Xbox Series X stále v plánu na rok 2020

Autor: tonyskatePublikováno: 23.3.2020, 8:17

Publikováno: 23.3.2020, 8:17

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4328 článků

S ohledem na současnou situaci týkající se koronaviru přispěchali někteří analytici, že by konzole nové generace nemusely stihnout letošní vydání, jak je zatím v plánu. Koronavir totiž ovlivňuje nespočet společností a tak i výrobu různých součástek potřebných pro herní konzole.  Momentálně je ale next-gen konzole Xbox Series X stále v plánu na letošní podzim. Ujištění se nám dostalo na Twitteru Larryho Hryba (Major Nelson), který sice reagoval na chybu na indické mutaci oficiální stránky Xbox Series X, kde bylo chybně uvedeno datum vydání jako Díkůvzdání 2020, což by znamenalo 26. listopadu, ale přesto jsme za to rádi. Datum samotné je poměrně nepravděpodobné například proto, že zmíněný den vychází na čtvrtek a konzole zpravidla vycházejí v úterý či pátek. Sice pak následuje Černý pátek, ale řekli bychom, že Microsoft už raději bude mít konzoli v oběhu, aby tak měl pokrytou prvotní poptávku a mohl sklady zaplnit dalšími kusy.

Doufejme tedy, že Xbox Series X skutečně dorazí letos na podzim, ať už v listopadu či dříve, a že jej bude doprovázet parádní nálož startovních her.

 • jirkawaggon

  Urcite tento rok bude vydan. Ona situace v Číně ohledne SARS-Cov2 zacina uklidňovat. Experimentalni lek uz je na svete. Takze osobne necekam odlozeni.
  A vydani konzole bych si tipl na první tyden v listopadu – 6.11.2020

  • Fejzbok Jenanic

   Až uvidím cifru, co za to budou chtít, tak mě asi datum vydání přestane zajímat.

   • Sajmon79

    Cena podle mě nepřesáhne přijatelných 15K

    • Fejzbok Jenanic

     já se právě obávám, že to spíš potáhne ke 20K

     • Sajmon79

      To bych se klidně vsadil, že ne. Ale uvidíme 🙂

     • Olishu

      Jestli chce MS s novým Xboxem dojet úspěšně do cíle, tak nemůže stát víc jak 15 tisíc, protože ,,nás,, konzolofilů je malé procento oproti běžnému uživateli a hráči. Start rozběhl si myslím o dost lépe než nový PS, tak šanci na úspěch má.

     • JN

      Taky doufám. MS udělal brutální výkon XSX proto, aby přetáhl lidi od PC k XBOXu. Ty od PS nepřetáhne, tam je ten fanatismus až příliš velký. Takže se soustředí na novou potencionální skupinu. Kdo potřebuje upgrade herního PC, může možná zvolit XSX. Podle mě dobrá strategie. Uvidíme. Cena bude zásadní.

     • jirkawaggon

      „od PS nepřetáhne, tam je ten fanatismus až příliš velký.“ To si myslim není az tak velka pravda, skupina tech nejdvrdsich fanatiku, kteří nekoupi nic jiného nez PSko je tak 10procent, ale zase nejvíc křičí. To vidíš i na prodeji exkluzivit. Vetsinu hracu nezajimaji.

     • jirkawaggon

      Si pamatuju, jak jsem videl v elektru PS2 s cenovkou 26999Kc. To se psal prosinec 2000. S prepočítáním na inflici by to bylo dnešních (neuvěřitelných) 40 346Kč

   • jirkawaggon

    osobne necekam vic nez 499USD

  • ZdBu74

   Hlavně, aby byla chuť lidí nové konzole obecně kupovat vzhledem k tomu jaká bude ekonomická situace po tom co se uklidní současný stav. Snad bude dobře a nebude to nějaká velká krize.

   • Sajmon79

    Já budu mít chuť určitě. Když už všechno kolem stojí za prd, tak alespoň trochu zábavy, relaxu a odreagování…

  • p.a.c.o

   Vzhledem k tomu, že MS docela úspěšně dementoval údajný leak ohledně vydání na Den díkuvzdání, což je letos v USA 26.11., čekal bych konzoli spíše z kraje prosince, takže třeba 4.12. je zase můj tip 😉

   • jirkawaggon

    Na prosinec bych nevsadil ani niklak. To je totiž po Black Friday, kde se v USA, ale i v EU asi nejvíc nakupuje.

 • Tex-Calder

  Hlavně at ho vydaji pred PS5, to se osvedcilo za dob X360 vs PS3. Chce to naskok pred konkurencí. Vykonově uz naskok mají, tak ještě ten časový…

  • jirkawaggon

   Jestli dřív vyjde Xbox SeX nebo PS5 je otázka, ale rozdil nebude vic nez 2 tydny. Podle me.

  • JN

   Tak já doufám, že MS tentokrát počká s cenou na PS. Musí být stejná nebo lépe nižší. Jinak není šance uspět. Sony mi přijde docela zbabělé. Na to, že je lídr trhu, chová se jako poseroutka v koutě. Co sebevědomí? Ukažte co máte, jak to vypadá a co to umí a pak dejte cenu na kolik si to ceníte. Jenže sebevědomí má MS a Sony se schovává. Ale obávám se, aby MS neměl to sebevědomí moc velké a nepodělal si to cenou. Já zůstávám u MS. Xko mě nadchlo (moje první konzole) a o hry strach nemám. Navíc GP je moje přijoritní knihovna her. Není co řešit. Jo, ještě tu češtinu, ať se cítím, že jsem důležitý zákazník. :-)))

 • StriderCZ

  Budu kupovat v den vydání, cena nerozhoduje. Ale chápu, že tohle není chování většiny. Vzhledem k tomu, jak se dosud MS chová, tak nemám obavy stran launche a her.

  • Sajmon79

   Taky budu brát hned

 • Olishu

  No a co myslíte? Kolik konzolí v nové generaci ještě vyleze?

  • JN

   já myslím, že bude ještě jena slabší. Asi to není ideální, ale XSX je dělo a cena bude vyšší. Tak udělají ještě jednu slabší i když asi ne hned na startu.

   • Olishu

    asi je to v pohodě. Sice bude slabší od XSX, ale bude silnější od One a od XOX, takže pořád to bude krok hore. Jen ta cena XSX nesmí být moc nabušená, ať mám MS výhodu i v tomhle směru.

    • Tex-Calder

     Nebo se muze i dal vyrábět Xone X, aniž by investovali do vyvoje další slabší konzole. Výkon tahle konzolka má na to, aby se mohla stát tou slabsi alternativou i v pristi generaci. Tim by MS hodne ušetřil.

     • jirkawaggon

      S tim bych si nebyl tak jisty. Klidne se muze stat, ze onen „Xbox Seires S“ (o kterem bylo několik leaku) by mel daleko nižší vyrobní naklady při stejném vykonu.

 • Tomáš Tesař

  Doufám, že cena nepřesáhne 500 dolarů.

11. 05. 2020 • tonyskate0

Xbox Series X udrží velikost her na uzdě

Jistě si všimli, že už tuto generaci narostly hry do obřích rozměrů a není nic neobvyklého, že některé tituly přesahují i hranici 100 GB. To je v dnešní době digitálního věku, kdy si řadu her (legálně) stahujeme, ať už po zakoupení či s předplatným Xbox Game Pass, zkrátka neúnosné. Nemluvě o nesmyslně velkých aktualizacích, které se v posledních letech zcela vymkly kontrole a kolikrát snad stahujete znovu celou hru. Proto se není...

»
09. 05. 2020 • Lukáš Urban5

Všichni velcí vydavatelé pracují na hrách pro Xbox Series X

Pro někoho byl poslední Inside Xbox zklamáním, pro někoho pravý opak. Letmý pohled na internet sice říká, že hráči nejspíš očekávali větší show, větší značky a větší úplně všechno, ale pořád šlo jen o první várku novinek pro nadcházející generaci. Navíc titulů třetích stran, protože exkluzivní obsah se bude řešit až během července. A že jsme zdaleka neviděli všechno dokládá i malá ukázka vydavatelství, která proběhla při monologu dámy Sarah...

»
07. 05. 2020 • tonyskate10

Seznam her optimalizovaných pro Xbox Series X

Máme za sebou prvotní představení next-gen her pro konzoli Xbox Series X. Ačkoliv si na oznámení nových i ukázky již představených exkluzivních her od Xbox Game Studios musíme do července počkat, máme tady už nyní seznam her, které budou optimalizovány pro Xbox Series X. Využijí tak vysokého výkonu konzole nové generace, což se projeví nejen v samotné grafice her díky například hardwarovému raytracing, ale také na rozlišení, které bude ve většině...

»
05. 05. 2020 • tonyskate16

Microsoft představí své next-gen hry pro Xbox Series X v červenci

Microsoft dnes představil své plány pro Xbox, který letos čeká velký rok. Nejenže na podzim dojde k vydání next-gen konzole Xbox Series X, jejíž načasování neohrozí ani koronavir, ale především konečně dojde k představení her nové generace ze stáje jejich 15 studií Xbox Game Studios. Každé z nich totiž pracuje už na next-gen titulech včetně divize XGS Publishing, jež spolupracuje se studii po celém světě. A kdy tyto exkluzivní hry spatříme? Někdy v červenci.

»
05. 05. 2020 • tonyskate2

Herní streamování xCloud součástí Xbox Game Pass

O herní streamovací službě známé zatím jako projekt xCloud od Microsoft jste již slyšeli. Už nějakou dobu probíhá její testování, jež se nedávno rozšířilo do dalších zemí, ačkoliv mezi ně Česko ani Slovensko nespadá. Snad se dočkáme později, ovšem mezitím nás zaujal výrok Phil Spencera. Šéf Xboxu totiž potvrdil, že později tento rok zamíří projekt xCloud do předplatného Xbox Game Pass, takže budete moci spolu s našimi přáteli streamovat a hrát...

»
04. 05. 2020 • tonyskate9

Čtvrteční next-gen hry na Xbox Series X pouze od partnerů

Minulý týden jsme se konečně dočkali představení Assassin’s Creed Valhalla a hned na to Microsoft přispěchal s informací, že už tento čtvrtek v 17:00 proběhne speciální akce v rámci Inside Xbox, kdy během živého přenosu spatříme vůbec první záběry z hraní her na next-gen konzoli Xbox Series X.

»
30. 04. 2020 • tonyskate8

První záběry z next-gen her na Xbox Series X příští týden

Microsoft právě na příští týden oznámil další epizodu exkluzivního pořadu Inside Xbox, během něhož spatříme vůbec první záběry z next-gen her pro Xbox Series X. Dle všeho se nebude jednat o hry Xbox Game Studios, nýbrž o hry partnerů z celého světa. Určitě se ukáže Assassin’s Creed Valhalla a případně další tituly, které mohou být následující týden oznámeny. Možná se ukáže i nějaká hra v rámci partnerství Xbox Game Studios, ale to už...

»
30. 04. 2020 • tonyskate7

Xbox Game Pass má 10 milionů předplatitelů

Že je předplatné Xbox Game Pass, případně Xbox Game Pass Ultimate, skvělou záležitostí, o tom není pochyb. A samozřejmě se nejedná jen o náš názor, ale sdílí jej i hráči po celém světě. Za menší měsíční poplatek totiž získáte neomezený přístup k více než 100 hrám, které jsou pravidelně obměňovány a třeba příští týden nás čeká Red Dead Redemption 2. O exkluzivitách Xbox Game Studios, kam spadají i hry série Forza,...

»