X019: Exkluzivita Tell Me Why od autorů Life is Strange

Autor: tonyskatePublikováno: 15.11.2019, 0:31

Publikováno: 15.11.2019, 0:31

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4411 článků

Asi největším překvapením X019 bylo nečekané představení ještě třetí hry, která vyjde v rámci Xbox Game Studios, a to adventury Tell Me Why od francouzského studia Dontnod Entertainment, tedy tvůrců Life is Strange a Vampyr. Právě epizodická pecka Life is Strange stojí za zmínku, protože příběh intimního thrilleru Tell Me Why se skládá ze tří kapitol, které vyjdou během léta 2020 podle jasně stanoveného programu, a to samozřejmě i v předplatném Xbox Game Pass. Teď si ovšem představme tuto příběhovou novinku blíže…

Tell Me Why je zasazeno do malého městečka na Aljašce a octnete v srdci záhady intimního, životu věrného příběhu, kdy dvojčata Tyler a Alyson Ronanovi používají své jedinečné pouto k odhalení vzpomínek na milované, ale i problémové dětství. Tyler i Alyson jsou hratelnými postavami a rovnocennými hrdiny v příběhu.

Hlavní pointou hry je speciální pouto, které Tyler a Alyson sdílí a je zásadním prvkem ve vyprávění příběhu. Postupně prozkoumáme odlišné vzpomínky zásadních událostí těchto identických dvojčat a sami rozhodneme, které vzpomínce věřit. V podstatě tak jako hráči určíme sílu pouta dvojčat i jejich budoucích životů.

To ovšem není vše. Jak prozradilo studio Dontnod, které si váží plné podpory Microsoftu v této věci, Tyler není úplně obyčejný muž… je totiž transgender. Studio úzce spolupracovalo s Microsoftem a LGBTQ organizací GLAAD při vykreslení Tylera jako autentickou podobu trans stejně jako opravdovou komplikovanou postavu. Tyler se tak stane první hratelnou videoherní postavou od velkého studia a vydavatele, které je transgender.

Tell Me Why by mohlo nabídnout skutečně jedinečný příběh, ať už formou speciálního pouta dvojčat či transgenderu anebo vlastních rozhodnutí, jež ovlivní životy Tylera i Alyson. Všechny tři kapitoly hry vyjde v létě příštího roku.