Tahový fotbal Football, Tactics & Glory vyjde tento měsíc

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 12.1.2020, 10:37

Publikováno: 12.1.2020, 10:37

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2778 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Realisticky pojaté fotbaly na konzoli nacházíme s pravidelností japonské rychlodráhy, přičemž párkrát za rok vyjde nezávislá pixelovka, která zapadne jak voják do krytu. Z každého žánru trošku se pokusí nabídnout hra Football, Tactics & Glory, pro jejíž začlenění bychom museli otevřít škatulky sport, strategie, simulátor či budování. U Toplitz Productions pojali oblíbený sport trochu jinak, čímž šalamounsky vyřešili otázku licencí.

Ve fiktivním sportovním světě zakládáte tým, s nímž se pokusíte vyhrát nejprve amatérskou ligu. K tomu je zapotřebí naverbovat hráče, vybudovat primitivní zázemí a skočit do trenérsko-manažerského saka. A také si osvojit hratelnost založenou na tazích. Ta je asi největší specialitou, protože plánovanými kroky se odehrává celý zápas. A bude-li se vám dařit, dveře vyšších soutěží jsou otevřeny.

Football, Tactics & Glory sází na hratelnost úplně vše, neboť kvůli grafice a stylizaci si ho nejspíš nekoupíte. Někoho mohou zaujmout i variabilní herní podmínky, kdy se nad hřištěm střídají slunce, déšť nebo sníh. Jak moc dané podmínky zamávají s výkonem hráčů, je otázkou. Jisté však je, že titul vyjde 22. ledna.

 • Maladava

  Tohle si rád zahraju. Snad bude cena příznivá. I když možná počkám. Mohlo by se to brzo objevit v GP 😉

 • Vlastimil Smolík

  Mě to hodně zaujalo pak sem si zapnul lets play na YouTube kde byl výsledek prvního zápasu 9:4 a borec v tom tahovy rezimu dal sedm stejných golu stejnym hráčem, protože útočník měl nějakej utocnej stat 34 a brankář měl statistiku 9 a nechytil ani střelu za zápas. Takže to trochu ochladlo to moje nadšení. Ale možná to tak je v té amatérské soutěží a když postupujeme výš tak se to možná srovná. Chtělo by to recenzi.

  • Maladava

   Já myslím, že recenze bude, až hra vyjde.

 • Sajmon79

  Tak na storu už je, ale litr za to dávat nebudu 🙁 🙁