Xbox ONE – jak hrát levněji

Publikováno: 3.10.2019, 13:07

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 475 článků

K Xboxu můžeme mít spoustu výhrad, ale jedno se mu musí nechat, na konzolové poměry nabízí oproti konkurenci velmi levné hraní. A teď nemám na mysli takové to klasické půjčování her na DVD mezi kamarády. To samozřejmě jde na Xboxu také, ale on toho nabízí mnohem víc. Oproti kamarádovi s PS4 můžete hrát na Xboxu za stejné peníze nepoměrně víc her.

Games with Gold
Xbox bez Gold členství je jako Tom bez Jerryho, prostě to není ono. Zlaté členství je nutné pro online hraní, ale také vám každý měsíc zpřístupní 4 hry zdarma. A už jen hodnota oněch her naprosto opravňuje nákup Goldu. K tomu máte slevu na hry v rámci Deels week. Jak už bývá u předplatných zvykem, nejvýhodnější je koupě na rok. Aby toho nebylo málo, tak Gold není regionálně omezený, tzn. pokud vám jej tetička z USA pošle k narozeninám, můžete jej použít i v ČR.

Herní knihovny Xbox Game Pass a EA Access
Jak už název napovídá, jedná se o předplatné, kde za vstupní poplatek máte přistup k velkému počtu her. Doslova za pár korun je možné zahrát tolik her, že by na jejich dohrání člověk potřeboval hodně dlouhé prázdniny nebo přestat chodit do práce. Obrovskou výhodou je, že obě jdou sdílet s dalším uživatelem.

Xbox Game Pass – asi není třeba moc dlouze představovat, tak snad jen v rychlosti. Provozovatelem je Microsoft a nabízí v současné době cca 200 her a to včetně novinek (minimálně od MS), kde za všechny jmenujme skvělý Gears 5. Každý měsíc přibývají nové hry, ale také odcházejí. Momentálně nabízí kluci z Redmondu naprosto nepřekonatelnou možnost získat 3 roky Game passu za pouhých 26Kč. Vtip je v tom, že si prodloužíte Gold členství na co nejdelší dobu (max jsou 3 roky) a pak za 26Kč provedete upgrade na Ultimate členství, které obsahuje:
– Gold
– Game Pass pro Xbox
– Game Pass pro PC
– EA play pro Xbox
– EA play pro PC
– Cloud gaming (xCloud)

Gold členství můžete koupit například zde.

Xbox Game Pass nabízí spoustu her za pár korun

EA Access – tuto službu nabízí známe vydavatelství Electronic Arts. Za cenu 599Kč na rok (popřípadě dražší varianta 99Kč na měsíc) získáte přístup k cca 60 hrám od EA (a samozřejmě pár dalším výhodám, jako přednostní hraní, sleva na hry atd.), kde největší zájem určitě vzbudí FIFA, NHL, NBA, Battlefield atd.

Sdílení
Velkou předností Xboxu je možnost sdílet hry a členství s kamarádem a defacto je tak mít za poloviční cenu. Více v našem článku.

Nakupujte ve slevě
Kdo by nerad kupoval zboží za nižší cenu? Až na pár individuí snad všichni. A možná právě proto je každý týden na Live speciální akce s názvem Deels Week, kdy je zlevněno několik her, DLC a Passů. Některé položky jsou zlevněny pouze pro Gold členy, ale spousta jich je pro všechny. Aby toho nebylo málo, bývají také speciální akce jako je Vánoční výprodej, Black Friday, Jarní výprodej, Letní výprodej atd. Pokud sledujete náš web pravidelně, žádná slevová akce vám neuteče.

Nákup v jiném regionu
Ne, teď vás nebudu přesvědčovat o výletu do USA, kde je elektronika levnější. Řeč bude o jedné z velkých výhod Xboxu a to nákup z jiného regionu.

Kvůli hraní na Xboxu netřeba vybírat celoživotní úspory

Zpětná kompatibilita
Pro nás staré matadory je to sice nad slunce jasnější, ale nováčkům připomínám, že na ONE lze hrát i hry z Xbox360 a prvního Xboxu. Jejich seznam naleznete zde.
Díky tomu lze za pár korun hrát starší pecky. Například v týdenních slevách začínají X360 hry běžně od 40Kč.

Emulátory
Sice jsou staré hry spíše pro nostalgiky, kteří kdysi vlastnili některou konzoli, ale na druhou stranu je to možnost, jak si zadarmo zahrát staré hitovky jako Sonic, Mario, Micro Machines atd. Více v naší help sekci.

Creator Games
Jedná se o hry od amatérských tvůrců. Ono totiž vytvořit si na ONE hru může prakticky každý z nás. Samozřejmě nemůžete čekat žádné zázraky, ale i tak se tam najde pár hezkých her a to některé navíc zadarmo. Za všechny jmenujme logický kubic, karetní Solitaire HD, plošinovku Croc’s World, Crystal Brawl, různé sportovní kvízy atd.

Play Anywhere
Pod tímto názvem se skrývá program, kterým se Microsoft snaží bourat hranice mezi hráči. Po zakoupení hry od MS máte možnost ji hrát jak na Xboxu, tak i na PC. Pro nás Xboxáře z toho plyne jedna výhoda, sdílet vám muže i člověk, co hrává pouze na PC. Seznam naleznete na oficiálních stránkách.

Používejte Xboxový ovladač i na PC
Opět další samozřejmost – Xboxový ovladač jde velmi jednoduše připojit k PC. Stačí vám obyčejný micro USB kabel, tedy stejný, kterým si dobíjíte telefon. Netřeba instalovat žádné drivery. a jelikož na PC a Xboxu hrajete pod stejným Microsoft účtem a novější hry od Microsoftu jsou v Play Anywhere…

F2P
Nebo-li lidově „hry zdarma“. Zdarma tedy úplně nejsou, ale pokud člověk nechce zrychlit progress či mít speciální ingame věc, nemusí do nich investovat ani korunu. Asi nejznámější (a také nejúspěšnější) jsou tankové souboje v podobě Worlds of tanks, které následuje Worlds of Warship, Smite, Warframe, Fortnite atd. Jejich seznam naleznete na oficiální stránce Xboxu

Stáhněte si zdarma:

Crackdown
Crackdown 2
Too Human
Harms Way
Aegis Wing
Doritos Crash Course

Samozřejmě rádi uvítáme vaše tipy!