Winter of Arcade s Ashen, Below a dalšími hrami

Autor: tonyskatePublikováno: 7.12.2018, 7:22

Publikováno: 7.12.2018, 7:22

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3777 článků

Už je tomu skoro deset let, co tým Xbox představil speciální akci Summer of Arcade, v níž se nacházely pečlivě vybrané nezávislé tituly pro Xbox LIVE Arcade jako Braid, Castle Crashers, LIMBO, Brothers: A Tale of Two Sons a mnoho dalších. Dnes už podobné akce nejsou v podstatě zapotřebí, protože nezávislí vývojáři si vyšlapali cestičku a mohou dnes vydávat své hry snadno i na konzole, zvláště díky programu ID@Xbox. Přesto se ale občas v jednu chvíli sejde více skvělých her. V létě máme Summer Spotlight, který je ale jen takovou obecnou promo akcí. Za to teď dostáváme Winter of Arcade, který má mnohem blíže ke kultovnímu Summer of Arcade.

Výběr her sice není tak pečlivý jako tehdy, což ovšem neznamená, že se jedná o nekvalitní kousky. Ovšem v dnešní době přesyceného trhu, a tím nemyslíme jen herní průmysl, už to ani jinak nejde. Každopádně vlajkovými hrami jsou rozhodně Ashen a Below, která sází na unikátní vizuální styl a neotřepanou hratelnost. Obě hry jsou navíc dostupné v rámci předplatného Xbox Game Pass, takže za ně nemusíte platit plnou cenu. Dále jsou součástí akce hry Subautica, Mutant Year Zero, Monter Boy and the Cursed Kingdom, Hello Neighbor: Hide and Seek, Kingdom: Two Crowns, Desert Child a Donut County.

Speciální akci, kdy za zakoupení her můžete získat část peněz zpět, zmíníme opravdu jen okrajově, protože nepatříme mezi vyvolené země. Mezi nimi se ostatně nachází jen Amerika, Británie, Francie, Německo, Austrálie, Nový Zéland a Kanada. Nicméně kdyby akce platila u nás, tak za každou zakoupenou hru po té první byste získali nazpět pět dolarů, tedy celkem byste mohli získat až 40 babek. Jelikož se ale čtyři hry nachází v předplatném Xbox Game Pass, zase takové terno by to nebylo.

  • SoulCaliber

    Below – Must have !!! 🎮👍🤤

06. 12. 2018 • tonyskate1

Ashen a Below už brzy

Microsoft během svých E3 konferencí ukazuje řadu zajímavých titulů z nezávislé produkce a často některé vynikají. Rozhodně se mezi ně řadí i akční RPG Ashen a dobrodružná roguelike Below. Pokud nás paměť neklame, tak zrovna Below bylo oznámeno na E3 2013 a Ashen pak na E3 2015. Obě hry už jsou tak ve vývoji pěkně dlouho, ale zdá se, že se tento měsíc konečně dočkáme.

»