Xbox Game Pass má 10 milionů předplatitelů

Autor: tonyskatePublikováno: 30.4.2020, 6:48

Publikováno: 30.4.2020, 6:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4860 článků

Že je předplatné Xbox Game Pass, případně Xbox Game Pass Ultimate, skvělou záležitostí, o tom není pochyb. A samozřejmě se nejedná jen o náš názor, ale sdílí jej i hráči po celém světě. Za menší měsíční poplatek totiž získáte neomezený přístup k více než 100 hrám, které jsou pravidelně obměňovány a třeba příští týden nás čeká Red Dead Redemption 2. O exkluzivitách Xbox Game Studios, kam spadají i hry série Forza, Halo či Gears, jež jsou dostupné hned v den vydání, ani nemluvě.

Microsoft nyní ve své finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí prozradil, že Xbox Game Pass už má více než 10 milionů předplatitelů. S ohledem na pandemii koronaviru a různé karantény, kdy lidé tráví mnohem více času doma, se taktéž zvedla aktivita hraní a služba Xbox Live teď má téměř 90 milionů aktivních uživatelů měsíčně. To je slušný nárůst, zvláště když před rokem to bylo okolo 65 milionů uživatelů a určitě za to nemůže jen pandemie, ale také právě skvělé předplatné Xbox Game Pass a nadále se zlepšující nabídka exkluzivních her.

Na závěr ještě přihodíme nějaká čísla. Streamovací služba zatím známá jako projekt xCloud má stovky tisíc aktivních uživatelů v preview a snad letos testovací fáze dorazí i k nám. Celkový obrat za zmíněný kvartál, tedy leden až březen 2020, činil neuvěřitelných 35 miliard dolarů a s tím jak Microsoft investuje do hraní, se máme příští generaci nač těšit. Svědčí o tom i skutečnost, že tentokrát nezaostanou s výkonem a Xbox Series X bude nejvýkonnější konzolí nové generace.

AKTUALIZACE: Phil Spencer v dodatečném článku prozradil, že předplatitelé Xbox Game Pass si přidali více než 23 milionů nových přátel na Xbox Live, což je 70% nárůst. Předplatitelé taktéž hrají dvakrát více a jejich zapojení do multiplayeru vzroslo o 130 %. Zajímavé je taktéž to, že hráči s Xbox Game Pass hrají o 40 % více her a více než 90 % z nich hrálo hru, kterou by normálně nevyzkoušeli, což je jasným důkazem, že Xbox Game Pass podporuje objevování různých titulů.

22. 04. 2021 • tonyskate0

23 milionů předplatitelů pro Xbox Game Pass

Pravidelně se o počtu předplatitelů Xbox Game Pass dozvídáme z finančních výsledků společnosti Microsoft, ale na ty si ještě musíme počkat. Mezitím ovšem insideři herního průmyslu prozradili, že k dubnu už má předplatné Game Pass přes 22 milionů hráčů a konkrétně k 20. dubnu jich je dokonce o milión více. Xbox Game Pass tak v současnosti předplácí 23 milionů hráčů, což je skvělé číslo a zdá se, že nadále platí růst zhruba 5 miliónů...

»
21. 04. 2021 • tonyskate0

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry zrušeno!

Konec ledna byl pro Microsoft poměrně divoký. Oznámil totiž zdražení členství Xbox Live Gold, nejspíše především proto, aby hráče přesvědčil k přechodu na předplatné Xbox Game Pass Ultimate, ovšem nepěkně se mu to vrátilo. Proto zdražení velmi rychle stáhl a jako kompenzaci nabídl opravdu bezplatné hraní free-to-play her, které je právě teď dostupné!

»
20. 04. 2021 • tonyskate0

Dubnová aktualizace pro konzole Xbox

Zdá se, že Microsoft opět navázal na trend měsíčních systémových aktualizací, což je dobře, protože se tak snad postupně dočkáme žádaných funkcí. Už teď testují přehled her, které jsou aktivní v rychlém obnovení (Quick Resume) či passthrough pro zvuk, ale těch se dočkáme až v budoucnu. Aktuální update nadále vylepšuje mobilní aplikaci Xbox, přináší nové vychytávky pro předplatitele Xbox Game Pass a nabízí i zvýšení rychlosti při stahování her.

»
14. 04. 2021 • tonyskate0

Free-to-play hry bez Goldu už brzy

Mnoho z vás čeká na bezplatné hraní free-to-play her na konzolích Xbox jako na smilování. Fortnite, Call of Duty Warzone, Rocket League, Apex Legends a další hry stále vyžadují členství Xbox Live Gold. To se ovšem brzy změní. Microsoft v rámci svého insider programu poskytl nové funkce ještě širšímu okruhu uživatelů, což znamená, že multiplayer ve free-to-play hrách už brzy bude skutečně zdarma. Taktéž už nebude zapotřebí mít Gold pro party chat...

»
08. 04. 2021 • tonyskate0

Microsoft opravil odpojování ovladače na Series X|S

Je to už sice s křížkem po funuse, ale březnová aktualizace pro konzole Xbox nepřinesla jen vylepšení nastavení sluchátek či zpětné kompatibility, ale také jednu zásadní opravdu. Konzole Xbox Series X|S se totiž už od vydání potýkaly s nepříjemným problémem, kdy se hráčům bezdůvodně odpojoval ovladač. Microsoft v lednu slíbí, že chybu napraví a učinil tak právě minulý měsíc, ačkoliv se tím nijak výrazně nechlubil. Každopádně by tedy tento problém měl být opraven...

»
23. 03. 2021 • tonyskate0

Xbox Live mění název

V posledních dnech se objevilo hned několik náznaků, že by mělo dojít ke změně názvu služby Xbox Live, a to na Xbox Network, tedy prostě síť Xbox. Tuto změnu nyní potvrdil jeden z mluvčích Microsoftu a jako důvod uvedl odlišení základní služby od členství Xbox Live Gold. Loňské spekulace, že by Xbox Live Gold mohlo být zrušeno jsou tak ještě více pasé a buďme rádi alespoň za to, že během tohoto roku...

»
15. 03. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Konference Xbox tento měsíc

Internetem v posledních dnech kolují spekulace, že by se 26. března měla uskutečnit konference Xboxu či spíše obecně herní prezentace Microsoftu. Insideři ovšem současně tlumí všeobecné nadšení, aby neočekávali oznámení velkých her. Na ty dojde až v létě. Přesto by během akce, pokud je tedy skutečná, mohlo dojít na ukázky nezávislých her, které dorazí exkluzivně na Xbox či případně rovnou v předplatném Xbox Game Pass.

»
11. 03. 2021 • tonyskate0

Hry Bethesda Softworks budou exkluzivní pro Xbox

Už od oznámení akvizice ZeniMax Media, se naskýtala zásadní otázka: Jak to bude s exkluzivitou her od Bethesda Softworks? V minulých měsících Microsoft nemohl tvrdit nic konkrétního, jelikož akvizice stále probíhala a bylo by tak protiprávního vydat nějaká zásadní prohlášení. Teď je akvizice u konce a během přivítání Bethesdy do týmu Xbox, řekl šéf Xboxu Phil Spencer následující:

»