Vorlajzzz: Začátek Xboxweb League nebyl pro nás jednoduchý!

Autor: sirnaq2426Publikováno: 1.11.2019, 13:24

Publikováno: 1.11.2019, 13:24

Sociální sítě

O autorovi

sirnaq2426

Je autorem 6 článků

Dnešní rozhovor začínáme s manažérem týmu FK Severka, zároveň vítězem 1. ročníku VPG CZ/SK ligy (nově Xboxweb League) a člověkem, který měl velký podíl na rozjezdu české Pro Clubs scény Vorym.

Ahoj Vory, mohl by ses nám ve zkratce představit?

Ahoj Tony. Předem chci poděkovat všem lidem, kteří se starají o naší zatím malou komunitu Xbox Pro Clubs FIFA. Co se týče mě, tak já už patřím mezi ty starší hráče. Ačkoliv jsem letos pokořil 40, tak se pořád cítím mladý (smích), na druhou stranu díky věku mám asi i víc zkušeností a možná tak trochu „klidu“. Jinak s FIFA jsem začal loni v říjnu a před tím jsem hrál naposledy ročník 98.

Mohl by jsi nám říct co Tě vedlo k hraní Pro Clubs? Přece jen většina lidí hraje FUT mód nebo kariéru trenéra a mnozí neví ani co si pod pojmem Pro Clubs představit?

Přiznám se, že to byla vlastně náhoda a možná právě proto je to teď tak skvělý. Když jsem si pořídil Xbox a FIFA 19, tak jsem taky začal hrát FUT mód. Pak jsem se nějakou shodou okolností ocitl v týmů FC Cypové 88 (asi ho Tony znáš, smích), kde jsem udělal svoje první Pro Clubs krůčky. Nejzábavnější na hrání Pro Clubs je to, že komunikuješ s lidmi, kecáš na party a zkrátka se tolik nerozčiluješ, jako při hraní FUT, protože by tě jinak spoluhráči poslali do háje. A pro ty co nevědí, Pro Club má jednoduše řečeno simulovat skutečný klub. Má svého manažera, může mít svého trenéra a člověka, co se stará o PR. Pak má hráče, kteří hrají na svých postech. Zkrátka spousta zábavy a díky lidem, kteří mají zájem a obětují část svého času pro ostatní, máte možnost poměřit síly svého klubu v ligách po celé Evropě.

Pojďme teď k samotnému týmu FK Severka, který ovládl vše co se dalo, ligový pohár i ligový titul. Mohl by si nám říct historii klubu a co stojí za vaším úspěchem?

Severka vznikla v březnu tohoto roku odloučením několika hráčů od FC Cypové 88. Tady bych rád podotkl jednu důležitou věc, dnešní Cypové a ti Cypové z března 2019 se nedají srovnat, protože tehdy nebyl pro manažera klub na prvním místě, dnes tomu tak je. A právě to byl ten důvod odchodu. Ano, FKS se podařilo vyhrát první Xbox turnaj i první sezónu VPG ligy. Samozřejmě, že to má hned několik důvodů. Sešli se kvalitní hráči, byli aktivní, nebyla ani taková konkurence a v lize nám hodně pomohlo zaváhání našeho největšího konkurenta, tedy týmu Vesani FC, který byl prakticky dvě minuty od titulu. Domnívám se, že cesta k úspěchu je všem jasná. Je potřeba píle, disciplína a spousta času.

Jaké jsou vaše cíle pro nadcházející sezónu?

No, tady se přiznám, že jsme cíle hodně přehodnotili. Samozřejmě, že jako vítěz ligy bychom měli mít ty nejvyšší cíle, ale po odchodu 7 hráčů základní sestavy, na konci minulé sezóny, je naším hlavním cílem stabilizovat kádr a nadcházející ročník ligy odehrát. Na druhou stranu, ačkoliv jsme si vědomi síly jiných týmu, chceme atakovat horní patra tabulky. Ke splnění těchto cílů by nám měli pomoci příchody zejména zkušených borců. Například návrat Sancheze z Blue Oyster, příchody Formiho z FC Populars či Kingabanikovce z FC Spartakus. Díky našemu velmi produktivnímu PR oddělení se nám stále daří kádr doplňovat skvělými a nadějnými fotbalisty. V současné době můžu jmenovat například středního obrance Kiriho či záložníka Onna, kteří jsou velkým příslibem. Přesto stále hledáme aktivní a spolehlivé hráče.

Co říkáš na nový projekt Xboxweb League?

Dovolím si říct, že vzhledem k tomu, že soutěž zaštiťuje VPG, tak se pro týmy a hráče moc nezmění. Pozitivem jsou určitě prize money za vítězství v lize, ale tady by to chtělo trochu rozšířit ty možnosti, abychom se přiblížili tomu skutečnému fotbalu. Dneska máme na trhu hráče se s různorodými smlouvami. Někdo bere za zápas 1 Coin, někdo 5 tis. Ceny jsou taky různé. Už mě napadlo udělat na základě ratingu a statistik tržní hodnotu jednotlivých hráčů. Pomohlo by to i při řešení sporů, kdy mají někteří hráči nesmyslně vysoké výstupní klauzule a jiné týmy je pak nejsou schopny vykoupit, apod. Ale to jsem se trochu odklonil od Xboxweb League. Každá soutěž bude super, lidi, kteří tomu věnují čas – RESPEKT! Bohužel, druhý faktor ligy jsou týmy a hráči, a tady si troufnu říct se může stát cokoliv. Budu věřit tomu, že bude nová Xboxweb League „stabilnější“ a nepoznamená jí takový exodus a změny týmů jako tu první.

Jsou ve vaší domácnosti ještě nějaké hry, které si rádi zahrajete?

Dobrá otázka. Protože mám mladého devítiletého syna, který hraje hokej, tak máme samozřejmě NHL 20, ale překvapivě ho baví víc auta, takže paří Forza Horizon 4. Já osobně nehraji nic jiného než FIFA 20, protože když mám čas, tak se věnuji tvorbě grafik s tématem klubu, hráčských karet apod. Takže můj den vypadá asi takto – práce, FIFA, spánek… a pořád dokola. (smích)

Portál Xboxweb.cz pořádá hodně zajímavých online turnajů o hodnotné ceny ne jen ve Fife. Budeš je podporovat pokud Ti to čas dovolí?
Tak samozřejmě, že není problém tyto projekty podpořit, otázkou je, jaké máme možnosti. Ale rovnou říkám, další hře se věnovat nebudu, to mi čas nedovolí. Možná, kdybych byl řádový hráč FIFA, tak ano. Ale co by manažer klubu na to zkrátka nemám čas.

Děkuji Vory za Tvůj čas, přeji co nejvíce úspěchů do nové sezóny a poprosím Tě o slovo na závěr.​
Také děkuji. Na závěr chci apelovat na všechny hráče v Xbox komunitě, aby k sobě přistupovali s respektem, podporovali svoje manažery v jejich nelehké činnosti a drželi zkrátka pohromadě jako jedna velká rodina, protože jedině tak se můžeme rozrůst a dosáhnout úspěchů i na mezinárodním poli. Good luck všem! 😉

  • super čtení, a jsem rád, že se klubu i takhle daří.

21. 11. 2019 • p.a.c.o0

FIFA 20 nabídne Copa Libertadores

Může se na první pohled zdát, že série FIFA má licenci snad na všechny myslitelné soutěže. Někomu však může chybět jeden zásadní turnaj z Jižní Ameriky. Máme na mysli Copa Libertadores, což je jihoamerický protějšek Evropské ligy. Je proto velice příjemnou zprávou, že této soutěže se v novém ročníku FIFA 20 dočkáme v kompletní licenci a to formou zdarma dostupného updatu. Díky němu si budeme moct užít všechny týmy a...

»
15. 11. 2019 • sirnaq24260

Raymond: Chceme být rovnocenými soupeři!

Dnešní rozhovor začínáme s manažérem týmu SK Slezská, zároveň jediným zástupcem z Moravy – Raymondem.

»
04. 11. 2019 • sirnaq24260

KazatelCZE: Jsme sice nováčci Xboxweb League, ale chceme ji vyhrát!

Dnes tady máme rozhovor s kapitánem našeho domácího týmu FC Xboxweb, zároveň veteránem české Pro Clubs scény Martym.

»
04. 11. 2019 • lindros88cze1

Xbox Masters o 230000kč startuje!

Možná jste včera zaznamenali oznámení oficiálních turnajů v Xboxu pod názvem Xbox Masters. Máme velkou radost, že se podařilo připravit i velké turnaje na Xboxu a za to patří velký dík organizátorům a partnerům. Za tým XW  nás to těší dvojnásob, jelikož se na turnaji budeme podílet. Ale teď k samotným turnajům.

»
07. 10. 2019 • sirnaq24260

Xboxweb League startuje!

Nazdar fifaři, pár dnů zpět jsme Vám představili zbrusu novou československou Xboxweb League ve hře FIFA 20, režimu Pro Clubs. Lehce jsme Vám nastínili jak to bude vypadat, ale dnes bychom Vás chtěli obeznámit s  kompletními informacemi.

»
04. 10. 2019 • DandyCZE0

Xboxweb FIFA 20 Welcome Cup

Stejně jako v NHL, tak i ve FIFĚ jsme letos připravili úvodní turnaj a podle očekávání i herní sezónu, kterou představíme v nejbližších dnech!

»
29. 09. 2019 • sirnaq24261

FIFA 20 Pro Clubs a Xboxweb League

Zdravíme všechny online hráče a hlavně fifa nadšence! Naše úspěšné FIFA, NHL a PUBG turnaje již určitě znáte. Dnes, Vám ale chceme představit absolutní bombu a hlavní novinku letošního roku – spuštění Xboxweb League v FIFA 20, režimu Pro Clubs. Naše československá liga se odehraje v nejnovější verzi hry a to pod systémem VPG, který je celosvětově využíván. Díky tomuto jedinečnému systému jsme schopni hru posunout blíže reálnému fotbalu (Nákup/prodej...

»
28. 09. 2019 • kazatelcze6

RECENZE: EA SPORTS FIFA 20

Ani tento rok nejsme ochuzeni o další díl ze série FIFA. Dnes necháme stranou handrkování na téma, jestli je lepší FIFA nebo PES, kdo si koupil licenci na Juve a raději si rovnou řekneme něco o nové FIFA 20.

»