Toy Soldiers 2: Finest Hour a HD verze původních her

Autor: tonyskatePublikováno: 11.2.2020, 20:06

Publikováno: 11.2.2020, 20:06

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4538 článků

Už je tomu prakticky deset let, co vyšla skvělá akční strategie Toy Soldiers. Signal Studios se rozhodlo toto výročí oslavit ve velkém, a to oznámením nové hry z této oblíbené série, jež vyjde příští rok jako Toy Soldiers 2: Finest Hour.

Původní hra zasazená do první světové války byla obrovským hitem na Xbox Live Arcade a rok na to následovala neméně skvělá Toy Soldiers: Cold War z období Studené války. Obě hry se dočkaly přídavků a jistě vás potěší, že se na jaře, respektive v létě, se dočkáme HD verzí těchto klasik na Xbox One. Počítat můžete nejen s vylepšenou grafikou, přepracovanými texturami, dodatečnými balíčky, lepší kamerou a ovládáním, ale také s novými možnostmi, obtížností a především novým obsahem. Pro úplnost zmíníme i Toy Soldiers: War Chest, která vyšla pod záštitou Ubisoftu, ale řekli bychom, že na ni by tvůrci nejraději zapomněli.

Teď už si ale představme Toy Soldiers 2: Finest Hour (trailer na oficiálních stránkách), která nás zavede do dobře známé 2. světové války. Záchrana svobodného světa s pomocí plastových vojáčků tak tentokrát bude zahrnovat obléhání pláží Normandie, přežití Dunkerku či třeba boj s námořnictvem v Pacifiku. O smrtelném arzenálu tajných nacistických zbraní nemluvě!

K dispozici opět bude nespočet jednotek různých národností, ať už britských, sovětských, amerických, japonských či samozřejmě německých. S nimi budete bránit, útočit a postupovat, abyste úspěšně splnili mise a případně poslali do pekel nějakého toho bosse. I tentokrát bude moci požádat o podporu, budovat zábrany či bojové jednotky, a především se sami zapojit přímo do akce. Chybět nebudou ani tanky, letadla a další bojová technika, do které usednete. Slíbeny jsou i nové herní režimy včetně možnosti vytvářet vlastní mise v editoru.

Zkrátka a dobře se můžeme těšit na staré dobré Toy Soldiers včetně vylepšeného multiplayeru, kooperace, šílených mini-her a mnoho, mnoho dalšího. Toy Soldiers 2: Finest Hour vyjde příští rok pro Xbox One a třeba i pro Xbox Series X.

Na závěr přikládáme trailery původních her, abyste si o nich mohli udělat představu, pokud vás tyto skvělé kousky minuly. Jak Toy Soldiers, tak Toy Soldiers: Cold War jsou zpětně kompatibilní a k zakoupení na Xbox Live.

 • MustaffaSKS

  Ty vole na TS vzpomínám strašně rád! Jedna z nejlepších kooperativních her! Ale je pravda, že třetí díl byl asi nejhorší, za to druhý byl skvělý.

  • tonyskate

   Člověk by si hned zahrál původní hry. Snad vydržím do těch HD verzí 🙂

 • Martin Pirát

  Super. Chci se zeptat, nevíte, jestli bude Microsoft zpřístupnovat další staré x360 hry nebo s tím už opravdu nadobro skončili?

  • tonyskate

   V současnosti ano, protože pracuje na podpoře dalších her v rámci zpětné kompatibility pro Xbox Series X, ačkoliv je téměř jisté, že budou podporovány i na Xbox One.

 • Tex-Calder

  Tak to je moc pěkná zpráva!

21. 03. 2014 • tonyskate0

Toy Soldiers zamíří na next-gen

Signal Studios, kteří stojí za úspěšnou sérií Toy Soldiers, oznámili, že od Microsoftu získali práva na tuto značku, kterou se během čtyř let její existence na Xbox Live Arcade stáhlo přes 5 miliónů hráčů. Tvůrci také současně oznámili, že pracují na nových Toy Soldiers pro next-gen konzole. Na Xbox One vydají skrze program ID@Xbox, do kterého se nedávno úspěšně zaregistrovali.

»
03. 03. 2010 • tonyskate0

RECENZE: Toy Soldiers

Od počátku týdne jsme pro vás testovali Toy Soldiers, tedy první titul z právě zahájené akce Xbox LIVE Arcade Block (House) Party. Můžete správně očekávat, že se jedná o kvalitní hit, protože jinak by se snad ani nestal součástí zmíněné akce, ale jistě si spousta z vás bude první chtít přečíst recenzi, než investuje své bodíky. Kdo si jako malý nehrál s plastovými vojáčky či nerealizoval různé druhy zábavných válek,...

»