Výhody pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate

Autor: tonyskatePublikováno: 19.3.2020, 11:02

Publikováno: 19.3.2020, 11:02

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4231 článků

Snad není titulek úplně zavádějící, protože výhody předplatného Xbox Game Pass Ultimate známe prakticky všichni a proto už dávno předplatné jistě máte. Pokud ne, XGP Ultimate spojuje členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass pro konzole a PC do jednoho předplatného za výhodnou cenu 339 Kč měsíčně. Není to sice úplně málo, ale získáte opravdu nespočet her včetně exkluzivit od Xbox Game Studios v den vydání a často bývají různé výhodné akce.

Tentokrát ovšem máme na mysli výhody určené přímo pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate, kterým jinak Microsoft říká perky a vytasil se s nimi teprve včera. Jedná se o exkluzivní výhody zdarma, a to formou herních doplňků a předmětů či různých výhodných nabídek. Podobných bonusů jaké následně uvedeme, nás budou čekat každý měsíc čtyři, a mezi první se řadí tyto:

Sea of Thieves: plachty, galionová figura, ozdoba trupu a vlajka ve stylu Ori and the Will of the Wisps
SMITE: sada pěti Bohů, speciální skiny a balíček hlasů
World of Tanks: Mercenaries: tři tanky střední třídy, 1250 zlaťáků a 7 dní prémiového času
Phantasy Star Online 2: obsahový balíček, ovšem dostupný pouze v USA a Kanadě

 • Tomáš Burda

  No proč ne, zlobit se nebudu.

 • jirkawaggon

  Jak dane vyhody získat? Staci mít jenom UGP členství a zapnout hru?

  • Lukas Sofka

   taky me to zajima …

   • DilophCZ

    v novém rozhraní jsem viděl balíčky již včera (nebo dokonce předevčírem).. hned na hlavním okně pod seznamem her v jednom ze tří reklamním bannerů .. co se týče bonusů stačilo dát tlačítko „claim“. Nicméně bannery se tam střídají, hledejte na xboxu v APPS – XBOX game pass a tam už je kostka „Claim your Perks now“.. jinak údajně MS slibuje každý měsíc nové!

 • Tex-Calder

  Výborně, a hned dvě hry, které aktivně hraju, SoT a WoT. Ještě by mohli podobné perky dát za achievementy ve hrách, at jejich sbirani ma vetsi smysl, nez jen bodíky.

 • Jiri Venera

  MS mi to posla jako zprávu do messengeru co má v sobě xbox

 • Cassper

  Mě by spíš primárně zajímalo, jak pořádně zprovoznit ten GamePass na PC. … Na Xboxu nemám žádný problém, ale prostě ta aplikace na PC je buď strašná tragédie, nebo si s ní můj PC nerozumí. Stáhnout si z ní nějakou Xbox hru a pak si ji dokonce zahrát je neskutečný problém. … Na redditu atd se doporučují různé „work-aroundy“, ale to proboha přece nemůže být oficiální cesta. … Pokud Microsoft nabízí GamePass i pro PC, tak to přece musí šlapat naprosto blbuvzdorně a jednoduše, stejně jako na Xboxu.

  • Hardombre01

   zkus aplikaciXB Game pass do telefonu. Pres to zprava funguje uplne v poho a nebo pres MS store

   • Cassper

    Ale já nechci zprávu. Mě tady o nějaký skiny vůbec nejde, to je mimo moji rozlišovací schopnost, nějaký skiny nebo achievementy 🙂
    Já prostě v tuto chvíli (nebo spíš od doby, kdy vydali GamePass Ultimate a já si ho výhodně pořídil na 3 roky) nedokážu stahovat a hrát hry z té GamePass knihovny na PC. … Což o to, upřímě mi to úplně extra nevadí, protože i teď mám tak dlouhý seznam her na které se chci vrhnout a není čas. … Ale jde i o to, že si prostě vlastně platím něco, co nefunguje. Což předpokládám, že není možné a chyba musí být někde u mě. Jinak to totiž je jako kdyby lidi platili Xbox Live Gold, ale většině z nich by nešel multiplayer. To by asi Microsoft lynčovali 🙂
    A stejně tak tam je prostě pár kousků, který buď Xbox jako takový „neumí“ a nebo se lépe hrají na PC. … Broforce, Torment Tides of Numenera atd.

    • p.a.c.o

     To je divný, že ti to nefunguje. Já na PC za Game Passu přes tu jejich apppku normálně stahuju hry, třeba Gears 5, Forza nebo aktuálně Ori a všechno běží parádně… Zkoušel si přeinstalovat tu appku a další podobné kroky?

     • Cassper

      Jj, přeinstalovat, spouštět jako admin, instalovat na systémový SSD disk, instalovat na plotnový datový disk atd. Prostě všechno co jsem kde našel a podle spousty komentářů k tématu to netrápí zdaleka jen mě.
      Přijde mi to jako za času 386, kdy jsme modifikovalo autoexec.bat a config.sys (nebo jak se ty soubory jmenovaly), abychom uvolnili co nejvíce paměti a hry šly spustit. … Jenže tenkrát se to dalo pochopit. Navíc to nikdo neplatil. … Ale zde používám službu za 350kč měsíčně (pomineme, že skutečné náklady jsou asi 50kč měsíčně, díky šikovné koupi, sdílení s kamarádem atd.) a funguje z ní jen část. Sice Xbox, tj. pro mě ta 95% část. Ale prostě štve mě, že těch posledních 5% nedokážu stabilně rozběhnout.

     • p.a.c.o

      Upřímně vůbec netuším, čím by to mohlo být. Aplikaci máš aktuální (kontrola přes store) a tak? a nebo mám prostě jenom štěstí. Jo a bavíme o Xbox (Beta( aplikaci jo?

     • Cassper

      Jen ještě pro jistotu, ať se vyhneme pověstnému „já o voze, on o koze“.
      O jaké aplikaci mluvíš? … Protože já mám na PC aplikace pro Xbox dvě. … A myslím, že jsem i četl o nějaké třetí kdesi na Redditu.

     • p.a.c.o

      Bavíme se o aplikaci Xbox (Beta), ta by na používání Game Passu měla být https://www.microsoft.com/cs-cz/p/xbox-beta/9mv0b5hzvk9z?activetab=pivot:overviewtab

     • Cassper

      Tak tu mám a ve verzi 2003.1001.4.0. .. Nebo teda teď se to na tu verzi zaktualizovalo.
      A zároveň hry co jsem teď zkusil nainstalovat (Frostpunk a Phoenix Point) tak se instalují, zatímco jindy by to hodilo error.
      Tak nevím. … Ale jak říkám, tahle aplikace je pro mě zakletá. Jednou jede, jednou ne. Teď to vypadá, že se zase rozjela 🙂
      Děkuju

     • p.a.c.o

      Tak pořád je to označené jako beta, takže nějaká nefunkčnost může nastat, ale snad už to bude v pořádku fungovat 😉

     • Cassper

      Snad 🙂

     • Cassper

      Na druhou stranu by tím pádem mohli i chtít jen něco ala „beta platbu“ 🙂

    • Hardombre01

     sorry, napsal jsem zpravu ,ale myslel jsem správu jako spravovani

    • DilophCZ

     ahoj.. je to bohužel beta, každopádně musíš mít aktualizované store a aktualizovat Xbox (beta) to je základ. V té windows appce musíš udržet přihlášení identické jako na xboxu (v dřívější době se ta apka sama odhlašovala, teď si login už udržuje). Na notebooku jsem měl problém, když ten notebook nepatřil pod „moje zařízení“.. bacha to je mimo xbox účet, to se musí udělat pod microsoft účtem.. když jsem to spároval spousta problémů mi s tím vymizela (zejména dálkové ovládání obou platforem skrze telefon). Stahování občas zlobí (sekne se na dlouho dobu, padne, musí se „popostrkovat“, v téhle době kdy i streamy snižují kvalitu protože všichni sedí doma na zadku a všichni frčí na internetu se nedivím), každopádně kvalitativně to jde u MS za poslední měsíce hodně nahoru a mám na disku už pár her, které to zvládly se stáhnout samy :D. Pak jde na xboxu nastavit subúčty a můžeš hrát se členem rodiny jeden na poči a druhý na xboxu kooperaci – super pro Sea of Thieves, State of Decay 2 nebo ARK i Gearsy5 apod…ale těch her co to podporuje je zatím málo… nicméně že to jde je vlaštovka, že se pro MS tohle stane standardem. Při hraní PC + XO si ale musíš hlídat, abys se do hry nepřihlašoval na počítači, když máš lognutý aktivní účet na xboxu (každá hra si hlídá před startem login + stahuje progres).. na to ještě tohle to ještě není připraveno a hází to podivné chyby (většinou to svádí hry na konektivitu, nechce vytvořit session apod.).. trvalo mi než mi to cvaklo, odlog na xboxu a problem solved.. Každopádně u singlů nebo her typu Two point hospital se to přeci jen tou myší na PC dobře oklikává a soplíkům neblokuju xbox 😀 Držím palce, když se to vše nastaví tak je to fajn.

    • Krupe

     Mně tohle dělá, když mám noťas připojený na wi-fi v 5 GHz. Store odmítá stahovat, nepřihlásím se do profilu apod. Ve 2,5 to jede normálně…

     • Cassper

      Mě to dělá u PC připojeného kabelem.

      Co jsem si to zkusil, tak na PC mi error háže Two Point Hospital a Torment Tides of Numenera. Nainstalovat jdou, ale u spuštění hodí error.
      Frostpunk, Phoenix Point a FTL jdou spustit v pohodě.