Tomonobu Itagaki zakládá nové studio

Autor: HusekDPublikováno: 19.1.2021, 7:48

Publikováno: 19.1.2021, 7:48

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 43 článků

Tomonobu Itagaki byl tvůrcem Dead or Alive a ředitelem hry Ninja Gaiden z roku 2004, která byla vyvíjena pro Xbox. V nedávné době Itagaki oznámil na svém Facebooku založení nového studia s názvem Itagaki Games a přidal k tomu celý rozhovor s agenturou Bloomberg, jenž se věnoval výročí Xboxu a to včetně odpovědí, které do článku nebyly zahrnuty.

„Poslední 4 roky jsem se věnoval učení nových vývojářů, teď mám ale pocit, že chci opět vytvořit svojí vlastní novou hru, a právě za tímto účelem, jsem založil nové studio Itagaki Games“ odpověděl Itagaki na otázku, co dělal poslední dobu. Poté dostal otázku, co by řekl na to, kdyby ho chtěl Microsoft opět získat pod svá křídla, vzhledem k tomu, že se v minulosti věnoval vývoji exkluzivních titulů pro Xbox.

„Haha, začal bych stejnou otázkou, kterou jsem položil i Seamusovi před 20 lety. Tehdy jsem se ho zeptal, jestli věří tomu, že dokážou porazit konkurenční PS2. A on odpověděl, že ano. Xbox se jmenuje Project Midway a já s ním získám převahu. Právě proto jsem mu věřil, a ve finále jsem dělal exkluzivní obsah pro Xbox nějakých 10 let“. Odpověděl Itagaki.

„Od té doby uplynulo 20 let, a já jsem založil nové studio Itagaki Games, které rozhodně není jako Tecmo, nebo Valhalla. Vím, že je Microsoft stále agresivní a pokud mě osloví, bude to pro mě pocta.

Nám teď nezbývá nic jiného, než čekat co nám Microsoft či Itagaki v budoucnu oznámí. Každopádně by byl určitě velkým přínosem do rozvíjejících se first-party studií.