Ubisoft odkládá piráty a slaví úspěch AC Origins

Autor: tonyskatePublikováno: 18.5.2018, 10:38

Publikováno: 18.5.2018, 10:38

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4774 článků

Francouzský vydavatel Ubisoft, který se nedávno oprostil od společnosti Vivendi, jež se jej snažila „nepřátelsky“ převzít, slaví další úspěšný rok. Březnem totiž skončil jejich fiskální rok, během něhož dosáhli obratu 1,73 miliardy eur, což je o 18,6 % více než loni. Největší podíl na tom samozřejmě má Far Cry 5, jež za první týden utržila 310 milionů dolarů. Velký podíl na tom ale má i loňský Assassin’s Creed Origins, který se nadále dobře prodává, nemluvě o dvou rozšířeních, jež letos vyšla. Třeba se dočkáme i dalších dodatků díky velkému úspěchu. Tato hra navíc zaznamenala rekordní čtvrtý kvartál ve své sérii. Dobře si vedou i hry vznikající pod značkou Toma Clancyho. Rainbow Six Siege už má na 30 milionů hráčů, zatímco The Division se blíží k 20 milionům hráčů a Ghost Recon Wildlands má více než 10 milionů hráčů.

Všechny zprávy ale nejsou tak pozitivní. Pirátská hra Skull & Bones, která měla dorazit letos na podzim, se odkládá na příští fiskální rok, takže se jí dočkáme v období od dubna 2019 do března 2020. Nejvíc v úvahu samozřejmě připadá podzim příštího roku. Přesto má ale Ubisoft v záloze dostatek titulů. Na konci června dorazí závody The Crew 2 a již oficiálně víme o The Division 2, která bude řádně představena na E3. Podle první hry a jejího úspěchu, bychom se nedivili, kdyby si studio naplánovalo vydání hry opět na začátek března. To ovšem nebude jediný titul, kterého se v aktuálním fiskálním roce dočkáme.

Jak jsme se dozvěděli během finanční zprávy, Ubisoft připravuje ještě jednu hru ze známé série, která by měla vyjít nejpozději v březnu, ale spíše bychom to viděli na letošní podzim, protože ten by byl jinak dosti chudý. Hodně se spekuluje o Watch Dogs 3 a taktéž o návratu série Splinter Cell. Dokonce se proslýchá, že by letos měl vyjít další díl série Assassin’s Creed a na další pauzu by mělo dojít později. Možná se chce také Ubisoft vyhnout Red Dead Redemption 2 a případně má v záloze vesmírnou záležitost Starlink: Battle for Atlas.

12. 06. 2018 • Lukáš Urban3

E3 2018: Skull & Bones jsou jako přestřelka na divokém západě

Pirátská hra od Ubisoftu rozhodně nebude přímým konkurentem Sea of Thieves, protože Skull and Bones více připomínají multiplayerové střílečky než klidné rabování ostrovů s občasnou lodí na dostřel. Na konferenci se představil režim Hunting Grounds. Jde o PvPvE styl boje, kdy se snažíte především přežít. V otevřeném Indickém oceánu čekají jak obchodní lodě, tak ostatní hráči, kteří mají děla vždy nabitá a plachty neustále napnuté. Jestli si zkusíte udělat pirátské jméno sami...

»
23. 06. 2017 • Lukáš Urban1

Ubisoft potvrdil kampaň pro Skull and Bones

Když se na E3 ukázala další hra, kde se chopíme kormidla korábu, nejen v redakci, ale i s kamarády jsme řešili, zda hra nabídne kampaň pro jednoho hráče. Ubisoft sice v tiskové zprávě výslovně psal pojem „singleplayer“, ale většina z nás si nedovedla představit ovládání lodě, jenž by se rozprostřelo do pendlování mezi dělem, kormidlem a stěžni. Jak přesně bude řešeno stále nevíme, nicméně sólo kampaň ve hře bude, a to zcela samostatně vedle...

»
12. 06. 2017 • wellkeybig0

E3 2017: Ubisoft odhalil pirátskou hru Skull and Bones

Ubisoft Singapore na konferenci oznámil novou multiplayerovou akci Skull and Bones, která z nás udělá kapitány pirátské lodě a budeme se plavit po Indickém oceánu a užívat si jak čerstvého vzduchu světa roku 1721.

»