Vorlajzzz: Začátek Xboxweb League nebyl pro nás jednoduchý!

Autor: sirnaq2426Publikováno: 1.11.2019, 13:24

Publikováno: 1.11.2019, 13:24

Sociální sítě

O autorovi

sirnaq2426

Je autorem 9 článků

Dnešní rozhovor začínáme s manažérem týmu FK Severka, zároveň vítězem 1. ročníku VPG CZ/SK ligy (nově Xboxweb League) a člověkem, který měl velký podíl na rozjezdu české Pro Clubs scény Vorym.

Ahoj Vory, mohl by ses nám ve zkratce představit?

Ahoj Tony. Předem chci poděkovat všem lidem, kteří se starají o naší zatím malou komunitu Xbox Pro Clubs FIFA. Co se týče mě, tak já už patřím mezi ty starší hráče. Ačkoliv jsem letos pokořil 40, tak se pořád cítím mladý (smích), na druhou stranu díky věku mám asi i víc zkušeností a možná tak trochu „klidu“. Jinak s FIFA jsem začal loni v říjnu a před tím jsem hrál naposledy ročník 98.

Mohl by jsi nám říct co Tě vedlo k hraní Pro Clubs? Přece jen většina lidí hraje FUT mód nebo kariéru trenéra a mnozí neví ani co si pod pojmem Pro Clubs představit?

Přiznám se, že to byla vlastně náhoda a možná právě proto je to teď tak skvělý. Když jsem si pořídil Xbox a FIFA 19, tak jsem taky začal hrát FUT mód. Pak jsem se nějakou shodou okolností ocitl v týmů FC Cypové 88 (asi ho Tony znáš, smích), kde jsem udělal svoje první Pro Clubs krůčky. Nejzábavnější na hrání Pro Clubs je to, že komunikuješ s lidmi, kecáš na party a zkrátka se tolik nerozčiluješ, jako při hraní FUT, protože by tě jinak spoluhráči poslali do háje. A pro ty co nevědí, Pro Club má jednoduše řečeno simulovat skutečný klub. Má svého manažera, může mít svého trenéra a člověka, co se stará o PR. Pak má hráče, kteří hrají na svých postech. Zkrátka spousta zábavy a díky lidem, kteří mají zájem a obětují část svého času pro ostatní, máte možnost poměřit síly svého klubu v ligách po celé Evropě.

Pojďme teď k samotnému týmu FK Severka, který ovládl vše co se dalo, ligový pohár i ligový titul. Mohl by si nám říct historii klubu a co stojí za vaším úspěchem?

Severka vznikla v březnu tohoto roku odloučením několika hráčů od FC Cypové 88. Tady bych rád podotkl jednu důležitou věc, dnešní Cypové a ti Cypové z března 2019 se nedají srovnat, protože tehdy nebyl pro manažera klub na prvním místě, dnes tomu tak je. A právě to byl ten důvod odchodu. Ano, FKS se podařilo vyhrát první Xbox turnaj i první sezónu VPG ligy. Samozřejmě, že to má hned několik důvodů. Sešli se kvalitní hráči, byli aktivní, nebyla ani taková konkurence a v lize nám hodně pomohlo zaváhání našeho největšího konkurenta, tedy týmu Vesani FC, který byl prakticky dvě minuty od titulu. Domnívám se, že cesta k úspěchu je všem jasná. Je potřeba píle, disciplína a spousta času.

Jaké jsou vaše cíle pro nadcházející sezónu?

No, tady se přiznám, že jsme cíle hodně přehodnotili. Samozřejmě, že jako vítěz ligy bychom měli mít ty nejvyšší cíle, ale po odchodu 7 hráčů základní sestavy, na konci minulé sezóny, je naším hlavním cílem stabilizovat kádr a nadcházející ročník ligy odehrát. Na druhou stranu, ačkoliv jsme si vědomi síly jiných týmu, chceme atakovat horní patra tabulky. Ke splnění těchto cílů by nám měli pomoci příchody zejména zkušených borců. Například návrat Sancheze z Blue Oyster, příchody Formiho z FC Populars či Kingabanikovce z FC Spartakus. Díky našemu velmi produktivnímu PR oddělení se nám stále daří kádr doplňovat skvělými a nadějnými fotbalisty. V současné době můžu jmenovat například středního obrance Kiriho či záložníka Onna, kteří jsou velkým příslibem. Přesto stále hledáme aktivní a spolehlivé hráče.

Co říkáš na nový projekt Xboxweb League?

Dovolím si říct, že vzhledem k tomu, že soutěž zaštiťuje VPG, tak se pro týmy a hráče moc nezmění. Pozitivem jsou určitě prize money za vítězství v lize, ale tady by to chtělo trochu rozšířit ty možnosti, abychom se přiblížili tomu skutečnému fotbalu. Dneska máme na trhu hráče se s různorodými smlouvami. Někdo bere za zápas 1 Coin, někdo 5 tis. Ceny jsou taky různé. Už mě napadlo udělat na základě ratingu a statistik tržní hodnotu jednotlivých hráčů. Pomohlo by to i při řešení sporů, kdy mají někteří hráči nesmyslně vysoké výstupní klauzule a jiné týmy je pak nejsou schopny vykoupit, apod. Ale to jsem se trochu odklonil od Xboxweb League. Každá soutěž bude super, lidi, kteří tomu věnují čas – RESPEKT! Bohužel, druhý faktor ligy jsou týmy a hráči, a tady si troufnu říct se může stát cokoliv. Budu věřit tomu, že bude nová Xboxweb League „stabilnější“ a nepoznamená jí takový exodus a změny týmů jako tu první.

Jsou ve vaší domácnosti ještě nějaké hry, které si rádi zahrajete?

Dobrá otázka. Protože mám mladého devítiletého syna, který hraje hokej, tak máme samozřejmě NHL 20, ale překvapivě ho baví víc auta, takže paří Forza Horizon 4. Já osobně nehraji nic jiného než FIFA 20, protože když mám čas, tak se věnuji tvorbě grafik s tématem klubu, hráčských karet apod. Takže můj den vypadá asi takto – práce, FIFA, spánek… a pořád dokola. (smích)

Portál Xboxweb.cz pořádá hodně zajímavých online turnajů o hodnotné ceny ne jen ve Fife. Budeš je podporovat pokud Ti to čas dovolí?
Tak samozřejmě, že není problém tyto projekty podpořit, otázkou je, jaké máme možnosti. Ale rovnou říkám, další hře se věnovat nebudu, to mi čas nedovolí. Možná, kdybych byl řádový hráč FIFA, tak ano. Ale co by manažer klubu na to zkrátka nemám čas.

Děkuji Vory za Tvůj čas, přeji co nejvíce úspěchů do nové sezóny a poprosím Tě o slovo na závěr.​
Také děkuji. Na závěr chci apelovat na všechny hráče v Xbox komunitě, aby k sobě přistupovali s respektem, podporovali svoje manažery v jejich nelehké činnosti a drželi zkrátka pohromadě jako jedna velká rodina, protože jedině tak se můžeme rozrůst a dosáhnout úspěchů i na mezinárodním poli. Good luck všem! 😉

  • super čtení, a jsem rád, že se klubu i takhle daří.

20. 05. 2020 • DandyCZE0

Mistři FIFA 20 a NHL 20 Xbox Challenge

Máme za sebou velké finále o nejlepší hráče FIFA 20 a NHL 20 v rámci projektu Xbox Challenge. Po třech měsících kvalifikačních víkendů a jednom finálovém můžeme říci „Gratulujeme“.

»
13. 05. 2020 • DandyCZE0

FIFA 20 v EA Access

Pokud využíváte službu EA Access, tak jste jistě vyhlíželi přidání plné verze hry FIFA20. Dneska se můžete plácnout po zádech, jelikož čekání je u konce. FIFA20 dorazila do Vaultu. Můžete začít stahovat a vyzkoušet nejhranější sportovní hru na světě. V naší recenzi se nevedla špatně.

»
12. 05. 2020 • waggon2

Xbox Weeks Deals – 12.5. až 19.5.2020

Závodníci na start! Tak nějak bych s klidným srdcem mohl označit výprodej na tento týden. Forza Horizon 4, F1 2018, DiRT Rally 2.0, Need for Speed, Project CARS 2 a jiné závodní hry teď můžete koupit levněji. Ale samozřejmě v seznamu zlevněných her nacházíme též hry podle Tom Clancyho, XCOM 2, Payday 2, Destiny 2 atd. A opět připomínáme, že Game Pass se stále dá získat až na “3 roky za pouhých...

»
10. 03. 2020 • kazatelcze0

Xboxweb.cz FIFA Pro Clubs liga – 7. týden

A máme za sebou předposlední týden. Při pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že je již rozhodnuto, ale nenechte se zmýlit. Poslední kolo stále nechává ve hře o titul dva týmy. Vesani se utkají s FC Xboxweb a našim rozhodně bude fandit celá Ústřice, kde si všichni budou přát debakl Vesanů. Tento výsledek společně s vysokou výhrou Ústřice nad CZ Unity by ještě mohl sebrat titul Vesanům. Severka si...

»
02. 03. 2020 • kazatelcze0

Xboxweb.cz FIFA Pro Clubs liga – 6. týden

A další týden je opět za námi. Ani přes řádící korona virus se žádný ze zápasů neodložil, protože fanoušci a zábava jsou pro nás nejdůležitější faktory. Uplynulý týden přinesl opět spoustu zajímavých zápasů. Naprosto nečekaně Cypové zmasakrovali v ligovém zápasu úřadující šampiony z Xboxwebu 4:0. Následně udolali i Black Eagles v poháru 1:0 a nakonec zaslouženě postupují dále. Vesani stále vedou tabulku a náskok po zaváhání Eagles navýšili již na...

»
11. 02. 2020 • kazatelcze0

Xboxweb.cz FIFA Pro Clubs liga – 3. týden

Ahoj, tento týden o den později. Jsem jen člověk a rýma mi nedovolila moc dobře fungovat. Co že se nám to za posledních osm dní událo? Je toho spousta, tak se na to pojďme podívat. Tabulku nadále ovládají Vešani s Ústřicí a Orly v zádech. Jelikož jsme zhruba v polovině soutěže, tak každý bod nabývá na hodnotě. Úsřice minulý týden tvrdě narazila a prohrála důležité zápasy jak proti Orlům, tak...

»
04. 02. 2020 • kazatelcze0

Xboxweb.cz FIFA Pro Clubs liga – 2. týden

Máme za sebou druhý hrací týden. Vešani pokračují na vítězné vlně a právem jim náleží první místo v tabulce. Opět se stalo několik překvapení. Populars obrali o body nejen Černé orly a odlepili se od nejspodnějších pater. Spodek tabulky zatím patří trojici nováčků. Ústřice tentokrát nezaváhala a 9b je jasným signálem k posunu na 2. místo tabulky. Severka drží basu s Orly a stále jsou společně na stejné úrovni. Po...

»
29. 01. 2020 • kazatelcze0

Xboxweb.cz FIFA Pro Clubs liga – 1. týden

Pojďme se společně podívat za uplynulým prvním hracím týdnem Xboxweb League. Předně tu máme jednu smutnou zprávu a tou je odstoupení týmu SK Slezská ze soutěže. Rozhodnutí je konečné a každý jejich zápas bude kontumován ve prospěch soupeře. Předposlední Populars šokovali, když sebrali body úřadujícím mistrům, kterým se celkově vstup úplně nepovedl a se ziskem 4 bodů jsou zatím na 7. příčce. První týden se naopak velice povedl dvojici FK...

»