Vývojáři o akci S.T.A.L.K.E.R. 2

Autor: tonyskatePublikováno: 18.1.2021, 8:07

Publikováno: 18.1.2021, 8:07

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4775 článků

Koncem roku jsme se dočkali krátkého teaseru, který vznikl na enginu, jež pohání post-apokalyptickou akci S.T.A.L.K.E.R. 2. Nyní jej tvůrci u GSC Game World opět připomínají a přihazují i několik zajímavostí, ačkoliv většinu už známe. Do nepřátelské a zrádné Zóny se vydáme jako zcela nový stalker s kódovým označením Skif, jehož činy se budou podílet na dění v Zóně.

Krátká ukázka níže vás zavede do zničení školy na okraji mrtvého města Pripjať. Jedná se o extrémně nebezpečné místo a nikdo by sem nezavítal dobrovolně. Přesto se místo nezdá úplně opuštěné, jelikož je tady čerstvě založený oheň a u něj kytara. Skif přesto nemá čas se tomu věnovat. Má totiž naspěch, protože nevyhnutelné nebezpečí je mu v patách.

Stejně jako v předchozích dílech série S.T.A.L.K.E.R., i tady jsou zákeřné anomálie, které vás mohou zabít během chvilky. Pokud spatříte začátek anomálie, je nejlepší se rychle ukrýt a vyčkat, dokud nepomine. Právě proto má Skif v ukázce tolik naspěch, určitě totiž hledá úkryt ve staré škole. Skladba doprovázející video je pak „Life Line“ od ruské rockové kapely Splean.

Nakonec vývojáři zmínili samotný vývoj hry. Vše pokračuje hladce včetně verzí pro Xbox Series X|S a cílem je vytvořit skutečně skvělou hru. Díky rychlému SSD disku, podpoře RTX na Series X i Series S a 4K rozlišení (pouze Series X), bude S.T.A.L.K.E.R. 2 přesně tím, co tvůrci slibují. Přesné datum vydání bude teprve oznámeno a momentálně jen potvrdili, že hra bude dostupná v den vydání v předplatném Xbox Game Pass. Dříve avizovaný letošní rok tedy nejspíše není jistý, ale více se dozvíme během roku.

05. 01. 2021 • tonyskate4

S.T.A.L.K.E.R. 2 ve 4K na Xbox Series X

Ukrajinské studio GSC Game World se s rokem 2020 rozločilo krátkým teaserem na jejich chystanou akci S.T.A.L.K.E.R. 2. Jejich PR pak na žádost fanoušků potvrdil ještě několik drobností, které rozhodně stojí za zmínku. Už z dřívějška víme, že S.T.A.L.K.E.R. 2 vyjde exkluzivně pro Xbox Series X|S, ačkoliv se nejspíše jedná o časovou exkluzivitu. Nejzásadnější ovšem je, že hra bude ode dne vydání v předplatném Xbox Game Pass.

»
31. 12. 2020 • tonyskate3

S.T.A.L.K.E.R. 2 v krátké ukázce pro rok 2021

Studio GSC Game World se rozhodlo s rokem 2020 rozloučit opravdu stylově. Poté co jsme v létě dočkali ujištění, že S.T.A.L.K.E.R. 2 je nadále ve vývoji a dokonce vyjde exkluzivně pro Xbox Series X|S, vydali tvůrci krátkou, atmosférou nasáklou upoutávkou běžící v enginu hry. Poprvé se nám tak dostává bližšího pohledu na tuto očekávanou akci z pohledu první osoby, kdy očima hlavního hrdiny jménem Skif spatříme post-apokalyptickou Zónu. Za zmínku stojí i jedinečný kytarový...

»
23. 07. 2020 • p.a.c.o4

S.T.A.L.K.E.R. 2 jako konzolová exkluzivita pro Xbox

Velkým překvapením akce Xbox Games Showcase rozhodně byl pohled na okolí Černobilu, který nakonec opravdu znamenal to, co jsme si všichni přáli. Značka S.T.A.L.K.E.R. se vrací s pokračováním a to přímo ve velkém stylu na konzole nové generace. Na úvodním traileru si tak vychutnáme tu správnou atmosféru jak po výbuchu v roce 1986 tak i v roce 2006. Vývojáři se od začátku snaží, aby nabídli výborný zážitek všem hráčům, ať už...

»
16. 05. 2018 • p.a.c.o3

S.T.A.L.K.E.R. 2 dostal datum vydání

Pokud vás titulek zaskočil, tak vězte, že nás tato zpráva taky. Poslední informace o značce S.T.A.L.K.E.R. jsou z roku 2012 a nebyly to zprávy úplně dobré, jelikož v tu dobu vývojáři z GSC Game World ohlásili jako konec vývoje hry, tak zároveň konec svůj. Od té doby bylo ticho po pěšině a až dnes se na facebookvém účtu objevilo oznámení, že S.T.A.L.K.E.R. 2 vyjde v roce 2021. Oznamovat hry takhle dlouho dopředu...

»