XBOX ONE – napájení konzole

Autor: waggonPublikováno: 20.2.2016, 21:17

Publikováno: 20.2.2016, 21:17

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 365 článků

ONE má dva základní módy napájení konzole elektrickou energií, mezi kterými můžete dle libosti přepínat. Nalezneme je v nastavení konzole (Settings) v sekci Power & startup a jsou to:

 

Instant-on

Po vypnutí je konzole ve stavu ready a díky tomu stahuje na pozadí hry (obdoba background download z Xbox 360), všechny aktualizace (také je nainstaluje), konzole nastartuje do 5 vteřin. Lze ji zapnout hlasovým příkazem přes Kinect a také sama dokáže zapnout vaši TV a satelitní (či kabelový) receiver, takže spuštění hry je nyní možno pouhým jedním stiskem či jedním hlasovým povelem. Stinnou stránkou je odběr 15,3W (to ale není nic, na čem by se dalo výrazně ušetřit). Ničemu neuškodíte tím, jestliže si Instant on mód zapnete alespoň po dobu stahování hry z Live například přes noc a dobu, kdy jste v práci. Po stažení hry pak můžete přepnout do následujícího módu.

 

Energy saving

V tomto stavu je konzole vypnutá, nic se nestahuje ani neinstaluje, nelze ji zapnout hlasovým příkazem a její start trvá o poznání déle. Odběr elektrické energie dosahuje pouze 0,22W (oficiální údaj je zaokrouhlen na 0,5W). Pro porovnání odběr zapnuté konzole se pohybuje od 30W (nečinnost v dashboardu) až do 79W(hraní hry z Blu-ray disku) u S verze (FAT verze má pak parametry 61W, respektive 109W).

ONE - power settings

 

Spořiví hráči bezpochyby po vypnutí konzole ještě vytáhnou napájecí kabel z elektrické sítě. Pak vězte, že na tomhle absolutně nic neušetříte, neboť vypnutá konzole v Energy saving módu spotřebuje za celý měsíc elektřinu v ceně 82 haléřů (za předpokladu 5Kč/kWh, to jsme navíc nezapočítali „noční proud“ a počítali s měsícem o 31 dnech).

 

 

 • Petr Zizka

  Osobně jedu na Energy Saving. Jsem možná šetřílek, ale ono podobných zařízení jede víc: Synology, Receiver se zapnutým HDMI control atd. A u XO mi to nepříjde tak podstatné.

  • Jirka Waggon

   tak to jsme dva 🙂

  • Daniel Horký

   Nejsem šetřílek, ale mě při instant on hučí pořád větrák i když to nic nedělá… :/

 • epiqo5ky

  Jen tak pro uajimavost pro lidi co si jedou mp jako ja. Jednou se mi NAT type zmenil na moderate z open naprosto samovolne. Jak jsem potom podle jednoho youtubera zjistil tak to zpusobilo ze jsem prepl z energy saving na instant on. Neptejte se me jak muze nat type souviset s typem napajeni. 😀 ale ukazalo se ze to nejak ovlivnuje…. Po prepnuti zpet na energy save zas krasne open….

 • Pepíno Janeček

  tak ono jde i o to ze treba pri instant on jede i hdd ne ?A to asi na zivotnosti neprida…

  • Jirka Waggon

   vzhledem k tomu, ze se u dnesnich HDD udava zivotnost (presneji MTBE) 300,000hodin, tak to je poslední věc, které bych se bál.

   • Pepíno Janeček

    vzhledem k tomu že dělám v oboru IT, a disky (je jedno jestli WD,seagate atp.) Nám sem lidi nosí skoro denne s tim ze jsou KO, tak moc temhle udavanejm zivotnostem neverim 🙂

 • Marťas Z KáHá

  ja sem si dal energy saving, protoze instant-on mi obcas pokurvilo rozehranou hru, nebo neco a musel sem to stejne vyrestartovat, aby mi to pak jelo 😛

 • Honza Roubal

  Spíš byste měli vrátit samotnej background download, nevim proč je takovej problém ponechat tam možnost nastavení jen toho (aby se po stažení konzole sama vypla) a ne pokaždý, když chci stahovat hru to hlídat a vrtat se v nastavení. Když nechci aby mi konzole běžela celý dny, i když při 15W.

17. 07. 2019 • tonyskate3

Xbox míří na gamescom 2019

Jak se dalo očekávat, Xbox samozřejmě nebude chybět na německém herním veletrhu gamescomu. Ovšem ani tentokrát zde nebude mít tiskovou konferenci, ale i tento rok budeme moci sledovat speciální epizodu pořadu Inside Xbox. Jistě si dobře pamatujete, že loni to byla docela nuda. Letos máme trochu větší naději, protože Microsoft má momentálně přece jen oznámeno více projektů.

»
16. 07. 2019 • tonyskate5

Letní slevy na Xbox Live!

Sluníčko se nám v posledních dnech sice schovává, ale na to Xbox nebere ohled a právě dnes spouští letní slevy na Xbox Live! Pokud se tedy zrovna nepotulujete na nějakém festivalu, připravte se na stovky slev, které vám snadno zajistí herní plány na celé léto. I tentokrát je k dispozici speciální akce na předplatné a první tři měsíce Xbox Game Pass Ultimate můžete získat za cenu jednoho, tedy jen za 339 Kč.

»
10. 07. 2019 • chaosteorycz9

Červencová aktualizace konzole spíše symbolická

Rádi vám přinášíme zvěsti o novinkách v uživatelském prostředí konzole Xbox One. Většinu zpravidla potěší, ale řadu z vás i pěkně namíchnou. Tento měsíc patrně utřou obě strany, protože v našich končinách využijeme pouze jedinou novotu. A ta vlastně není úplně nová, pokud používáte mobilní aplikace k předplatnému Xbox Game Pass. Jejím prostřednictvím je možné vytvářet seznam „Play later“ her. Tedy titulů, které vás zaujaly, ale z určitých důvodů nemáte potřebu je aktuálně hrát. Nově...

»
08. 07. 2019 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pracuje na streamovací konzoli

Cloud se stále více a více skloňuje ve spojení s hraním a Microsoft samozřejmě nechce zůstat pozadu. O jeho plánech jsme se dozvěděli na E3, kdy bylo jednak zmíněno streamovaní z vlastní herní konzole, která poslouží jako váš osobní server, ovšem ještě zajímavěji zní streamovací služba xCloud, která vám umožní hrát hry pro Xbox na různých zařízeních včetně telefonů. Letos na podzim dojde k jejímu otestování a ostrý provoz by mohl být zahájen...

»
28. 06. 2019 • tonyskate1

Xbox Game Pass dostane další nezávislé novinky

Včera večer měla premiéru druhá epizoda pořadu ID@Xbox Game Pass, která kromě několika oznámení přinesla také rozhovory s nezávislými vývojáři a pochopitelně nescházela ani spousta herních ukázek. Nejdůležitější jsou ovšem nové přírůstky do předplatného Xbox Game Pass, které nás v následujících týdnech čekají. Budou mezi nimi opravdu povedené tituly jako Worms W.M.D, My Time at Portia, Yoku’s Island Express či třeba The Banner Saga 3. Potvrzeny jsou také Bad North a Gonner....

»
25. 06. 2019 • tonyskate7

Spekulace: Microsoft upustil od levnější next-gen konzole Lockhart

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že příští generace konzolí by měla nabídnout Xbox ve dvou variantách. Pod kódovým označením Lockhart měla vzniknout levnější varianta pro tradiční uživatele a jako Anaconda měla být velmi výkonná prémiová konzole především pro hardcore hráče, samozřejmě za odpovídající cenu. Nicméně po letošním E3 to vypadá, že Microsoft od tohoto plánu upustil a pro next-gen Xbox známý už oficiálně jako Project Scarlett se počítá...

»
24. 06. 2019 • tonyskate19

Screenshoty i videa s ovladačem Xbox Elite 2

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 se svého představení konečně dočkal na letošním E3 a přinese řadu novinek. Mezi nimi nebudou chybět páčky s nastavitelnou tuhostí, kratší zámky spouští, tři přepínací režimy či třeba nabíjecí baterie s výdrží až 40 hodin. Tlačítka, páčky i pádla si samozřejmě budete moci přizpůsobit a pak přepínat už mezi zmíněnými režimy.

»
19. 06. 2019 • tonyskate16

Staňte se předplatiteli Xbox Game Pass Ultimate!

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate, které umožňuje sjednotit členství Xbox Live Gold a předplatné Xbox Game Pass bylo uvedeno do prodeje během E3. Samotné předplatné stojí 339 Kč měsíčně, ovšem jeho součástí je nejen členství Xbox Live Gold, tedy hraní online a hry zdarma, ale také předplatné Xbox Game Pass, a to jak pro konzole, tak i PC, takže získáte více než 100 skvělých her pro Xbox One (v budoucnu...

»