Xbox ONE X – malá rekapitulace

Autor: waggonPublikováno: 27.10.2017, 19:49

Publikováno: 27.10.2017, 19:49

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 348 článků

Letošní E3 se nesla hlavně ve znamení uvedení nové konzole od Microsoftu, vyvíjené pod kódovým označením Project Scorpion, která nakonec do vínku dostala název ONE X, což jasně odkazuje na její příbuznost s původní ONE a taky tím i neznalí zákazníci na první pohled budou vědět, že je kompatibilní s ONE.

Jeho hlavní devizou je výkon, který umožňuje hraní ve skutečném 4K rozlišení (na rozdíl od konkurence). ONE X je nejvýkonnější konzolí na trhu – více jak 4x výkonnější než ONE S/PS4 a o 50% výkonnější než PRO (například vývojáři ze Sumo digital se nechali slyšet, že rozdíl mezi Xbox One X a PS4 Pro je jako noc a den). K tomu ještě autoři Titanfall 2 povrdily, že během testování se jim podařilo v některých mapách dosáhnout s ONE X i 6K rozlišení.

Prodej ONE X bude celosvětově zahájen 7.listopadu. A když celosvětově, tak i v České republice, tudíž žádné čekání jako u ONE nebo Xbox 360. Cena byla stanovena na příjemných 499USD, u nás 13499Kč (koupit můžete i na Xzone). Což je nakonec ještě fajn cenovka s přihlédnutím k výkonu konzole. Mimochodem na ni Microsoft nebude vydělávat a nepokrývá plně ani všechny náklady, což jenom dokazuje, že za takovou částku prostě stejně výkonné PC neposkládáte.

Oficiální předprodej začal až na herní konferenci Gamescon (čekalo se na certifikát bezpečnosti FCC) a při té přiležitosti Microsoft představil i limitovanou edici pro fanoušky odkazující na původní projekt – Scorpion.

O velký zájem o tuto konzoli svědčí už jenom to fakt, když Microsoft potvrdil, že Xbox One X Scorpio edition si za 5 dní předobjednalo více zákazníků, než jakýkoliv Xbox předtím a to včetně velmi populárního X360. Jenom na Amazonu (největší online obchod na světě) dokázala Scorpion edice během pár dní prodat, lépe řečeno se předobjednalo, víc kusů než prodala konkurenční PS4Pro za celý rok 2017. Již nyní mnoho obchodů hlásí vyprodáno. Pokud tedy chcete ONE X k vánocům, neotálejte s předobjednávkou.

Design – nám v redakci se velmi líbí. Nebojíme se říct, že se ONE X stane chloubou vašeho obýváku. Jednoduchý, navazující na Slimko a přitom krásný. Vzhledem k jeho výkonu jsme byli překvapeni, že se jedná o nejmenší Xbox konzoli, jakou kdy Microsoft vyrobil, ovšem to je z velké části způsobeno použitím vodního chlazení.

Paradoxně nejvíc na něj nadávají lidé, kteří si ji nikdy nekoupí, ale kteří mají potřebu si sami před sebou neustále nalhávat, že to co kupují, je nejlepší pod sluncem, jinak by je asi okamžitě zachvátila španělská chřipka, ale sami nejsou o správnosti svého rozhodnutí tak úplně jistí. Ale na to jsme si už tak trochu zvykli, neb u takových jedinců se spíše jedná o náboženství.

 

Co všechno tedy o Xbox ONE X víme?

Konzole přichází s velkým výkonem pro hraní v 4K a to pocítíte u nově příchozích her, ale stejně tak i u dříve vydaných. Když už jsme v úvodu vzpomněli zpětnou kompatibilitu, tak tato konzole bude plně kompatibilní s ONE a to nejenom co se týká her, ale také veškerého příslušenství, včetně Kinect senzoru. Ten se, podobně jako u S verze, zapojuje pomocí USB adaptéru.

Hry z ONE a ONE se dělí do dvou skupin:
s vylepšením (s patchem) – tedy hry, jenž dostanou patch do 4K rozlišení, efekty navíc atd. Za všechny jmenujme Rise of Tomb Rider o němž jsme vás již informovali. Seznam her s vylepšením se neustále zvětšuje a naleznete jej zde.

bez vylepšení –  i když hra nedostane žádný patch. Poběží na ONE X lépe než na klasické verzi. Bude mít stabilní framerate (žádné propady např. z 30fps na 25fps) a jestliže měla variabilní rozlišení, tak celou dobu bude v tom nejvyšším možném.

Že se v tom trošku ztrácíte? Nevadí, nový dashboard umožní v Xku filtrovat 4K hry.

 

Dokonce i Xbox 360 hry v rámci zpětné kompatibility se dělí na speciálně vylepšené pro novou konzoli a ty bez patche, i když i ony získají na ONE X benefity v podobě:

 • Vylepšená framerate stabilita
 • Hry s dynamickým rozlišením poběží v maximálním rozlišení
 • 16x AF filtrování textur
 • Forced v-sync
 • Variable refresh rate (VRR) pokud máte kompatibilní TV/monitor

A aby toho nebylo málo, tak i hry z prvního Xboxu (opět díky zpětné kompatibilitě) jsou nejlepší na ONE X –  16krát větší rozlišení a počet pixelů než původní verze (pro zajímavost u ONE S je to pouze 4krát lepší).

 

Mimochodem ONE X startuje vůbec s největší nabídkou her, jakou kdy měla nějaká konzole při vydání. Hrát tedy můžeme:

 • Hry vydané pro Xbox ONE X
 • Hry dříve vydané pro  Xbox ONE
 • Hry ze zpětné kompatibility (Xbox 360 a první Xbox), které na ONE X poběží v lepší kvalitě než na ONE S
 • Emulátory (MAME, PSX, N64, Mega Drive, SNES, NES. Master System, PSP, Gameboy a GBA)

Zjednodušeně se dá říct, že Xko tak bude mít víc her, než měla většina konzolí za svůj život, ale to samozřejmě za situace, kdy započítáme i ony emulátory. Pokud tedy narazíte na tvrzení, že ONE X nemá hry, tak to není pravda.


ONE X nerozebírejte, Major Nelson a Leonardo Del Castillo to už udělali za vás 🙂

Konzole ONE X je první konzolí s podporou skvělé FreeSync technologie na zajištění plynulosti obrazu. O co tedy jde? Pokud hra nejde na čistých 60fps (nebo 30fps), tak při každém snížení framerate se objevil tearing (ono trhání obrazu), protože pokud se každou 1/60 sekundy nestihl dopočítat obraz, došlo k jeho vynechání a tím přávě vznikne ono trhání. FreSync umožnuje přizpůsobit refresh obrazovky jak je třeba a samotný obraz se zobrazí ihned po jeho dorendrování, bez čekání a vždy vcelku. To se bude vztahovat jak na ONE, tak i na hry ze zpětné kompatibility.

Nová konzole přináší tako Shader Model 6. že jste o něm moc neslyšeli? Nevadí, ono je to stejně důležitější pro vývojáře, kdy Shadery, tedy programovatelné funkce jako efekty, barva, blur atd., budou vylepšené a snaze programovatelné. Tím tvůrci ušetří výkon a čas.

Pro doplnění ještě uvedeme základní parametry a srovnání:

 

Xbox One X Xbox One S Xbox One
Velikost 30cm x 24cm x 6cm 29.5cm x 23cm x 6.5cm 34.3cm x 26.3cm 8cm
Váha 3.8kg 3.9kg 3.5Kg
CPU Custom CPU @ 2.3 GHz, 8 jader Custom Jaguar CPU @ 1.75GHz, 8 jader Custom Jaguar CPU @ 1.75GHz, 8 jader
GPU Custom GPU @ 1.172 GHz, 40 CU, Polaris funkce, 6.0 TFLOPS Custom GPU @ 914 MHz, 12 CUs, 1.4 TFLOPS Custom GPU @ 853 MHz, 12 CUs, 1.3 TFLOPS
RAM 12 GB GDDR5 @ 326 GB/s 8 GB DDR3 @ 68 GB/s, 32 MB ESRAM @ 218 GB/s 8 GB DDR3 @ 68 GB/s, 32 MB ESRAM @ 204 GB/s
Flash 8GB 8GB 8GB
HDD 1TB HDD 500GB, 1TB, 2TB HDD 500GB, 1TB HDD
Mechanika 4K UHD Blu-ray 4K UHD Blu-ray Blu-ray
Zdroj 245W, Interní 120W, Interní 220W, Externí
HDMI rozlišení 2160p @ 60Hz AMD FreeSync HDMI variabilní refresh 2160p @ 60Hz 1080p @ 60Hz
HDR10 podpora ano Ano Ne
Ochrana HDCP 2.2 HDCP 2.2 HDCP 1.4
Video kodeky HEVC/H.265, VP9, AVC/H.264, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, VC1/WMV9 HEVC/H.265, AVC/H.264, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, VC1/WMV9 AVC/H.264, MPEG-2, MPEG-4 Part 2, VC1/WMV9
HDMI zvuk Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0, 5.1, & 7.1; Dolby TrueHD w/Atmos Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0, 5.1, & 7.1; Dolby TrueHD w/Atmos Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0, 5.1, & 7.1; Dolby TrueHD w/Atmos
HDMI zvuk, passthru Dolby TrueHD (opt. Atmos), DD+ (opt. Atmos), DTS-HR/MA (opt. DTS:X) Dolby TrueHD (opt. Atmos), DD+ (opt. Atmos), DTS-HR/MA (opt. DTS:X) Dolby TrueHD (opt. Atmos), DD+ (opt. Atmos), DTS-HR/MA (opt. DTS:X)
S/PDIF zvuk Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0 Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0 Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0
Zvukové kodeky AAC, MP3, MPEG1, WMV AAC, MP3, MPEG1, WMV AAC, MP3, MPEG1, WMV
Wireless IEEE 802.11ac dual band (5GHz & 2.4GHz), 2×2 wireless Wi-Fi s Wi-Fi Direct IEEE 802.11ac dual band (5GHz & 2.4GHz), 2×2 wireless Wi-Fi s Wi-Fi Direct Dual band 2.4GHz a 5GHz spectrums, IEEE 802.11/a/b/g/n
Ethernet IEEE 802.3 10/100/1000 IEEE 802.3 10/100/1000 IEEE 802.3 10/100/1000
Gamepad připojení Dedicated dual band Xbox Wireless radio Dedicated dual band Xbox Wireless radio Dedicated dual band Xbox Wireless radio
USB Port 3x USB 3.0 3x USB 3.0 3x USB 3.0
HDMI Out 2.1 2.0a 1.4b
HDMI In 1.4b 1.4b 1.4b
S/PDIF Ano Ano Ano
IR Receiver/IR Blaster Port Ano Ano Ano
IR Blaster Ano Ano Ne
Kinect Port Externí adaptér Externí adaptér Ano

 

 

Máte už předobjednáno? Nebo zůstáváte u klasického ONE?

 

 • Domino Taky Hocijaky

  Pekná mašina, mať peniaze naviac kupujem. Jeden z mala obsiahlych článkov ktorý som si prečítal celý 🙂

 • paprika

  Mám předobjednané už přes měsíc

  • Piro

   To ja uz od oznameni. Tak jsem zvedavej, kdy to prijde. Jestli to mas teprve mesic, tak si asi pockas. Protoze bych se nedivil, kdybych si taky pockal.

   • JoohnCZ

    Ja objednaval hned v 1. den kdy to šlo u alzy…a vcera mi prisel email ze mi to doruci az 9.11….pritom by meli 7.11….tak zjistuji proc.

    • ZabijackyKafe

     Troufam si odhadovat, že prostě na day one mají buď jisté zpoždění nebo naopak tak velký zájem znamená že první várky na day one jsou rozevřené pro zájemce před vámi a vás kus je až v další vlně kusů na další dny.

     • JoohnCZ

      Je to mozne….Rezervoval jsem to ale nejak v prvni hodině po zveřejnění….

     • ZabijackyKafe

      Pro hodně fanoušků a nebo lidí co sami na gamescomu byli to mohly být klidně možné objednávky v rámci tisíců lidí hned po zveřejnění. 🙂 sám mám svůj objednán do práce hlavně díky distributorovi, který to nadhodil až den po gamescomu. (Pracuji v odvětví filmů a her, proto od distributora).

 • StriderCZ

  Mám předobjednáno. Moc se na něj těším. Po iks letech nahradí velmi dýchavičný NTB. Nakoupené hry už mám. Jsem velice zvědavý na Game pass, EA access. Mimochodem- čekám na něj cca od ledna, kdy jsem se rozhodoval, zda koupit herní NTB, Playstation, Switch nebo právě Xbox (klasické PC pro mně nemá význam).

 • Rado Dračí Bojovník

  som zvedaví či sa mi dostane scorpio edícia.

  • StriderCZ

   Pochybuji. Co mi říkal můj prodejce, tak do ČR se dostalo jen pár kusů, které byly hned rozebrány. Mám počítat s tím, že XOX pro mně bude koncem listopadu

 • SlimJim

  Xone x je lepší jen v oblasti grafiky, to není důvod měnit původní xko za nové. Abych si hru užil, tak nepotřebuji 4K rozlišení a 60 fps

  • StriderCZ

   . Asi bych taky neměnil. I když s tvrzením změna jen v oblasti grafiky nesouhlasím. Hlavní rolí XOX je završit celou řadu změn, kterou MS zahájil po propadáku s uvedením původního Xboxu one. Získat náskok nejen v oblasti služeb ale i v hardwaru. Otočit sinusoidu v prodejích a navázat tak na úspěch s Xboxem 360

  • Michal Mma Přidal

   Máš částečně pravdu. Co se týče her když ji máš rád není důležité na čem ji hraješ a zda má 4K.
   Výkon je vyšší ve všem jen prostě ukazují ten největší což je právě u grafiky.

   Navíc je to udělané tak že nás nenutí konzoli kupovat ale fér řeknou když ji mít budeš budeš mít hezčí to a ono a přiznali že ne u všeho.

   Vem konkurenci ta tvrdila že se vše když si koupíš pro zlepší a bude hezčí.

   Nejsem zastánce ani zelených ani modrých, ale co a jak dělá Microsoft v poslední době ukazuje že si svých lidí váží a snaží se jim nabídnout za peníze o něco více než druzí.

  • JoohnCZ

   Ja koupil v březnu S protoze jsem nechtel cekat do listopadu na X a ted kupuju X…“jen“ kvůli grafiky. Me to přijde ze to za to proste stoji.

  • shack811 .

   koli comu inemu kupujeme nove konzoly? Ja myslim ze je to prave koli grafike.Pre mna to dovod na kupu je a dufam ze to uz nebude slideshow ako na xbox one v niektorych hrach. Uz len koli tomu je dovod upgradnut…

  • Chabl

   Prave, kor kdyz mam 10 let starou plazmu😔😄

 • Rado Dračí Bojovník

  Jinak podobné PC by vyšlo za cca 1300 eur. Počítám bluray 4k hdr, vodní chlazení, DDR5 se ani koupit na PC zatím nedají, systém W10, HDMI 2.1 kabel. To není jen procesor a grafická karta, jak nějaký experti počítají!!! Na PC si hoši zatím 4k bluray film nepustí, možná až teď, když existuje asi 2 týdny mechanika na jejich přehrávaní, ale ta vyjde na pořádnou pálku a bude mít nějaká omezení proti ripování 4k filmů. A další věc. Výkon o 40% větší, o 40% to je taky pěkný blaf vypočítaný z hrubého výkonu grafické karty. Ten rozdíl je větší. Ramky mají větší takt a 12 GB zvládnou 4k textúry, kde PS4pro né, procesor není jen nataktovaný na 2,3 Ghz, ale je i vylepšen, samotná propustnost je laděná, aby konzole zvládla 4k textúry, když to PS4pro je len nataktovaná PS4 s výkonejšou grafikou. Ten rozdíl není jen 40% jak se všude udáva. Jinak xboxoneX za ty prachy stojí všemi deseti!!!

  • Michal Mma Přidal

   Jo ale taky hrubý výkon a výkon který dostaneš nemůžeš srovnávat. To v procentech nejde záleží jak se s tím popere vývojář a zda ti dokáže ten rozdíl ukázat.

   • Rado Dračí Bojovník

    Vždyť právě narážím na onych 40% rozdílů co všichni předhazují. Jestli si někdo co se do toho vyzná podrobně mrkne na hw, zjistí že je to úpně jinak. Stačí si přečíst podrobné specifikace z DF zveřejněné na eurogameri, kde všechny části rozepisovali i jejich fungování. A co se tyče vývojářů, tak ti to využijí už teď. Třeba assasin vypadá s 4k textúrami rozdílově znatelně jinde než ps4pro. A to hlavně tomu, že scorpio zvládne 4k textúry.

    • StriderCZ

     Do budoucna MS určitě zapracuje na procesoru, který je oproti klasickému v PC hodně slabý. Kdyby použili novější, zcela jistě by se to odrazilo na ceně, problém by byl i se zpětnou kompatibilitou. Na druhou stranu snadněji by dosáhli na 4k60fps nativně, což podle mne bude umět zcela bezproblémově až příští řada.

 • Luboš Herko

  Xko je parádní mašinka, ale na to mé občasné hraní mi stačí Sko, které mám od ledna. A když spočítám cenu konzole a her co teď mám, tak furt nejsem na cenovce Xka 😀

 • ZabijackyKafe

  Jen věcný dotaz, skutečně je xox ve velikosti rozměrů šířky a délky větší než xos dle tabulky? Xox jsem si vyzkoušel na gamescomu a popravdě mi přijde drobnější než Esko. Nicméně děkuji za zpětné ohlédnutí nad fakty ohledně xox, sám mám objednáno od oznámení na gamescomu a 7/11 nemůže přijít dostatečně rychle. Už aby tu bylo.

  • StriderCZ

   Xbox one S : 231 × 297 x 63 mm, 2.6 kg
   Xbox one X : 240 x 300 x 60 mm

   • ZabijackyKafe

    Osobně už kámošovo Esko je krásně tiché, když se objevilo na trhu Esko netahlo mě to tak vysloveně jako xox. Své původní xone rád nahradím menším a výkonnějším bratříčkem. 4K TV už na to čeká, stejně tak rovnou i 4K bluray filmy na ideální zážitek. Můj NTB nestíhá hry už déle tak 4 roky.

 • Chabl

  Budou se hry delat exclusivne jen na xko?

 • Chabl

  Budou se nektere hry delat excluzivne jen na X? Jako marketingovej tah prodat vic novych konzoli bych to chapal, ale z etickyho hlediska by to byla celkem prasarna 😄

  • Jirka Waggon

   Oficialne bylo oznameno, ze co pujde na ONE X, pujde i na ONE S. Takze (zatím) se nic specialne na ONE X delat nebude.

  • ZabijackyKafe

   Samo MS se v rozhovorech zmínilo o tom, že hry budou nové vznikat aby podporovaly všechny typy z rodiny Xboxu one, jen s tím že na každé bude znatelný rozdíl v možnostech po kterých vývojáři můžou sáhnout. Vesměs to bude jako u konkurence, základní PS vám spustí hru, která je plně optimalizována pro PS pro, jen v horším efektovem rozhraní a nižším rozlišení, a na PS pro poznáte rozdíl díky plně využitelných možnostech. MS by šlo sami proti sobě kdyby chtěly dělat hry jen pro xox. Přeci jen je to 4. série xone, a kdyby najednou řekli že první tři nebudou podporovat další konzoli si už nikdo nekoupi. (Počítán i Xbox one Elite)

  • Rado Dračí Bojovník

   jo, ale půjde to hrát i na xboxone.

 • A je rozhodnuto. Tohle musím mít. Přecházím z PS4. Sakra musím si najít jiný kámoše. 😀

  • ZabijackyKafe

   Máš jich tu celý web. 😅

 • Martin Kvašsay

  Půjde hrát AC : Origins ve 4K už při vydání Xboxu One X ?

  • StriderCZ

   Půjde.
   Jen vzhledem k charakteru hry nedokáže 4k60 fps nativně, 4k bude místy dopočítávat. Obdobně jako PS4 pro , avšak vzhledem k výkonu konzole to nebude tolik znát a hra používá kvalitnější textury.
   4k u velkých otevřených světů – zde je patrná limitace výkonem procesoru (což je na delší debatu- platí, že procesor oproti PC je hodně slabý, na druhou stranu výkonný procesor by značně konzoli prodražil, byl by zřejmě problém s kompatibilitou). Horší výkon procesoru konzole dohání lepší vnitřní stavbou.
   Ovšem na bezproblémové 4k60fps si budeme musel počkat (já osobně se těším na zcela bezproblémové hraní ve full HD). Vysledoval jsem, že obvykle až další generace konzolí dokáže to, co slibují výrobci při uvedení jejich prodeje (to se týká jak MS, tak Sony, myslím si, že to bude platit i pro Switch). pro zajímavost, Sony slibovala 4k již při zahájení PS4…

   • Martin Kvašsay

    To já vím, myslel jsem, jestli budeme muset čekat na patch nebo to půjde hned.

    • StriderCZ

     Půjde to hned

     • Martin Kvašsay

      Super, díky

   • Jirka Waggon

    Sony toho uz naslibovala … například fullHD při 120fps u PS3 😀 😀

    • Polux CZ

     Jo jo, neodpojitelný (a teď už mrtvý) Kinect, všemocný cloud, 6 (nebo kolik) xboxů v jednom, always online, důraz na exkluzivity, scalebound atd. atd. Je fajn si někdy z konkurence udělat legraci, pokud si tím ovšem sám nepodtrhnu nohy. Pak není pro legraci konkurence, ale já sám.

     • Jirka Waggon

      Kinect funguje porad, cliud uz taky davno a tvori značnou cast zisku MS, always online nebylo nikdy v provozu a spatne hry rusi i Sony.

      No hlavne ze nam nezdrauje PSN, nechodi update co něco pokazi a občas i samtnou konzoli atd

     • Polux CZ

      Live Vám nezdražuje, exkluzivity nevycházejí, zato máte co čtvrt roku nový dashboard, který totálně překope ui, ovšem nadále prolezlý reklamami na kde co ve storu na každém kroku a celkově nepřehledný. A tak můžeme vesele pokračovat. Pointa mého komentu byla přesně v tomto. Na každou chybu Sony Ti najdu chybu MS. Proto je opravdu zbytečné do konkurence kopat, natož v pozici nikoliv běžného čtenáře, ale člena redakce.

     • Jirka Waggon

      My do konkurence nekopeme! Jinak co se tyce tvého komentu, tak Live nezdrazuje a novy dashboard je tak jednou za rok (za to se dost zrychli). MS dost pokazil lauch Xbox ONE v roce 2013, ale co se musí nechat, tak se snazi a rozhodne vic nez konkurence, která je třeba proti spolecnemu hrani…

     • Polux CZ

      A jak bys nazval tohle „Sony toho uz naslibovala … například fullHD při 120fps u PS3 😀 :-D“? MS se jistě snaží, zda rozhodně více je věc pohledu, např. v exkluzivních hrách poslední dobou moc ne… Ale nechme toho, máš na Sony nějaký názor, já mám jiný.

     • Jirka Waggon

      sak to je pravda, byl to legendarni vyrok Kutaragiho nebo mi chces tvrdit opak? Co se tyce exkluzivit, budes se divit, ale i MS jich ma dost a tvrdit, ze na Xbox zadne nevychazeji je dost velka neznalost

     • Polux CZ

      Stejně tak je pravda, že Kinect byl integrální součástí Xboxu a nelze jej odstranit. Řekl bych také legendární výrok. Fail na straně Sony, fail na straně MS. Má cenu se konkurenci smát? Nemá, protože a to se opakuji, na každý přešlap jedné firmy se najde přešlap firmy druhé.

     • Jirka Waggon

      byla to narážka na tvrzeni Sony, ze PRO je 4K konzole (coz zdaleka není). Uz v době PS3 tvrdila o „neskutecnem“ vykonu PS3 😀

     • Polux CZ

      Jasně, Pro má hry s nativním 4K, hry s dynamickým rozlišením a hry s checkerboardingem, takže zdaleka není 4K konzole. Naopak X má hry s nativním 4K, hry s dynamickým rozlišením a hry s checkerboardingem, takže je jasně 4K konzole, aneb hodný MS a zlá Sony. Bože bože:-(

     • Jirka Waggon

      i kdz se treva rozkrajis, tak nic neudelas s tim, ze ONE X je skutecna 4K konzole, narozdil od PRO!

     • Polux CZ

      Až bude každá hra na X běžet v nativním 4K, pak nepochybně. Do té doby bohužel…fakt ne.

 • Polux CZ

  „…výkon, který umožňuje hraní ve skutečném 4K rozlišení (na rozdíl od konkurence)“ Hmm, to je zajímavé. Z toho vyplývá, že „ne-každá-hra“ na X poběží v nativním 4K a současně „ani-jedna-hra“ neběží v nativním 4K na Pro. Což je samozřejmě lež, tak jako X i Pro „umožňuje“ hraní v nativním 4K. Kolika hrám a jak velkým se to na Pro daří je sice jiná otázka, o tom však v článku není ani slovo. X je natolik dobrá konzole, že takové berličky jako tento v článku opravdu nepotřebuje:-(

  • Jirka Waggon

   Ano ma vykon, který Xboxu umoznuje mit hry v nativním 4K.

   • Polux CZ

    Pravda je, že na Pro mohou taktéž běžet hry v nativním 4K a pravda také je, že v článku je tato skutečnost popřena („na rozdíl od konkurence“). Pokud by v článku byla tato věta, pak není problém.

    • Jirka Waggon

     Je spousta her, které na ONE X bezi v 4K, kdezto na PRO ne. za všechny třeba Hand of Fate 2 https://wccftech.com/hand-of-fate-2-2160p-xb1x-1620p-ps4pro/

     • Polux CZ

      A také je spousta her, které běží v nativním 4K i na Pro, kteroužto možnost článek vylučuje. Chápeš ten rozdíl, když napíšeš „X dovoluje hrát ve 4K na rozdíl od konkurence“ vs „X dovoluje hrát ve 4K ve více a/nebo větších (AAA) hrách než konkurence“? Jedno je lež, druhé ne.

     • Jirka Waggon

      to co jde na PRO v 4K jde na ONE X take ve 4K. Ovšem to co jde na ONE X ve 4K nemusi (a většinou ani nejde) na PRO ve 4K. Hold ten 50procentni rozdil ve vykonu je znat.

     • Polux CZ

      Skvělé, konečně si uznal, že i na Pro jsou hry v nativním 4K, přestože v článku je uveden pravý opak. Dobrá práce a palec nahoru:-)

     • Jirka Waggon

      jo par jich je, ale skutečnou 4K konzoli je Xbox ONE X!

 • Dan Kolodej

  uz se opkuju,ale me prijde dizajn moc tuctovej.nechapu ty co se tu rozplyvaji ,jaka je to uchvatna prace dizajneru.za me je to shit (dizajn sony PRO je double SHIT),bez displeje,pouze s 1TB.kdyz sem nedavno stahnul trial GoW 4,stahla se samolitr cela hra ,60GB,takze nejakej tera tj opravdu k smichu.vykon a streva tj neco uplne jinyho,to museji ponici skripat zubama-scorpio je opravdova bestie! a nazev SCORPIO taky mohli nechat,tahle zmrsenina xboxonex je opravdu priserna…..zatim mi na to moje hrani staci moje X0 elite. ……jinak Prolux CZ,k tomu je tezky se vyjadrovat-zazranej ponik,nic vic nic min.

  • Polux CZ

   Zažranej xbot se někomu směje, že je dle něj zažranej poník, co k tomu říct:-):-):-)

 • Vrbajz

  HURRRÁÁÁ Už mi přišel Xbox One X scorpio edice z kasa CZ 🙂 právě ho připojuji k TV