XBOX ONE – napájení konzole

Autor: waggonPublikováno: 20.2.2016, 21:17

Publikováno: 20.2.2016, 21:17

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 358 článků

ONE má dva základní módy napájení konzole elektrickou energií, mezi kterými můžete dle libosti přepínat. Nalezneme je v nastavení konzole (Settings) v sekci Power & startup a jsou to:

 

Instant-on

Po vypnutí je konzole ve stavu ready a díky tomu stahuje na pozadí hry (obdoba background download z Xbox 360), všechny aktualizace (také je nainstaluje), konzole nastartuje do 5 vteřin. Lze ji zapnout hlasovým příkazem přes Kinect a také sama dokáže zapnout vaši TV a satelitní (či kabelový) receiver, takže spuštění hry je nyní možno pouhým jedním stiskem či jedním hlasovým povelem. Stinnou stránkou je odběr 15,3W (to ale není nic, na čem by se dalo výrazně ušetřit). Ničemu neuškodíte tím, jestliže si Instant on mód zapnete alespoň po dobu stahování hry z Live například přes noc a dobu, kdy jste v práci. Po stažení hry pak můžete přepnout do následujícího módu.

 

Energy saving

V tomto stavu je konzole vypnutá, nic se nestahuje ani neinstaluje, nelze ji zapnout hlasovým příkazem a její start trvá o poznání déle. Odběr elektrické energie dosahuje pouze 0,22W (oficiální údaj je zaokrouhlen na 0,5W). Pro porovnání odběr zapnuté konzole se pohybuje od 30W (nečinnost v dashboardu) až do 79W(hraní hry z Blu-ray disku) u S verze (FAT verze má pak parametry 61W, respektive 109W).

ONE - power settings

 

Spořiví hráči bezpochyby po vypnutí konzole ještě vytáhnou napájecí kabel z elektrické sítě. Pak vězte, že na tomhle absolutně nic neušetříte, neboť vypnutá konzole v Energy saving módu spotřebuje za celý měsíc elektřinu v ceně 82 haléřů (za předpokladu 5Kč/kWh, to jsme navíc nezapočítali „noční proud“ a počítali s měsícem o 31 dnech).

 

 

 • Petr Zizka

  Osobně jedu na Energy Saving. Jsem možná šetřílek, ale ono podobných zařízení jede víc: Synology, Receiver se zapnutým HDMI control atd. A u XO mi to nepříjde tak podstatné.

  • Jirka Waggon

   tak to jsme dva 🙂

  • Daniel Horký

   Nejsem šetřílek, ale mě při instant on hučí pořád větrák i když to nic nedělá… :/

 • epiqo5ky

  Jen tak pro uajimavost pro lidi co si jedou mp jako ja. Jednou se mi NAT type zmenil na moderate z open naprosto samovolne. Jak jsem potom podle jednoho youtubera zjistil tak to zpusobilo ze jsem prepl z energy saving na instant on. Neptejte se me jak muze nat type souviset s typem napajeni. 😀 ale ukazalo se ze to nejak ovlivnuje…. Po prepnuti zpet na energy save zas krasne open….

 • Pepíno Janeček

  tak ono jde i o to ze treba pri instant on jede i hdd ne ?A to asi na zivotnosti neprida…

  • Jirka Waggon

   vzhledem k tomu, ze se u dnesnich HDD udava zivotnost (presneji MTBE) 300,000hodin, tak to je poslední věc, které bych se bál.

   • Pepíno Janeček

    vzhledem k tomu že dělám v oboru IT, a disky (je jedno jestli WD,seagate atp.) Nám sem lidi nosí skoro denne s tim ze jsou KO, tak moc temhle udavanejm zivotnostem neverim 🙂

 • Marťas Z KáHá

  ja sem si dal energy saving, protoze instant-on mi obcas pokurvilo rozehranou hru, nebo neco a musel sem to stejne vyrestartovat, aby mi to pak jelo 😛

 • Honza Roubal

  Spíš byste měli vrátit samotnej background download, nevim proč je takovej problém ponechat tam možnost nastavení jen toho (aby se po stažení konzole sama vypla) a ne pokaždý, když chci stahovat hru to hlídat a vrtat se v nastavení. Když nechci aby mi konzole běžela celý dny, i když při 15W.

17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»
16. 04. 2019 • tonyskate0

Konference Xbox E3 2019 se uskuteční 9. června

Microsoft právě oznámil svou tiskovou konferenci pro letošní ročník veletrhu E3 a jak jsme správně předvídali, konference se uskuteční v neděli 9. června, a to opět ve 22:00. Do největší události roku tak zbývají necelé dva měsíce a Xbox bude mít na E3 doposud největší zastoupení vůbec. Hlavním tématem tiskovky samozřejmě budou hry, a to jak neoznámené, které vyjdou letos či v budoucnu, tak i už známé, ze kterých bychom měli spatřit...

»
12. 04. 2019 • tonyskate24

Jarní slevy na Xbox Live!

Venku to sice ještě na úplné jaro nevypadá, i když už tomu pár dní bylo, ale poslední dobou je samý vítr. Každopádně pokud už vás v nose šimrá, alergie vás neklamou, na Xbox Live právě začíná jarní výprodej! Ještě než se dostaneme k samotným hrám, je třeba zmínit, že pokud zrovna nemáte aktivní předplatné Xbox Game Pass, můžete využít speciální akce a získat 3 měsíce Xbox Game Pass jen za 25,90 Kč!...

»
11. 04. 2019 • tonyskate3

V květnu opustí Xbox Game Pass deset her

AKTUALIZACE! Tento měsíc jsme se zatím v předplatném Xbox Game Pass dočkali pouze Minecraftu, ale jistě budou brzy následovat další tituly. V březnu byla navíc nadílka dosti štědrá, ať už to byl Vampyr, Deus Ex: Mankind Divided či Operencia: The Stolen Sun. Jak už tomu ovšem bývá, každý měsíc nás pár her i opustí a tentokrát jich bude hned šest.

»
10. 04. 2019 • tonyskate0

Informace o E3 v příští epizodě Inside Xbox

Příští epizoda exkluzivního pořadu Inside Xbox se uskuteční příští úterý, tedy 16. dubna a jak prozrazuje přiložená upoutávka, bude to pěkně nabité. Stále sice nečekejte novinky o připravovaných exkluzivitách, na ty dojde až během E3, ale přece jen se dozvíme o RAGE 2. výroční aktualizaci Sea of Thieves či diablovce Warhammer Chaosbane.

»
08. 04. 2019 • tonyskate21

Získejte 6 měsíců Xbox Game Pass za poloviční cenu!

Místní pobočka Microsoftu spustila skvělou akci na předplatné Xbox Game Pass, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Když si totiž koupíte 3měsíční předplatné Xbox Game Pass, získáte naprosto zdarma další tři měsíce, a to jen za 749 Kč. Když si to propočítáte, předplatné vás přijde jen na pouhopouhých 125 Kč měsíčně. Můžete si tak udělat radost a zásobit se dopředu, abyste například byli připraveni na letošní exkluzivity jako Ori...

»
27. 03. 2019 • tonyskate3

První epizoda pořadu ID@Xbox Game Pass

Včera odpoledne měl premiéru nový pořad ID@Xbox Game Pass, jehož cílem je hráčům představit nadcházející nezávislé hry z programu ID@Xbox , které budou v den vydání dostupné v předplatném Xbox Game Pass. Tedy stejně jako exkluzivní hry od Microsoft, které si taktéž můžete díky předplatnému XGP zahrát jen co vyjdou. Představeny jsou zcela nové hry, neschází ani nové záběry z dříve oznámených titulů a některé hry doprovází i jejich vývojáři či návštěva studia.

»