Vánoční rádce 2018: Sportovní a závodní hry

Autor: tonyskatePublikováno: 26.11.2018, 18:00

Publikováno: 26.11.2018, 18:00

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3559 článků

Pomalu ale s naprostou přesností se nám blíží Vánoce, což znamená nejen naději, že si konečně trochu v klidu odpočineme, ale také stres se sháněním vhodných dárků pro naše nejbližší či nejmenší. Proto jsme pro vás i tento rok připravili Vánočního rádce, který už tradičně začíná sportovními a závodními hrami.

Ještě než se dostaneme k samotným hrám, rádi bychom se krátce zmínili o parádní věci zvané Xbox Game Pass. Jedná se o předplatné, díky němuž získáte každý měsíc neomezený přístup k více než 100 skvělým hrám pro Xbox One a v rámci zpětné kompatibility neschází ani některé kousky z Xboxu 360. Stačí se stát předplatiteli, stáhnout si hry a o zábavu máte postaráno. Pokud by se vám daný titul zalíbil, můžete si jej pořídit s 20% slevou a navíc získáte i slevu 10 % na všechny jeho dodatky. Microsoft toto předplatné spustil už loni, ale letos jej povznesl na novou úroveň, když do něj začal přidávat nové exkluzivní hry hned v den vydání, jako například Forza Horizon 4. V budoucnu se tak můžete těšit i na Crackdown 3 či třeba Gears 5. A to už se za 259 Kč měsíčně rozhodně vyplatí, zvláště když do konce roku platí poloviční sleva na roční předplatné, takže se můžete do světa nekonečné zábavy vydat na rok jen za 1 499 Kč.

Každoročně začínáme přehled sportovních her dvěma fotbalovými titány, kteří jsou odvěkými soupeři. Zdá se, že rozdíly jsou každým rokem menší a menší, ale závěrečné posouzení necháme na vás. Ve FIFA 19 najdete nejen nové prvky, ale především ukončení příběhového režimu Cesta, zatímco Pro Evolution Soccer 2019 se taktéž nebojí vylepšené hratelnosti, ale opět strádá na poli lokalizace. Češtinou disponuje i tento rok NHL 19, jež nám poprvé v historii série umožní vyrazit na zamrzlý rybník a utkat se napříč všemi herními režimy. Stejně jako u fotbalu, i ve světě virtuálního basketbalu se o přízeň hráčů přetahují dva tituly. NBA 2K19 má stále navrch a chcete-li osvědčenou zábavu, není nad čím váhat, ale přeci jen se NBA Live 19 letos docela povedlo, zvláště díky novince vytvořit si zcela jedinečného hráče na úrovni profíků NBA.

U divize EA SPORTS se ještě chviličku zdržíme, protože nesmíme zapomenout na fanoušky amerického fotbalu. Madden NFL 19 tentokrát vsadilo na větší kontrolu akce na hřišti skrze realistické animace a kvalitnější hratelnost, ale novinek si jistě najdete více. Podobně je na tom i EA SPORTS UFC 3, které vám umožní vybudovat kariéru vlastního borce pro zápasy v kleci. U bušení do soupeřů ještě zůstaneme, protože co by byl svět bez wrestlingu, o kterém si každý myslí své, ale show prostě musí být a tak i letos jsme se dočkali WWE 2K19. A na konec tohoto odstavce si opět dáme basket, protože nesmíte jen furt tvrdě dřít na své kariéře, ale i si vydechnout, a k tomu je arkádový NBA 2K Playgrounds 2 naprosto ideální.

Tento rok jsme se po neuvěřitelném čekání konečně dočkali tenisových her, které jsou tuto generaci naprosto nepochopitelně zanedbávány. Čekání bylo zatraceně dlouhé a bohužel docela zbytečné. Jak Tennis World Tour, tak AO International Tennis propadli a spadají do průměru. Jenže hlad po tenisu je velký. S čistým svědomím vám ovšem nemůžeme poradit, která hra je lepší či horší. Obě hry se od vydání dočkali aktualizací a i ta první už teď nabízí multiplayer, ale v každém případě držte svá očekávání na uzdě. Jelikož už EA nejspíše definitivně upustila od odpalování míčků na green, jediným golfem tak letos je The Golf Club 2019, který už ovšem nabízí oficiální licenci PGA Tour. Na závěr sportovních her zmíníme dvě letošní bojovky, a to Soulcalibur VI, v němž si můžete zahrát za Geralta z Rivie aka Zaklínače, a výroční kolekci Street Fighter 30th Anniversary Collection obsahující všechny bojovky série od původní hry po třetí díly.

Sporty jsou za námi a pojďme na závodní hry, kterých bylo letos méně, než loni, tedy alespoň co se kvality týče. Vše ale zachraňuje Forza, a to konkrétně letošní Forza Horizon 4, která nás zavedla od nádherné historické Británie (ve 4K na Xbox One X) a přinesla nejen roční období, jež se mění každý týden, ale také českou lokalizaci. Arkádovou jízdu napříč třemi americkými městy vám nabídne The Crew 2, která toho slibovala hodně s transformujícími závody na pevnině, ve vodě a vzduchu. Sice to ve finále nebyla taková pecka, ale o příjemnou projížďku se rozhodně jedná, což je o něco více než zmatečné týmové závody OnRush, které mohou být zábava v multiplayeru, ale jinak docela zklamaly. Naprostou jistotou jsou pak ale Burnout Paradise Remastered. Tady sice mohla být odvedena lepší práce, ale jádro hry je nezměněné a tedy nadále skvělé a zábavné. Pojďme na simulaci. F1 2018 sice nepřekvapí, ale ani neurazí a dle slov některých kritiků se jedná o doposud nejlepší formule od Codemasters. Netradičně ještě tady zmíníme motorky, a to TT Isle of Man, jež jsou inspirovány nebezpečným závodem po stejnojmenné oblasti, takže vás čeká řádná výzva.

A teď pojďme na ty slabší závodní kousky, které mají na svědomí repetenti Milestone a dvojice nováčků. Nadějně vypadala oficiální hra Dakar 18, která sice nabídla jakousi realističnost a pěkný herní svět, ale selhala na poli hratelnosti, modelu poškození a celkově nabízí málo herního obsahu. Další na řadě jsou V-Rally 4. Ovšem nenechte se zmást, nejedná se o řádný návrat klasiky, ale pouze o novou hru pod koupenou značkou. Přesto stojí tyhle závody za povšimnutí a jiné čistokrevné rally byste stejně letos nenašli. A teď pojďme na ty Italy z Milestone. Začněme tím lepším. Krosová série MXGP tentokrát vsadila na realistickou stránku, což se docela vyplatilo a MXGP Pro nejsou úplně k zahození. Offroadové závody Gravel pak sice mají ucházející tratě a vozy, ovšem ten zbytek už je o ničem. Oficiální hra Monster Energy Supercross stojí opravdu jen za symbolickou zmínku, a to vlastně i motorky a čtyřkolky MX vs ATV All Out, ačkoliv nejsou od zmíněného vydavatele.

Čestná zmínka her v češtině:
FIFA 19
NHL 19
Forza Horizon 4

  • skvela prace, tedka se bude rodicum a pritelkynim vybirat jedna radost!

12. 12. 2018 • waggon6

Bude emulátor Playstationu 2 na Xbox ONE?

Kdo by neznal tuhle veleúspěšnou konzoli od Sony, která se pyšní největším množstvím prodaných kusů. Pro mnohé to byla jejich první konzole. Sice už teď je možné hrát hry z PlayStationu2 na Xboxu, ale to se jedná pouze o stream z PC. XB1EMU, autoři emulátorů PSX, PSP a N64 pro Xbox ONE oznámili na Twitteru, že začínají pracovat na možnosti hrát PS2 hry i na Xboxu. Dokonce slibují lepší grafiku než měly původní...

»
02. 12. 2018 • tonyskate2

Vánoční rádce 2018: Hry pro děti a ostatní žánry

Nás starší už Vánoce tolik nevzrušují, ale všichni jsme byli kdysi děti a tak nesmíme zapomínat hlavně na ty nejmenší, pro které znamenají Vánoce strašně hodně. Letos to sice není tak příjemná nálož jako loni, ale určitě je z čeho vybírat, zvláště na poli kultovních plošinovek. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimiž neschází strategie, simulace a další tituly.

»
30. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Střílečky a RPG

Je to až zvláštní, ale přijde nám, že letos bylo stříleček zoufale málo, jak ostatní sami za chvíli zjistíte. Jsou tady nějaké stálice či oblíbené tituly stavějící na battle royale, ale jinak je to slabota. Snad to bude příští rok lepší. RPG jsou pak na tom mnohem lépe a výběr je pěkně pestrý, takže si snad vybere každý fanoušek her na hrdiny.

»
28. 11. 2018 • tonyskate0

Vánoční rádce 2018: Akční dobrodružné hry

Bez akce by hry prostě nebyly hrami a tak se po reakčním sportování a závodění podíváme na akční dobrodružné tituly. Když má totiž hra dobrý příběh, je s ní stejná zábava jako s dobrou knihou. Zaměříme se proto na tituly, jež nesází jen na čistou akci, ale také na solidní příběh a zkoumání světa.

»
28. 11. 2018 • tonyskate1

Více než 10 nových her na The Game Awards 2018

Každoroční předávání cen The Game Awards se uskuteční už příští týden. Jako každý rok to ovšem nebude jen o ocenění studií, vývojářů a různých hostech. Opět se můžeme těšit na světové premiéry, a jak teď prozradil Geoff Keighley, tvůrce TGA, během akce bude představeno více než 10 zcela nových her. Určitě už vám v hlavě začínají šrotovat kolečka, co za hry to bude a určitě se teď bude hodně spekulovat. Ještě...

»
22. 11. 2018 • tonyskate0

Xbox otevírá novou divizi pro asijské vývojáře a studia

Loňská tvrzení, že Microsoft bude řádně investovat do her a Xboxu, byla spoustou lidí považována za nabubřelé kecy, ale po letošním E3 těch chytrolínů řádně ubylo. Stále je ještě čeká hodně práce, ale jelikož je ve vedení Phil Spencer, určitě se blýská na lepší časy a příští generace bude hodně zajímavá. Nicméně to není jediný krok, který Microsoft plánuje pro upevnění svého místa v herním průmyslu. Pozice Xboxu v Japonsku byla...

»
21. 11. 2018 • tonyskate0

Skvělá reklama na adaptivní ovladač Xbox

Společnost Microsoft dokáže občas nečekaně a hlavně příjemně překvapit. Nemluvíme o studiové smršti na E3, ale o adaptivním ovladači Xbox stvořeném pro handicapované hráče. Nejspíše už jste o něm slyšeli a kromě dvou velkých tlačítek disponuje také 19 porty pro každou možnost tradičního ovladače, kam můžete připojit různá tlačítková zařízení, páčky, pedály, joysticky atd. Hráči s omezeními tak mohou k ovládání použít například ramena, nohy nebo i hlavu. Více jsme o ovladači...

»
19. 11. 2018 • tonyskate12

Spekulace: Xbox One příští rok bez mechaniky

Už delší dobu se spekuluje o konzoli, která by neměla tradiční diskovou mechaniku, což by mělo snížit nejen výrobní cenu, i když jen symbolicky, ale především celkově zmenšit konzoli. Přístup k hrám, filmům či muzice by tak byl čistě digitální, na což už jste si možná i zvyknuli, ale připravit se o Blu-ray přehrávač v podobě konzole Xbox One už asi tak dobře nezní. Každopádně by konzole bez mechaniky měla stát méně...

»