herní podmínky, kdy se nad hřištěm střídají slunce, déšť nebo sníh. Jak moc dané podmínky zamávají s výkonem hráčů, je otázkou. Jisté však je, že titul vyjde 22. ledna.