Vánoční rádce 2017: Hry pro děti a ostatní žánry

Autor: tonyskatePublikováno: 7.12.2017, 17:30

Publikováno: 7.12.2017, 17:30

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3557 článků

Z Vánoc mají největší radost samozřejmě ti nejmenší a právě jim věnujeme poslední část Vánočního rádce pro rok 2017. Letos je opravdu z čeho vybírat, zvláště na poli exkluzivních her, protože zde se Microsoft netradičně vytáhl, ale neschází ani tradiční hry LEGO. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimi neschází strategie, simulace a další tituly.

Ještě než se dostaneme k samotným hrám, rádi bychom krátce zmínili nedávno vydanou nejvýkonnější konzoli na světě – Xbox One X, která by potěšila každého hardcore hráče, nebo alespoň ty, kteří hrají především kvůli grafice a nádherným detailům. Díky Xboxu One X, který je mimochodem nejmenší konzolí v historii Xboxu, si můžete řadu her zahrát ve skutečném 4K a občas vám k tomu tvůrci přihodí i vysoký dynamický rozsah v podobě HDR. Téměř stovka her tak nabízí nejen vyšší rozlišení, ale i kvalitnější detaily, vyšší počet fps, větší dohlednost, rychlejší načítací časy, a to samozřejmě i v případě, že nedisponujete 4K televizí. Pokud byste chtěli potěšit největšího hráče v domě, nadělujte mu pod stromeček tohohle mazlíka či spíše bestii v podobě konzole Xbox One X!

Microsoft to na poli dětských her docela rozjel a krom pěkné plošinovky také oživil některé klasiky z Xboxu 360 včetně dvou Disney her, které dokonce podporují Kinect pro Xbox One, ovšem mějte na paměti, že adaptér potřebný pro Xbox One S či Xbox One X je nedostatkovým zbožím.

Asi největší peckou je nepochybně Rush: A Disney Pixar Adventure, protože tato hra naprosto nečekaně obsahuje profesionální český dabing! Vaše děti v této hře navštíví pohádkové světy kultovních animáků Úžasňákovi, Ratatouille, Vzhůru do oblak, Auta, Příběh hraček a Hledá se Dory. Jedná se o skvělou zábavu pro celou rodinu, zvláště ve dvou hráčích na jedné konzoli. Podobně je na tom i další remaster, a to Disneyland Adventures. Vydejte se do kouzelného zábavního parku, v němž neschází proslulé atrakce a legendární postavičky jako Mickey Mouse či kačer Donald. V Disneylandu čeština bohužel schází, ale to vám snad vynahradí parádní 3D plošinovka Super Lucky’s Tale s českými titulky. Jako lišák Lucky se vydáte na velkolepé dobrodružství, abyste zachránili Knihu věků ze spárů zlobivých koček. Podobně je na tom i Yooka-Laylee, duchovní nástupce Banjo-Kazooie. Herní světy jsou ale otevřenější a plníte různorodé úkoly, které by ale pro duo ještěrky a netopýra neměli být problém. A stejně jako každý rok, i tento si můžete s celou rodinou zatančit v Just Dance 2018, ať už s pomocí Kinectu či chytrého telefonu.

Konečně si můžete postavit vlastní svět z kostiček LEGO, a to díky hře LEGO Worlds, která vyšla na Xbox One i s českými titulky. Silná inspirace v Minecraftu je jasná, ale třeba se vám budou tyhle kostičky líbit více. Příznivci superhrdinů to opět mohou rozbalit ve velkém, protože v LEGO Marvel Super Heroes 2 neschází kompletní Avengers, Strážci galaxie a desítky dalších postav. Zeleným nindžou se stanete ve hře LEGO Ninjago Movie Video Game, jež se inspiruje stejnojmenným filmem, který jste letos mohli vidět v kinech.  A aby toho nebylo málo, z Nintenda k nám zamířila i humorná akce LEGO City Undercover á la GTA, v níž se jako se jako Chase McCain pokusíte zabránit vzrůstající kriminalitě ve městě Lego, což bude doprovázet řada vtipných situací.

Dostali jsme se až k závěrečnému mišmaši, kdy jako první jsou na řadě strategie a simulace. Fanoušci dlouhá léta žádali pokračování strategie ze světa Halo a letos se dočkali. V únoru vydaná exkluzivní real-time strategie Halo Wars 2 zabodovala a vy se tak konečně dozvíte, jak to dopadlo s posádkou lodi Spirit of Fire. Microsoft pak také oživil čtyři roky starou strategii, v níž si můžete vybudovat zoologickou zahradu svých snů. Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection nabízí desítky nových zvířat, zvláště z Jižní Ameriky a Austrálie, ale také neschází nové výzvy a především možnost postavit si ještě větší zoo. Farmáři se také mohou vydat do Jižní Ameriky, protože právě tam je zavede nové rozšíření a i kompletní platinová edice Farming Simulator 17. Hraní se životem a Simíky je opravdu velký hit, ovšem na PC, ale určitě některé z vás potěší konzolová verze The Sims 4, která je ale bohužel ochuzena o češtinu, ovšem různé dodatky a kolekce chybět nebudou. Možná byste tuto hru čekali mezi závodními tituly, ale ona je to přeci jen spíše simulace. Spintires: Mudrunner totiž prověří vaše řidičské dovednosti v bahnitém terénu s plně naloženým vozem, a to už je řádná výzva.

Pokračujeme s  exkluzivní plošinovkou Cuphead, který svým unikátním audiovizuálním zpracováním oslovila nejednoho hráče, ovšem pozor, jedná se o vskutku hardcore záležitost. Úrovně samotné nemusí být obtížné, ovšem bossové, kteří mají často několik fází, dají pěkně zabrat. Překonávat se ale můžete i ve dvou, takže to třeba nakonec nebude tak hrozné. Ježek Sonic se v rámci oslav 25. výročí dočkal hned dvou nových her. Tradiční hratelnosti zůstal věrný Sonic Mania, zatímco Sonic Forces zvolil modernější 3D přístup, ale klasické úrovně také neschází. Fanoušky japonské anime série pak určitě potěší kolekce Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Legacy Edition, která obsahuje kompletní sérii, všechen dodatečný obsah a mimo jiné také artbook. Úplně nakonec jsme si nechali fenomén Minecraft, který se letos dočkal velké aktualizace. Konečně si tak můžete zahrát s hráči napříč platformami a na příští rok se chystá i podpora 4K a HDR na konzoli Xbox One X.

Čestná zmínka her v češtině:
Rush: A Disney Pixar Adventure pro Xbox One – český dabing!
Super Lucky’s Tale pro Xbox One
LEGO Worlds pro Xbox One

Hry podporující Xbox One X:
Rush: A Disney Pixar Adventure (4K, HDR, vylepšeno pro Xbox One X)
Disneyland Adventures (4K, HDR, vylepšeno pro Xbox One X)
Super Lucky’s Tale (4K, vylepšeno pro Xbox One X)
Halo Wars 2 (4K, HDR, vylepšeno pro Xbox One X)
Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection (4K, HDR, vylepšeno pro Xbox One X)
Farming Simulator 17 (4K, vylepšeno pro Xbox One X)
Sonic Forces (vylepšeno pro Xbox One X)
Minecraft (4K, HDR, vylepšeno pro Xbox One X) – bude

Na závěr pro vás máme speciální vánoční tip na sadu konzole Xbox One S 1 TB s hrami Assassin’s Creed Origins a Rainbow Six Siege a předplatným Xbox Game Pass. Až do 8. prosince si totiž toto lákavé balení můžete pořídit jen za 7 777 Kč, a to se vyplatí! Jako fakt 🙂

02. 12. 2018 • tonyskate2

Vánoční rádce 2018: Hry pro děti a ostatní žánry

Nás starší už Vánoce tolik nevzrušují, ale všichni jsme byli kdysi děti a tak nesmíme zapomínat hlavně na ty nejmenší, pro které znamenají Vánoce strašně hodně. Letos to sice není tak příjemná nálož jako loni, ale určitě je z čeho vybírat, zvláště na poli kultovních plošinovek. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimiž neschází strategie, simulace a další tituly.

»
30. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Střílečky a RPG

Je to až zvláštní, ale přijde nám, že letos bylo stříleček zoufale málo, jak ostatní sami za chvíli zjistíte. Jsou tady nějaké stálice či oblíbené tituly stavějící na battle royale, ale jinak je to slabota. Snad to bude příští rok lepší. RPG jsou pak na tom mnohem lépe a výběr je pěkně pestrý, takže si snad vybere každý fanoušek her na hrdiny.

»
28. 11. 2018 • tonyskate0

Vánoční rádce 2018: Akční dobrodružné hry

Bez akce by hry prostě nebyly hrami a tak se po reakčním sportování a závodění podíváme na akční dobrodružné tituly. Když má totiž hra dobrý příběh, je s ní stejná zábava jako s dobrou knihou. Zaměříme se proto na tituly, jež nesází jen na čistou akci, ale také na solidní příběh a zkoumání světa.

»
28. 11. 2018 • tonyskate1

Více než 10 nových her na The Game Awards 2018

Každoroční předávání cen The Game Awards se uskuteční už příští týden. Jako každý rok to ovšem nebude jen o ocenění studií, vývojářů a různých hostech. Opět se můžeme těšit na světové premiéry, a jak teď prozradil Geoff Keighley, tvůrce TGA, během akce bude představeno více než 10 zcela nových her. Určitě už vám v hlavě začínají šrotovat kolečka, co za hry to bude a určitě se teď bude hodně spekulovat. Ještě...

»
26. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Sportovní a závodní hry

Pomalu ale s naprostou přesností se nám blíží Vánoce, což znamená nejen naději, že si konečně trochu v klidu odpočineme, ale také stres se sháněním vhodných dárků pro naše nejbližší či nejmenší. Proto jsme pro vás i tento rok připravili Vánočního rádce, který už tradičně začíná sportovními a závodními hrami.

»
22. 11. 2018 • tonyskate0

Xbox otevírá novou divizi pro asijské vývojáře a studia

Loňská tvrzení, že Microsoft bude řádně investovat do her a Xboxu, byla spoustou lidí považována za nabubřelé kecy, ale po letošním E3 těch chytrolínů řádně ubylo. Stále je ještě čeká hodně práce, ale jelikož je ve vedení Phil Spencer, určitě se blýská na lepší časy a příští generace bude hodně zajímavá. Nicméně to není jediný krok, který Microsoft plánuje pro upevnění svého místa v herním průmyslu. Pozice Xboxu v Japonsku byla...

»
21. 11. 2018 • tonyskate0

Skvělá reklama na adaptivní ovladač Xbox

Společnost Microsoft dokáže občas nečekaně a hlavně příjemně překvapit. Nemluvíme o studiové smršti na E3, ale o adaptivním ovladači Xbox stvořeném pro handicapované hráče. Nejspíše už jste o něm slyšeli a kromě dvou velkých tlačítek disponuje také 19 porty pro každou možnost tradičního ovladače, kam můžete připojit různá tlačítková zařízení, páčky, pedály, joysticky atd. Hráči s omezeními tak mohou k ovládání použít například ramena, nohy nebo i hlavu. Více jsme o ovladači...

»
19. 11. 2018 • tonyskate12

Spekulace: Xbox One příští rok bez mechaniky

Už delší dobu se spekuluje o konzoli, která by neměla tradiční diskovou mechaniku, což by mělo snížit nejen výrobní cenu, i když jen symbolicky, ale především celkově zmenšit konzoli. Přístup k hrám, filmům či muzice by tak byl čistě digitální, na což už jste si možná i zvyknuli, ale připravit se o Blu-ray přehrávač v podobě konzole Xbox One už asi tak dobře nezní. Každopádně by konzole bez mechaniky měla stát méně...

»