V létě se dočkáme freeride závodů Descenders

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 10.2.2018, 11:30

Publikováno: 10.2.2018, 11:30

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3304 článků

Líbí se vám Steep, ale místo snowboardu sedláte raději kolo? Pak vám tato novinka padne do noty, protože herní katalog se co nevidět rozroste o další sport, kterým je freeride na horských kolech. Tedy přesněji řečeno sjezd, to abychom disciplínu ještě více upřesnili. O hře jsme informovali zhruba před půl rokem, ale pak se po ní slehla zem. Autoři vývoj nezabalili, jak by jeden očekával, ale horlivě pracovali, aby dvouletý projekt dotáhli do zdárného konce. K němu se už alespoň přiblížili natolik, že Descenders mohou jít do předběžného přístupu programu Game Preview, a to již během léta. A jestli se máte těšit, zjistíte hned v dalších řádcích.

V Descenders nejde tak ani o čas, jako o reputaci. Sjezd rychlostí až 50 mil za hodinu je nutné okořenit triky a frajeřinkami, které vám pomohou znásobit body reputace. Čím náročnější kreace, tím větší suma se vám připíše na konto. Bláznění mezi stromy nebo na nevyzpytatelných kopcích se ale může i vymstít a pak přichází penalizace. Každý přešlap je trestán strhnutím jednoho procenta bodů, což může nakonec dělat i desítky tisíc bodů. Zajímavostí je, že ve hře nejezdíte jen za sebe, ale za jeden z tří připravených týmů. Výkony všech hráčů se tak v daném týmu sčítají a vy si musíte dobře rozmyslet, zda obléknete trikot trikově založeného celku Enemy, rychlíků z Kinectu nebo expertů na cesty z týmu Arboreal.

Lokality nás čekají celkem čtyři. Skotskou vysočinu doplní husté lesy, kaňony a hory, které budou před každým závodem náhodně generovány. Co závod, to originál, proto hra staví na reputaci místo času. Nasbírané body samozřejmě povedou k lepším kolům a novému oblečení. To, aby hra nabídla také nějaký progres a ne, jen modlení za dojezd bez problémů. Z traileru je patrný velký důraz na dynamiku jízdu. Občas jedete 300 km/h a máte pocit, že stojíte. Tady frčíte rychlostí čtvrtinovou a bojíte se o každou část závodníkova těla, protože stromy ubíhají tak rychle, že je nestíháte ani počítat.