Telltale Games vstávají z mrtvých

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 28.8.2019, 15:52

Publikováno: 28.8.2019, 15:52

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3090 článků

Vypravěčské studio možná nebylo v posledních letech nejoriginálnější, ale mělo stabilní základnu hráčů a pár projektů, na které se těšila široká veřejnost. Jeho správa financí však byla mrzká a velkým očím nestačila malá pusa. Krach měl za následek zrušení budoucích projektů a stažení většiny značek z obchodů. Každá pohádka má ale prince na bílém koni, a tím je v tomto případě firma LCG Entertainment.

Ta koupila značku Telltale Games, její technologie, klíčové materiály a práva na dříve držené tituly. Vedení klíčových pozic dostali na starosti zkušení vývojáři, jako Jamie Ottilie, Brian Waddle, Chris Kingsley, Lyle Hall a Tobias Sjögren. Spolupráci obnovilo také spoluvydavatelství Athlon Games. Když to bylo možné, znovuotevřené studio nabídlo práci dřívějším zaměstnancům, tudíž se interaktivní továrna na hry pozvolna vrací do původního stavu. Tedy toho pracovního.

Plán pro nejbližší budoucnost je jasný. Studio znovu pošle do obchodů klíčové série a započne práci na dalších projektech. Mezi ně patří jak některá pokračování, tak nové značky. O co přesně půjde, zjistíme až později. V žádném případě se nemá opakovat minulost. Nové vedení zajímá růst tvůrčího celku, tudíž můžeme čekat zaměření na jistoty. Snad druhá šance posune studio a žánr kupředu.