Todd Howard (ne)lákal na Indiana Jonese

Autor: tonyskatePublikováno: 13.1.2021, 11:34

Publikováno: 13.1.2021, 11:34

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4838 článků

Včerejší oznámení hry dle slavného archeologa Indiana Jonese přišlo jako blesk z čistého nebe. Radost je pak dvojnásobná, když titul vznikne pod záštitou Bethesda Softworks, jež se v následujících měsících stane součástí společnosti Microsoft a tak i Xboxu. Vzhledem k licenci to nemusí nutně znamenat exkluzivitu, ale mělo bychom se hry v den vydání dočkat v předplatném Xbox Game Pass.

Přesto nás ještě čeká velmi dlouhé čekání, protože vývoj je v rané fázi, takže hru očekávejte až tak v roce 2023, možná i 2024. Švédští MachineGames, jež byly pověřeni vývojem, mezitím dokončí střílečku Wolfenstein III, která by mohla dorazit letos či příští rok, a pak by se většina týmu vrhla na Indyho. Jak pak prozradilo včerejší oznámení, hra bude vznikat pod dozorem legendárního vývojáře Todda Howarda, jenž má na svědomí sérii The Elder Scrolls.

Todd Howard není součástí tohoto projektu náhodou. Jak prozradil Pete Hines, viceprezident Bethesda Softworks, Howard je obrovským fanouškem Indiana Jonese, o čemž svědčí i různé předměty z kultovních filmů, jež zdobí jeho stěnu, jak jsme mohli vidět v podcastu Xbox po loňském oznámení akvizice.

Podobně jako kdysi měl Phil Spencer ve své knihovně ukrytou konzoli Xbox Series S, hráči se začali domnívat, že během podcastu Howard lákal právě na hru s Indiana Jonesem. Hines ale na svém Twitteru potvrdil, že je oblíbený vývojář skutečně pouze velkým fanouškem a nejednalo se o úmysl, ale kdo ví…