Vánoční rádce 2018: Sportovní a závodní hry

Autor: tonyskatePublikováno: 26.11.2018, 18:00

Publikováno: 26.11.2018, 18:00

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3776 článků

Pomalu ale s naprostou přesností se nám blíží Vánoce, což znamená nejen naději, že si konečně trochu v klidu odpočineme, ale také stres se sháněním vhodných dárků pro naše nejbližší či nejmenší. Proto jsme pro vás i tento rok připravili Vánočního rádce, který už tradičně začíná sportovními a závodními hrami.

Ještě než se dostaneme k samotným hrám, rádi bychom se krátce zmínili o parádní věci zvané Xbox Game Pass. Jedná se o předplatné, díky němuž získáte každý měsíc neomezený přístup k více než 100 skvělým hrám pro Xbox One a v rámci zpětné kompatibility neschází ani některé kousky z Xboxu 360. Stačí se stát předplatiteli, stáhnout si hry a o zábavu máte postaráno. Pokud by se vám daný titul zalíbil, můžete si jej pořídit s 20% slevou a navíc získáte i slevu 10 % na všechny jeho dodatky. Microsoft toto předplatné spustil už loni, ale letos jej povznesl na novou úroveň, když do něj začal přidávat nové exkluzivní hry hned v den vydání, jako například Forza Horizon 4. V budoucnu se tak můžete těšit i na Crackdown 3 či třeba Gears 5. A to už se za 259 Kč měsíčně rozhodně vyplatí, zvláště když do konce roku platí poloviční sleva na roční předplatné, takže se můžete do světa nekonečné zábavy vydat na rok jen za 1 499 Kč.

Každoročně začínáme přehled sportovních her dvěma fotbalovými titány, kteří jsou odvěkými soupeři. Zdá se, že rozdíly jsou každým rokem menší a menší, ale závěrečné posouzení necháme na vás. Ve FIFA 19 najdete nejen nové prvky, ale především ukončení příběhového režimu Cesta, zatímco Pro Evolution Soccer 2019 se taktéž nebojí vylepšené hratelnosti, ale opět strádá na poli lokalizace. Češtinou disponuje i tento rok NHL 19, jež nám poprvé v historii série umožní vyrazit na zamrzlý rybník a utkat se napříč všemi herními režimy. Stejně jako u fotbalu, i ve světě virtuálního basketbalu se o přízeň hráčů přetahují dva tituly. NBA 2K19 má stále navrch a chcete-li osvědčenou zábavu, není nad čím váhat, ale přeci jen se NBA Live 19 letos docela povedlo, zvláště díky novince vytvořit si zcela jedinečného hráče na úrovni profíků NBA.

U divize EA SPORTS se ještě chviličku zdržíme, protože nesmíme zapomenout na fanoušky amerického fotbalu. Madden NFL 19 tentokrát vsadilo na větší kontrolu akce na hřišti skrze realistické animace a kvalitnější hratelnost, ale novinek si jistě najdete více. Podobně je na tom i EA SPORTS UFC 3, které vám umožní vybudovat kariéru vlastního borce pro zápasy v kleci. U bušení do soupeřů ještě zůstaneme, protože co by byl svět bez wrestlingu, o kterém si každý myslí své, ale show prostě musí být a tak i letos jsme se dočkali WWE 2K19. A na konec tohoto odstavce si opět dáme basket, protože nesmíte jen furt tvrdě dřít na své kariéře, ale i si vydechnout, a k tomu je arkádový NBA 2K Playgrounds 2 naprosto ideální.

Tento rok jsme se po neuvěřitelném čekání konečně dočkali tenisových her, které jsou tuto generaci naprosto nepochopitelně zanedbávány. Čekání bylo zatraceně dlouhé a bohužel docela zbytečné. Jak Tennis World Tour, tak AO International Tennis propadli a spadají do průměru. Jenže hlad po tenisu je velký. S čistým svědomím vám ovšem nemůžeme poradit, která hra je lepší či horší. Obě hry se od vydání dočkali aktualizací a i ta první už teď nabízí multiplayer, ale v každém případě držte svá očekávání na uzdě. Jelikož už EA nejspíše definitivně upustila od odpalování míčků na green, jediným golfem tak letos je The Golf Club 2019, který už ovšem nabízí oficiální licenci PGA Tour. Na závěr sportovních her zmíníme dvě letošní bojovky, a to Soulcalibur VI, v němž si můžete zahrát za Geralta z Rivie aka Zaklínače, a výroční kolekci Street Fighter 30th Anniversary Collection obsahující všechny bojovky série od původní hry po třetí díly.

Sporty jsou za námi a pojďme na závodní hry, kterých bylo letos méně, než loni, tedy alespoň co se kvality týče. Vše ale zachraňuje Forza, a to konkrétně letošní Forza Horizon 4, která nás zavedla od nádherné historické Británie (ve 4K na Xbox One X) a přinesla nejen roční období, jež se mění každý týden, ale také českou lokalizaci. Arkádovou jízdu napříč třemi americkými městy vám nabídne The Crew 2, která toho slibovala hodně s transformujícími závody na pevnině, ve vodě a vzduchu. Sice to ve finále nebyla taková pecka, ale o příjemnou projížďku se rozhodně jedná, což je o něco více než zmatečné týmové závody OnRush, které mohou být zábava v multiplayeru, ale jinak docela zklamaly. Naprostou jistotou jsou pak ale Burnout Paradise Remastered. Tady sice mohla být odvedena lepší práce, ale jádro hry je nezměněné a tedy nadále skvělé a zábavné. Pojďme na simulaci. F1 2018 sice nepřekvapí, ale ani neurazí a dle slov některých kritiků se jedná o doposud nejlepší formule od Codemasters. Netradičně ještě tady zmíníme motorky, a to TT Isle of Man, jež jsou inspirovány nebezpečným závodem po stejnojmenné oblasti, takže vás čeká řádná výzva.

A teď pojďme na ty slabší závodní kousky, které mají na svědomí repetenti Milestone a dvojice nováčků. Nadějně vypadala oficiální hra Dakar 18, která sice nabídla jakousi realističnost a pěkný herní svět, ale selhala na poli hratelnosti, modelu poškození a celkově nabízí málo herního obsahu. Další na řadě jsou V-Rally 4. Ovšem nenechte se zmást, nejedná se o řádný návrat klasiky, ale pouze o novou hru pod koupenou značkou. Přesto stojí tyhle závody za povšimnutí a jiné čistokrevné rally byste stejně letos nenašli. A teď pojďme na ty Italy z Milestone. Začněme tím lepším. Krosová série MXGP tentokrát vsadila na realistickou stránku, což se docela vyplatilo a MXGP Pro nejsou úplně k zahození. Offroadové závody Gravel pak sice mají ucházející tratě a vozy, ovšem ten zbytek už je o ničem. Oficiální hra Monster Energy Supercross stojí opravdu jen za symbolickou zmínku, a to vlastně i motorky a čtyřkolky MX vs ATV All Out, ačkoliv nejsou od zmíněného vydavatele.

Čestná zmínka her v češtině:
FIFA 19
NHL 19
Forza Horizon 4

  • skvela prace, tedka se bude rodicum a pritelkynim vybirat jedna radost!

23. 05. 2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme...

»
17. 05. 2019 • tonyskate22

Květnová aktualizace s pár drobnostmi pro Xbox One

Možná vás před večerním hraním zaskočila nová systémová aktualizace pro Xbox One, která přináší pouze několik menších novinek. Tým Xbox se totiž pilně připravuje na letošní E3, ale přesto mají pár funkcí pro seznam přátel, zprávy a lepší třídění her a aplikací, které představuje tato aktualizace.

»
16. 05. 2019 • tonyskate15

V červnu opustí Xbox Game Pass 18 her

AKTUALIZACE! Původní text z 2. května: Počínaje dnešním dnem nám bude servírována květnová nabídka předplatného Xbox Game Pass. Pokud náš web pečlivě sledujete, víte, že dnes se dočkáme parádní poctivé střílečky Wolfenstein II: The New Colossus a retro tahových soubojů Wargroove. Každý měsíc nás ale také pár her opustí, ale naštěstí to většinou nejsou příliš výrazné ztráty.

»
09. 05. 2019 • tonyskate10

Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite...

»
26. 04. 2019 • tonyskate33

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate4

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»