Xbox Series X stále v plánu na rok 2020

Autor: tonyskatePublikováno: 23.3.2020, 8:17

Publikováno: 23.3.2020, 8:17

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4231 článků

S ohledem na současnou situaci týkající se koronaviru přispěchali někteří analytici, že by konzole nové generace nemusely stihnout letošní vydání, jak je zatím v plánu. Koronavir totiž ovlivňuje nespočet společností a tak i výrobu různých součástek potřebných pro herní konzole.  Momentálně je ale next-gen konzole Xbox Series X stále v plánu na letošní podzim. Ujištění se nám dostalo na Twitteru Larryho Hryba (Major Nelson), který sice reagoval na chybu na indické mutaci oficiální stránky Xbox Series X, kde bylo chybně uvedeno datum vydání jako Díkůvzdání 2020, což by znamenalo 26. listopadu, ale přesto jsme za to rádi. Datum samotné je poměrně nepravděpodobné například proto, že zmíněný den vychází na čtvrtek a konzole zpravidla vycházejí v úterý či pátek. Sice pak následuje Černý pátek, ale řekli bychom, že Microsoft už raději bude mít konzoli v oběhu, aby tak měl pokrytou prvotní poptávku a mohl sklady zaplnit dalšími kusy.

Doufejme tedy, že Xbox Series X skutečně dorazí letos na podzim, ať už v listopadu či dříve, a že jej bude doprovázet parádní nálož startovních her.

 • jirkawaggon

  Urcite tento rok bude vydan. Ona situace v Číně ohledne SARS-Cov2 zacina uklidňovat. Experimentalni lek uz je na svete. Takze osobne necekam odlozeni.
  A vydani konzole bych si tipl na první tyden v listopadu – 6.11.2020

  • Fejzbok Jenanic

   Až uvidím cifru, co za to budou chtít, tak mě asi datum vydání přestane zajímat.

   • Sajmon79

    Cena podle mě nepřesáhne přijatelných 15K

    • Fejzbok Jenanic

     já se právě obávám, že to spíš potáhne ke 20K

     • Sajmon79

      To bych se klidně vsadil, že ne. Ale uvidíme 🙂

     • Olishu

      Jestli chce MS s novým Xboxem dojet úspěšně do cíle, tak nemůže stát víc jak 15 tisíc, protože ,,nás,, konzolofilů je malé procento oproti běžnému uživateli a hráči. Start rozběhl si myslím o dost lépe než nový PS, tak šanci na úspěch má.

     • JN

      Taky doufám. MS udělal brutální výkon XSX proto, aby přetáhl lidi od PC k XBOXu. Ty od PS nepřetáhne, tam je ten fanatismus až příliš velký. Takže se soustředí na novou potencionální skupinu. Kdo potřebuje upgrade herního PC, může možná zvolit XSX. Podle mě dobrá strategie. Uvidíme. Cena bude zásadní.

     • jirkawaggon

      „od PS nepřetáhne, tam je ten fanatismus až příliš velký.“ To si myslim není az tak velka pravda, skupina tech nejdvrdsich fanatiku, kteří nekoupi nic jiného nez PSko je tak 10procent, ale zase nejvíc křičí. To vidíš i na prodeji exkluzivit. Vetsinu hracu nezajimaji.

     • jirkawaggon

      Si pamatuju, jak jsem videl v elektru PS2 s cenovkou 26999Kc. To se psal prosinec 2000. S prepočítáním na inflici by to bylo dnešních (neuvěřitelných) 40 346Kč

   • jirkawaggon

    osobne necekam vic nez 499USD

  • ZdBu74

   Hlavně, aby byla chuť lidí nové konzole obecně kupovat vzhledem k tomu jaká bude ekonomická situace po tom co se uklidní současný stav. Snad bude dobře a nebude to nějaká velká krize.

   • Sajmon79

    Já budu mít chuť určitě. Když už všechno kolem stojí za prd, tak alespoň trochu zábavy, relaxu a odreagování…

  • p.a.c.o

   Vzhledem k tomu, že MS docela úspěšně dementoval údajný leak ohledně vydání na Den díkuvzdání, což je letos v USA 26.11., čekal bych konzoli spíše z kraje prosince, takže třeba 4.12. je zase můj tip 😉

   • jirkawaggon

    Na prosinec bych nevsadil ani niklak. To je totiž po Black Friday, kde se v USA, ale i v EU asi nejvíc nakupuje.

 • Tex-Calder

  Hlavně at ho vydaji pred PS5, to se osvedcilo za dob X360 vs PS3. Chce to naskok pred konkurencí. Vykonově uz naskok mají, tak ještě ten časový…

  • jirkawaggon

   Jestli dřív vyjde Xbox SeX nebo PS5 je otázka, ale rozdil nebude vic nez 2 tydny. Podle me.

  • JN

   Tak já doufám, že MS tentokrát počká s cenou na PS. Musí být stejná nebo lépe nižší. Jinak není šance uspět. Sony mi přijde docela zbabělé. Na to, že je lídr trhu, chová se jako poseroutka v koutě. Co sebevědomí? Ukažte co máte, jak to vypadá a co to umí a pak dejte cenu na kolik si to ceníte. Jenže sebevědomí má MS a Sony se schovává. Ale obávám se, aby MS neměl to sebevědomí moc velké a nepodělal si to cenou. Já zůstávám u MS. Xko mě nadchlo (moje první konzole) a o hry strach nemám. Navíc GP je moje přijoritní knihovna her. Není co řešit. Jo, ještě tu češtinu, ať se cítím, že jsem důležitý zákazník. :-)))

 • StriderCZ

  Budu kupovat v den vydání, cena nerozhoduje. Ale chápu, že tohle není chování většiny. Vzhledem k tomu, jak se dosud MS chová, tak nemám obavy stran launche a her.

  • Sajmon79

   Taky budu brát hned

 • Olishu

  No a co myslíte? Kolik konzolí v nové generaci ještě vyleze?

  • JN

   já myslím, že bude ještě jena slabší. Asi to není ideální, ale XSX je dělo a cena bude vyšší. Tak udělají ještě jednu slabší i když asi ne hned na startu.

   • Olishu

    asi je to v pohodě. Sice bude slabší od XSX, ale bude silnější od One a od XOX, takže pořád to bude krok hore. Jen ta cena XSX nesmí být moc nabušená, ať mám MS výhodu i v tomhle směru.

    • Tex-Calder

     Nebo se muze i dal vyrábět Xone X, aniž by investovali do vyvoje další slabší konzole. Výkon tahle konzolka má na to, aby se mohla stát tou slabsi alternativou i v pristi generaci. Tim by MS hodne ušetřil.

     • jirkawaggon

      S tim bych si nebyl tak jisty. Klidne se muze stat, ze onen „Xbox Seires S“ (o kterem bylo několik leaku) by mel daleko nižší vyrobní naklady při stejném vykonu.

 • Tomáš Tesař

  Doufám, že cena nepřesáhne 500 dolarů.

25. 03. 2020 • tonyskate14

Tisíce zpětně kompatibilních her pro Xbox Series X

Zpětná kompatibilita byla pro Microsoft jedním ze zásadních kroků současné generace a postupně své působení rozšířila i na původní platformu, takže si na Xbox One můžete zahrát hry jak z Xboxu 360, tak z vůbec první konzole Xbox. Posledních přírůstků v rámci zpětné kompatibility jsme se dočkali na loňské E3, protože se chtěl Microsoft zaměřit na budování ještě lepší podpory pro next-gen konzoli Xbox Series X, tehdy známou jako Project Scarlett. Dokonce můžeme...

»
16. 03. 2020 • tonyskate6

Xbox Series X vs Xbox One X vs lednice

Dnes jsme se dočkali další nálože informací o next-gen konzoli Xbox Series X. Kromě naprosto přesných technických specifikací, jsme se například dozvěděli, k čemuž bude sloužit záhadný port v zadní části konzole. Jak se spekulovalo, skutečně poslouží pro externí rozšíření úložiště díky specializovaným kartám od Seagate. Především jsme se ale dozvěděli přesné rozměry konzole. Konzole Xbox Series X bude 301 mm vysoká na šířku i hloubku bude mít přesně 151 mm. Bude...

»
16. 03. 2020 • tonyskate16

Kompletní specifikace Xbox Series X a ukázka funkcí

Microsoft nám pozvolna servíruje další a další informace o své next-gen konzoli Xbox Series X a s ohledem na koronavir je to asi lepší než speciální akce, která dost možná odpadne a raději se během své digitální akce namísto E3 zaměří čistě na hry. Jak tomu bude, to se dozvíme časem. Teď tady máme naprosto přesné technické specifikace konzole nové generace a Microsoft nás opět utvrdil v tom, že postavil skutečné herní...

»
12. 03. 2020 • tonyskate0

Warner Bros. chtěl na E3 oznámit Pottera, Batmana a další

Včerejší zpráva o zrušení letošního ročníku veletrhu E3 rozhodně není nic příjemného, zvláště pro menší vývojáře, ale přímo nás se tento zákrok kvůli koronaviru vesměs nijak netýká. Pro nás jsou totiž důležité tiskové konference, které sledujeme online z bezpečí domova, a ty se nějakou jinou formou uskuteční tak či onak, třeba právě v rámci digitální akce, kterou chystá Xbox i Ubisoft.

»
11. 03. 2020 • p.a.c.o14

E3 2020 oficiálně zrušena

Bohužel, vzhledem k aktuální situaci bylo otázkou času, kdy zrádný koronavirus zasáhne i nějakou velkou hráčskou akci. V posledních dnech se o tom mluvilo a dnes všechno dostalo oficiální potvrzení. Letošní E3 2020 se v Los Angeles konat nebude. Až čas ukáže, jestli nebude letos vůbec nebo se třeba nakonec najde jiný termín nebo jestli zrušení bude tím posledním pomyslným impulzem k transformaci celé akce. Microsoft tak bude muset vymyslet...

»
04. 03. 2020 • tonyskate36

Xbox Series X obnoví hry i po restartu konzole

Minulý týden nám Phil Spencer prozradil řadu novinek o next-gen konzoli Xbox Series X. Dozvěděli jsme se o výkonu, který bude z výpočetního hlediska 4krát větší než v případě Xbox One X, zatímco po grafické stránce bude jednou takový, tedy 12 tflops. Některé hráče jistě potěší i funkce, že mohou mít zapnuto více her najednou a libovolně mezi nimi přepínat. Současná generace umožňuje přerušit pouze jednu hru a Xbox Series X tuto...

»
02. 03. 2020 • Lukáš Urban7

XKO MAG debatuje o příštím Xboxu

Po delší době si můžete zpříjemnit čas pořadem XKO MAG. Nedávné potvrzení specifikací konzole Xbox Series X jsme využili k tomu, abychom se zcela nevážně nad blížící generací zamysleli. Přinese jen nezbytný kus železa nebo se dočkáme malé herní revoluce? Co nám aktuálně chybí a co bychom od konzole chtěli? Na všechny otázky došlo. V roli zbohatlických hnidopichů dokonce přemýšlíme, zda má Xbox ještě opodstatnění. Nakonec jsme existenci XSX samozřejmě obhájili a...

»
24. 02. 2020 • tonyskate71

Oficiální specifikace Xbox Series X včetně 12 teraflopů

Phil Spencer, vedoucí Xboxu, právě zveřejnil blog plný nových informací o konzoli nové generace Xbox Series X, aby tak pro nás čekání na E3 bylo snesitelnější. Řada z nich potvrzuje dříve spekulované úniky, ale dozvěděli jsme se i mnoho nového, což si shrneme právě v tomto článku.

»