Xbox Game Pass přijde o 12 her

Autor: tonyskatePublikováno: 16.2.2018, 11:22

Publikováno: 16.2.2018, 11:22

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3559 článků

Řada her se v předplatném Xbox Game Pass drží od jeho spuštění a jistě ještě dlouho zůstanou jeho součástí. Jak ale víme, některé hry v tomto programu nejsou navždy. Občas jsme o tom informování hned při jejich přidání, jako tomu bylo například u Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Teď se ale zdá, že v březnu by her mohl ubýt více, ovšem nebude to taková hrůza. Samozřejmě nové přibydou, ale o nich zatím nevíme a nadále bude předplatné nabízet více než 100 her.

Pokud bychom měli věřit nabídce Xbox Game Pass v konzoli, tak se nejspíše v březnu rozloučíme s 12 tituly, jak naznačuje přiložený obrázek. Tradiční 10% sleva pak byla zdvojnásobněna, abyste mohli ještě více ušetřit, pokud si chcete hry zakoupit. Jak už jsme ale uvedli, nejedná se o příliš velkou ztrátu a stále máte čas si následujících 12 her řádně zahrát:

CAPCOM Arcade Cabinet
D4: Dark Dreams Don’t Die
Dark Void
FLOCK!
Iron Brigade
Joe Danger 2: The Movie
Monday Night Combat
N+
SEGA Vintage Collection: Streets of Rage
SEGA Vintage Collection: Monster World
Strider
Virtua Fighter 5 Final Showdown

 • Jirka Waggon

  Krom D4 nic vyrazneho. Mimochodem SEGA Vintage Collection: Streets of Rage a
  SEGA Vintage Collection: Monster World si muzete zahrat skrze emulator Mega Drive

  • Jaroslav Houdek

   Tak na mě to zafungovalo a pod tou vyhružkou jsem Game Pass aktivoval a D4 stáhl. Asi je to lepší než Telltale, ale stejně to není druh hry co bych musel.

 • Peterek82

  Když to teda vemu čistě z obecně pragmatického hlediska:
  Zaplatím si GP, abych mohl hrát své oblíbené hry. Když to převedu na sebe, zahrál bych si z aktuální nabídky asi 4 hry u kterých mám jistotu, že s nima strávím asi minimálně ten rok určitě.
  GP tedy stojí 149,-/měs., za rok 1788,-. Když to amatérsky rozložím do 4 her,kvůli kterým bych ho pořizoval, mám hru za 447 korun za rok. Po roce hru vyřadí a já si ji budu moci koupit s 20%ní slevou. V případě, že by se to stalo u hry, která běžně stojí třeba průměrných 800,-, koupím ji za 640,- (pokud v té době nebude ve slevě). Takže by mě ta hra ve finále stála 1087,-. U katastrofického scénáře by to byly všechny 4 hry, které by vyřadili. Kdybych je všechny pořád chtěl, stálo by mě to za ten rok 4348,-.
  No, pořád nejsem prostě cílovka. Raději si koupím rovnou hru, kterou chci…

 • Petr Šašinka

  Hlavně ať tam zůstane Mad Max. Ten ještě nemám dohrány.

 • JoohnCZ

  Vypada to jako ze vyrazuji to co nikdo nehraje…?

 • Danoid

  No, ve skutečnosti je to dost slušná ztráta pro hráče kooperativních her. A takový Virtua Fighter, který má být možná nejlepší bojovkou vůbec a dá se hrát téměř donekonečna…

12. 12. 2018 • waggon10

Bude emulátor Playstationu 2 na Xbox ONE?

Kdo by neznal tuhle veleúspěšnou konzoli od Sony, která se pyšní největším množstvím prodaných kusů. Pro mnohé to byla jejich první konzole. Sice už teď je možné hrát hry z PlayStationu2 na Xboxu, ale to se jedná pouze o stream z PC. XB1EMU, autoři emulátorů PSX, PSP a N64 pro Xbox ONE oznámili na Twitteru, že začínají pracovat na možnosti hrát PS2 hry i na Xboxu. Dokonce slibují lepší grafiku než měly původní...

»
02. 12. 2018 • tonyskate2

Vánoční rádce 2018: Hry pro děti a ostatní žánry

Nás starší už Vánoce tolik nevzrušují, ale všichni jsme byli kdysi děti a tak nesmíme zapomínat hlavně na ty nejmenší, pro které znamenají Vánoce strašně hodně. Letos to sice není tak příjemná nálož jako loni, ale určitě je z čeho vybírat, zvláště na poli kultovních plošinovek. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimiž neschází strategie, simulace a další tituly.

»
30. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Střílečky a RPG

Je to až zvláštní, ale přijde nám, že letos bylo stříleček zoufale málo, jak ostatní sami za chvíli zjistíte. Jsou tady nějaké stálice či oblíbené tituly stavějící na battle royale, ale jinak je to slabota. Snad to bude příští rok lepší. RPG jsou pak na tom mnohem lépe a výběr je pěkně pestrý, takže si snad vybere každý fanoušek her na hrdiny.

»
28. 11. 2018 • tonyskate0

Vánoční rádce 2018: Akční dobrodružné hry

Bez akce by hry prostě nebyly hrami a tak se po reakčním sportování a závodění podíváme na akční dobrodružné tituly. Když má totiž hra dobrý příběh, je s ní stejná zábava jako s dobrou knihou. Zaměříme se proto na tituly, jež nesází jen na čistou akci, ale také na solidní příběh a zkoumání světa.

»
28. 11. 2018 • tonyskate1

Více než 10 nových her na The Game Awards 2018

Každoroční předávání cen The Game Awards se uskuteční už příští týden. Jako každý rok to ovšem nebude jen o ocenění studií, vývojářů a různých hostech. Opět se můžeme těšit na světové premiéry, a jak teď prozradil Geoff Keighley, tvůrce TGA, během akce bude představeno více než 10 zcela nových her. Určitě už vám v hlavě začínají šrotovat kolečka, co za hry to bude a určitě se teď bude hodně spekulovat. Ještě...

»
26. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Sportovní a závodní hry

Pomalu ale s naprostou přesností se nám blíží Vánoce, což znamená nejen naději, že si konečně trochu v klidu odpočineme, ale také stres se sháněním vhodných dárků pro naše nejbližší či nejmenší. Proto jsme pro vás i tento rok připravili Vánočního rádce, který už tradičně začíná sportovními a závodními hrami.

»
22. 11. 2018 • tonyskate0

Xbox otevírá novou divizi pro asijské vývojáře a studia

Loňská tvrzení, že Microsoft bude řádně investovat do her a Xboxu, byla spoustou lidí považována za nabubřelé kecy, ale po letošním E3 těch chytrolínů řádně ubylo. Stále je ještě čeká hodně práce, ale jelikož je ve vedení Phil Spencer, určitě se blýská na lepší časy a příští generace bude hodně zajímavá. Nicméně to není jediný krok, který Microsoft plánuje pro upevnění svého místa v herním průmyslu. Pozice Xboxu v Japonsku byla...

»
21. 11. 2018 • tonyskate0

Skvělá reklama na adaptivní ovladač Xbox

Společnost Microsoft dokáže občas nečekaně a hlavně příjemně překvapit. Nemluvíme o studiové smršti na E3, ale o adaptivním ovladači Xbox stvořeném pro handicapované hráče. Nejspíše už jste o něm slyšeli a kromě dvou velkých tlačítek disponuje také 19 porty pro každou možnost tradičního ovladače, kam můžete připojit různá tlačítková zařízení, páčky, pedály, joysticky atd. Hráči s omezeními tak mohou k ovládání použít například ramena, nohy nebo i hlavu. Více jsme o ovladači...

»