Thriller Twin Mirror oznámen na příští rok

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 9.6.2018, 10:50

Publikováno: 9.6.2018, 10:50

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3109 článků

Akčním RPG Vampyr se teprve prokousáváme a jeho autoři už ohlašují další projekt. A opět poskytne silný příběh. Francouzské studio, jehož prvotinou byla hra Remember Me, má cit pro vyprávění, což dokázalo i v případě Life is Strange. Očividně ale překypuje nápady, které se snaží co nejrychleji přinést mezi hráče. Adventura Twin Mirror na první pohled zaujme atmosférou, lehce připomínající Alana Wakea. Za spisovatele tentokrát hrát nebudeme, ale diktafon, tužka a papír se budou hodit i tak.

Sam je novinář s kristovými léty v občance a cestuje do rodného města. Tady má pohřbít svého nejlepší kamaráda, což samo o sobě není nic příjemného. A jelikož osud je bestie, má v hlavě ještě rozchod s životní láskou. To by samo o sobě stačilo na několik propitých nocí, ale na Sama čeká mnohem větší problém. Jednoho rána se probouzí v hotelovém pokoji s oknem větším, než je výloha obchodního domu. Co se dělo poslední hodiny, neví, ale v koupelně straší zakrvácené oblečení. Od této chvíle musí dát dohromady vše co zná, aby objasnil, co se vlastně stalo. Nic příjemného na něho nečeká, protože vzpomínky dokáží pěkně bolet.

Pánové z Dontnod Entertainment si od hry hodně slibují. Vidí v ní nejen emocemi nabitý příběh, ale také projekt, který posune hranice vyprávění. Stejně jako v případě Vampyr, by nás měla čekat důležitá rozhodnutí, která ovlivní dění kolem nás. A musíme uznat, že v tomto ohledu vývojáři mají skutečně co nabídnout. Twin Mirror vyjde v následujícím roce.