Turok na Xbox One už příští týden

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 25.2.2018, 11:57

Publikováno: 25.2.2018, 11:57

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3318 článků

Víte, jak poznáte, že jste staří? Když hra, kterou pamatujete z dětství, vyjde na současnou generaci konzolí a vy si přesně pamatujete její jednotlivé části, ačkoli vyšla před dlouhými dvaceti léty. Turok, akční trojrozměrná střílečka z vlastního pohledu, které vévodili pasti a krvelační dinosauři je už opravdu stará, jak medaile zlatých hokejistů z Nagana. Ještě, že se daří remasterům, díky nimž ožívají i takto staré tituly. Už příští týden nostalgie hlásí návrat, a to hned ve dvojitém balení. Díky týmu Nightdive Studios se na Xbox podívá nejenom první Turok, ale také druhý díl s podtitulem Seeds of Evil.

Ačkoli nechceme být pesimisté, tak tato informace opravdu potěší asi jen pamětníky. Přestože jde o remaster, autoři příliš vylepšeních nedodali a největší změnou je „pouze“ vyšší rozlišení. Zbytek jako by přicestoval z minulého století, což dnešní hráče příliš neoslní. Tedy pokud nemají zálibu v archivních materiálech. Do karet titulům nebude hrát ani skutečnost, že mají oba cenovku 399 Kč. Na druhou stranu, druhý díl si alespoň zachoval multiplayer, a to až pro 16 hráčů.

Pokud se přeci jen rozhodnete vývojáře podpořit, určitě budou rádi, neboť mají aktuálně hlouběji do kapsy. Projekt, při němž kompletně přepracovávají System Shock do nového kabátu, jim totiž přerostl přes hlavu a museli ho zatím pozastavit.