Xbox 360 – Pár tipů na závěr

Autor: waggonPublikováno: 19.11.2013, 12:44

Publikováno: 19.11.2013, 12:44

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 271 článků

Ačkoliv již za chvíli bude dostupný Xbox ONE a mnozí přesedlají na novou konzoli, neznamená to, že by Xbox 360 měl skončit. Hry na něj budou vycházet minimálně do roku 2017 a pro nováčky a začínající hráče se jedná o ideální konzoli. Tak mi to nedalo a sepsal jsem pár svých rad.

Nainstalujte si hru na HDD

Výhody jsou snad jednoznačné, nejenže má Xbox nesrovnatelně tišší provoz, ale také rychlejší načítání, menší spotřebu elektrického proudu a daleko menší opotřebení mechaniky. Z důvodu ochrany je nutné samozřejmě mít v mechanice disk s příslušnou hru.

Pro samotnou instalaci hry zmáčkněte „X“ (Game details) a vyberte „Install“. Smazat nahranou hru můžete v Game library nebo System settings/ Storage.

Mějte Xbox dobře větraný

Každý si určitě vzpomene na onu poučku z fyziky – Součástka, kterou prochází elektrický proud, se zahřívá. A Xbox se vzhledem k jeho výkonu dokáže pěkně zahřát. Tudíž nikdy nezakrývejte větrací otvory a konzoli umístěte tak, aby měla kolem sebe vždy dostatek prostoru na proudění vzduchu.

Dokupte si harddisk

To platí pouze pro majitele 4GB verze. Bez pochyby lepší varianta než USB fleška. Můžete na něj ukládat hry, pozice, demoverze her, hudbu, arkádové hry, pozadí atd. V neposlední řadě je nezbytný pro hraní her z původního Xboxu (jedničky).

hdd

Použijte USB flašku jako paměťovou kartu

Nejprve je nutno ji zformátovat (nabídka Configure Now) v Xboxu ve Storage, kde se fleška zobrazuje jako USB Storage Device. Maximálně však na 32GB, přes možnost Customize lze vybrat i menší velikost, než fyzicky fleška má. Stejným způsobem lze využít i externí HDD, kdy jej nejprve naformátujete v Xboxu, opět maximálně na 32GB, tímto bude oněch 32GB využito pro Xbox (v PC tyto soubory nezobrazíte) a zbytek jeho úložné kapacity můžete využít na vaše data.

usb flash disk

Něco zlobí? Vyčistěte Cache paměť!

Jedná se o jakýsi všelék, který sice častokrát nepomůže, ovšem není na škodu jej zkusit. Jde o smazání veškerých dat v dočasné paměti přímo v Xboxu, kam se ukládají update a systémové soubory. Nic tím nezkazíte a ani nesmažete své pozice z her (Save). Settings/ System/ Storage/ zmáčknout „Y“ (Device Options) na Hard Drive a posléze vybrat Clear System Cache.

Připojení druhého bezdrátového joypadu

Nejprve je nutné jej zesynchronizovat s konzolí. Na to slouží synchronizační tlačítko na joypadu a na konzoli (u Slim verze vedle předních USB konektorů). Druhý hráč na konzoli musí pochopitelně hrát pod jiným účtem (který ovšem nemusí být registrován na Live, pro hraní online je možno využít pozici hosta – Guest)

Používejte klávesnici na psaní

Lze připojit jakoukoliv s USB, jestliže vlastníte pouze klávesnici s PS/2 konektorem, je třeba dokoupit redukci PS/2-USB.

360-messenger-kit

 

Ovšem pohodlnější je dokoupení mini klávesnice (Messenger kit)

Připojte se na Live

Využijte měsíc zdarma na vyzkoušení. Já to říkám takhle: „ Dokud jste se nepřipojili na Live, nepoznali jste pravou výhodu a možnosti Xka“. Navíc teď každý Gold uživatel dostane měsíčně 2 hry zdarma.

Stáhněte si zdarma:

Happy Wars

Aegis Wing

Doritos Crash Course

Doritos Crash Course 2

Harm’s Way

Crimson Alliance

Mars Rover Landing

Spartacus Legends

WSOP: Full House Pro

Tento výběr samozřejmě není konečný, je potřeba sledovat dění a akce na Live. Také do něj nejsou započítány hry v rámci Games with Gold a různé specialní akce. Pokud pravidelně navštěvujete Xboxweb, tak vám žádná novinka ze světa Xboxu neuteče.

Nehýbejte s konzolí

pro velké nepozory ještě připomínám (i když je to napsáno v manuálu a dokonce i na nálepce na mechanice), že není vhodné hýbat s konzolí pokud je mechanice vložené DVD. Může dojít k poškrábaní disku.

Cloud

Jedná se o virtuální harddisk o velikosti 512MB, jenž oceníte, pokud chcete mít přístup ke svým pozicím z kterékoliv  konzole na světě. Ve Storage vyberte Cloud Saved Games a přes možnost Enable ji aktivujete. Zároveň s tím se aktivuje i Stahování na pozadí (Background download). Pozn: funkce vyžaduje minimálně 512MB volného místa v konzoli.

cloud

Nastavte si maják (Beacon)

Užitečná funkce informující vaše přátele o tom, co zrovna chcete hrát, zároveň i vás upozorní na to, když někdo z vašeho friendlistu spustí vaši oblíbenou hru.

Tuto funkci naleznete v záložce Social / Friends nebo v Mini-dashboardu „Beacons and activity“ a zde v záložce „My Beacons“.

Pomoci funkce „Set Beacon“ vyberte hru, na kterou chcete nastavit maják, při tom je také možnost změnit text pozvánky („Add Comment“), určit její sdílení na Facebooku a přes „Set Beacon“ ji aktivujte. Později je možné ji editovat, popřípadě vymazat. Dále zde nacházíme:

My activity – ukazuje vaše aktivity a počet přátel, kteří tyto aktivity využívají

Friends activity – jaké jsou nejčastější aktivity vašich přátel

beacon

beacons2

 

Streamujte soubory z PC

Je to velmi jednoduché, stačí mít PC ve Windows Media Playeru povolit, které složky můžete streamovat (prohlížet bez uložení) a mít počítač připojen ke stejnému routeru jako Xbox. Vice zde.

Používejte Xboxový joypadu i na PC

Ano, xboxový joypad můžeme připojit i k počítači. Není potřeba shánět žádné ovladače (Windows XP a novější OS), jednoduše joypad připojíte k PC a hrajete. Jsou tři možnosti jak připojit joypad z Xbox360 k PC:
– drátový joypad
– dokoupením wireless gaming receiveru (pak lze hrát bezdrátově, funguje i na volant a headsety)

– přes dobíjecí kabel Plug n Play

 

My Pins

Milá featurka, jenž umožní velmi rychlý přístup k oblíbeným věcem. Doslova je připíchnete na nástěnku. Stačí u vybrané hry(aplikace, demoverze, webové stránky atd.) zmáčknout X – „Game details“ a přes „Pin to Home“ ji přidáme do sekce My Pins, kde si je můžeme nechat zobrazit podle zvoleného kritéria (All media, Games, Apps, Websites, Movie, TV) či editovat (přesunout na začátek nebo smazat).

my pins

Hrajte česky

Funguje pouze u her, které obsahují české titulky nebo dabing. Pouze v nastavení konzole přepnete Locale na Czech republic (Settings/ System/ Console Settings/ Language and Locale/ Locale

Nehrajte samy, buďte v Party

Patrně jednou z nejlepších vlastností hraní po Live je možnost hrát v Party. je určena pro skupinové hraní a chatovaní, v párty může být max.8 lidí, i když každý hraje jinou hru. Pozvat do Party lze velmi jednoduše přes kartu hráče – možnost „Invite to Party“. 

 

 • SKVĚLÉ a caps lock byl umyslne zapnuty – takove desatero Xbox prikazani

  • Jirka Waggon

   diky 🙂

 • Michal Vašíček

  Na konci, ve větě „Pozvat do Party…“ máte chybku, místo lze tam máte lez 😉 Jinak super článek

 • p.a.c.o

  Možná bych opravil informaci, že gamepad jde připojit přes Play & Charge kit k PC. Teoreticky ano, ale dle mojí zkušenosti to ani s Win 7 ani s Win 8 prostě nejde. Ale pokud se pletu, budu rád za návod, jak na to…

  • Jirka Waggon

   Ja to mam overene pouze na XP a tak nejak jsem předpokládal, ze novejsi OS to budou podporovat take

   • p.a.c.o

    Jako uvladac mi to najde a v systemu ho vidim, jenom se to nabiji a nejde mi hrat, ale je dost dobre mozne, ze delam neco spatne… 😀

    • nagano80

     Neděláš nic špatně mě to taky podle návodu nejde ale někde jsem dostal odkaz na propojení přes nějaký senzor nebo tak něco

     • p.a.c.o

      jj, dá se dokoupit jenom ten přijímač, ale to už je zase peníze navíc. Nakonec jsem koupil gamepad s drátem a problém vyřešen 😀

 • Henry

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, budu mít tento typ xboxu 360 a tak mne zajíma který HDD koupit? Všude mají jen 320 slim a to do tohohle asi nepujde co?

  ¨
  http://www.alza.cz/microsoft-xbox-360-4gb-reface-edition-d509036.htm

  Dik za info

  • Marťas Z KáHá

   kolega z práce má tenhle reface a co sem tak viděl, tak šachta na HDD je tam stejná, tak myslím, že to bude to samé .. radši bych napsal dotaz ale na support nějakého xbox shopu případně na Microsoft, dle mě to fungovat bude, ale také, vzhledově je to totožné jestli sem dobře zahlédl. Raději, ale ještě prověř ideálně na MS, na stránkách si můžeš podat normálně ticket s dotazem a odpoví většinou relativně rychle.

   • Henry

    Jasný no to bude asi nejlepší, nebo se zkusim zeptat rovnou zítra v alze jestli budou vědet .)))

    • Lukáš Petřivalský

     Čau, zjistil jsi nějak, jestli externí disk lze tedy připojit? Chci koupit originál 320Gb, ale mám taky tuto reface edition. Vybrán mám tento: http://www.czc.cz/xbox-360-hard-drive-320gb-slim/99599/produkt?q-category-id=dp8a7pctlsg5v9e6c5s4t8keg8 Děkuji za infio 🙂

     • externí disk lze připojit pomocí USB. Bohužel v rámci Xboxu lze naformátovat maximálně do velikosti 32GB.

     • Lukáš Petřivalský

      Ty kráso, fakt jo? Takže jsem pěkně blbej, že jsem prodal svoje 32Gb flashky. Byl jsem ale před chvílí na podpoře Xboxu a tam tedy na chatu, který je v angličtině, takže mě možná nepochopil správně, jsem se ptal a prý i na reface edition lze připojit, ale teda nevím o tom, že by na něm někde zdířka byla.

     • Idealni je si kopit origo 250 nebo 320GB disk http://www.xzone.cz/nahledxbox360.php3?idg=605&a_aid=xbox

     • Lukáš Petřivalský

      Však to jsem přesně myslel.. Vím, že obyč HDD co je k počítači, se naformátuje na 32Gb max, ale mně jde o to, jestli nějak do reface edice dám tento, co jsi teďka poslal. Jestli jo, tak je všechno ok.

     • Lukáš Petřivalský

      A ještě jeden dotaz – kde je prostor pro něj? Kam se jakoby vkládá.

     • Je to velmi snadne – http://youtu.be/OenJcrhUDoo

     • Lukáš Petřivalský

      Děkuji moc, takže je to zespodu!! Super 🙂

 • Milan

  Ahoj,

  rad bych se zeptal. Budu si kupovat xbox 360 (ted, kdyz vysel novy, doufam, ze jeste trochu slevi:D) a zajimalo by me, jaky je rozdil mezi slim verzi a reface verzi. Jedna se ciste o estetickou zalezitost, nebo to ma i jiny duvod? Jednou jsem nekde cetl, ze nejake typy vice hluci, zahrivaji se. Nikdy jsem konzoly nemel a nerad bych sveho prvniho vyberu hned litoval:D. Diky moc za odpoved.

  • čistě estetický – nic víc

  • Jirka Waggon

   raface verze (taky oznacovana E ci Stingray) je rozhodne nejlepsi volba, uz jen pro to, ze je to posledni revize 🙂

  • Milan

   Diky obema:)

 • Marťas Z KáHá
  • Jirka Waggon

   diky za tip

 • Hali

  nějaká rada proč se s kamarádem nemůžem připojit do do Party ? zkoušel sem přidat porty, nat mám otevřené a stejně to nejde :/

 • writer91

  Mám xbox 360 elite a začal nějak blbnout nechce mi to načíst HDD co stim mám Kurva dělat už je 2 roky po záruce 😀

  • Jirka Waggon

   zkus odpojit HDD (vytahnout) z konzole , stejne jako vsechny kabely, pote vse pripojit a zanout Xbox

 • nagano80

  Chci se zeptat ukládám všechny hry na HDD i save her. Ale jel jsem domů kde nemám net a jelikož jsem se nemohl připojit tak rozehranou hru jsem musel začít hrát od začátku. Je chyba v té hře že si postup ukládá online sama?

 • Radek Zrůst

  Ahoj lidi, může mi prosím někdo poradit, co má provést druhý hráč po přihlášení druhého ovladače aby mohl hrát společně s prvním hráčem a jak vůbec poznám, která hra toto umožňuje? Díky velice

  • Jirka Waggon

   Musis na druhy joypad prihlasit nejaky profil (staci offline). Zda hra podporuje lokalni multiplayer, najdes na zadni strane jejiho obalu, popripade na Xbox.com

 • Míša

  Dobry den koupili jsme xbox 360 dle papiru je necely rok starý, ale puvodni majitel ho upravil a misto 4gb hdd tam dal z notebooku 600gb hdd a rgh cip… Mame ho asi tyden a ze začátku se hdd nacetl max. Na 3. Zapnuti, ale ted uz nejak nenacita skoro vubec třeba az na po 10. Kdyz načte tak slape jako hodinky, ale většinou nacist nechce… Prosim ma stim nekdo zkušenosti? Zkouseli jsme i vycistit tu cache paměť ale najede jako ze zacal cistit a pritom vubec nic nedela… Mam z toho nervy! Prosim poradte

  • Jan Mraček

   Rgh na začátku nleda plovoucí kód, spuštění muže trvat i delší dobu. Většinou by to ale mělo byt do minuty. Pokud se nepouští muže jít o nějaký studený spoj. Pokud bude trápit vic tak asi nejlépe odnést k nejbližšímu flasherovi ať se na to podiva. Více info se da najít na console-forum.cz

 • Elis

  Dobrý den, xbox 360 už jsem delší dobu nehrála, ale teď jsem si na něj koupila hru, na kterou jsem hodně dlouho čekala (Dragon age: inquisition), ale když jsem ji chtěla spustit, začalo mi to psát, že nemám v xboxu dostatek místa a hra vyžaduje 7.1 GB úložného prostoru zatím co já mám jen 4 … opravdu nevím co s tím mám dělat. Zkoušela jsem na něj napojit flashku, ale nefungovalo to. Dá se úložný prostor nějak zvětšit bez toho aniž bych si musela koupit novější konzoli? A především, když si koupím nějaké rozšíření bude to na 100% fungovat? …Protože bych velice nerada promrhala další peníze už jen ta hra byla dost mastná -_-

 • patrik

  dobry den muze někdo poradit-koupil jsem hru minecraft na xbox 360ale hra nejde spusti chce to po me nejaky apdate ale nenačte se cela ze tri ctvrte nebo něco takového nerozumim tomu muze někdo poradit diky

  • Jirka Waggon

   pocitam, ze mas Xbox pripojeny k Live, ze? zkus nejprve nainstalovat hru na HDD (teda pokud mas diskovou verzi) a hlavne vymazat cache pamet.

   • Tex-Calder

    Jen pozdni dodatek: diskova verze Minecraftu nema moznost instalace na HDD, stejne jako ted nove diskovka Resident evil revelations 2 apod., zrejme proto, ze jsou brany jako arcade games 😉

    • Jirka Waggon

     aha, tak to jsem nevedel. dik za info

 • Nik

  prosim pomozte byl jsem u kamaráda a hrali sme na xboxu. pak jsem sel domu a chtěl si ještě něco zahrat ale nesel mi pripojit ovladac (wireless) tak jsme koupili novy a ten taky nesel tak nevim :/

  • na ovladaci je takove tlacitko s vlnkama – slouzi k synchronizaci, podobny znak je na konzoli. Zmackni jak na konzoli, tak na ovladaci s oni se sparuji a vse pojede jak ma

  • Jirka Waggon

   Obcas není spatne precist si manuály 🙂

 • Pitrs

  Ahoj potřebuji radu: Systém Kinect mne vidí úplně v pohodě, jakmile pustím nějakou hru pro systém Kinect tak po chvíli vyskočí hláška, že se nemůže hýbat. Jen pro informaci stojí na rovině, nikde kolem nic a má přímou viditelnost na mou osobu. Stále svítí zeleně, ale jakmile se spustí hra rozsvítí se červená dioda a hlásí, že se nemůže hýbat.

  • Jirka Waggon

   Na Kinect tu mame samostatny clanek 🙂 http://xboxweb.cz/clanek-kinect/

   Na tvem miste bych v Kinect TUNER zkusil zmenit uhel
   pozorovani přes nabidku TRACKING, no a kazdopadne neudelas chybu, pokud zkalibrujes Kinect a zkontrolujes uhel snimani

   • Pitrs

    Děkuji vyzkouším a ještě další věci co jsem zjistil ale i tak díky

    • Jirka Waggon

     jasne, pak napis, jak jsi dopadl

     • Pitrs

      Ahoj zkouším vše možné nastavení a stále stejná hláška kinect se nemůže pohybovat. Četl jsem, že při zapnutí se má sám uklonit tam a zpět. Ale nedělá mi to.

     • Jirka Waggon

      a nepohnes s nim ani v nabídce Tracking? Tam muzes manualne zmeni uhel- tedy vyzkoušet, zda není problemv motorku.

     • Pitrs

      Tak to je na reklamaci, vůbec se netěším na to až to budu řešit. Naštěstí jsem to koupil v Alze tak by to mohlo proběhnout dobře. Jinak jsem četl tvůj článek o reklamaci u Microsoftu ale nenašel jsem nikde číslo kam zavolat. Ale jinak děkuji za rady. Pt

     • Jirka Waggon

      muzes jej reklamovat primo v Alze (v kterekoliv pobočce) nebo u Microsoftu:
      http://support.xbox.com/en-US/pages/contact-us.aspx

      Provozní doba
      K dispozici je telefonická podpora. •Pondělí – pátek: 10:00-18:00
      •sobota: zavřeno
      •neděle: zavřeno

      Telefonní čísla
      •239 000 459 pro volání z mobilních telefonů
      •800 142 365 pro bezplatné volání z pevných linek

     • Pitrs

      jo už jsem tam byl na rozdíl od Microsoftu stačí jen donést Kinect. Reklamace je sice o trochu delší, ale nemusím nic balit a konzole mi zůstane doma.
      Jinak moc díky za ty čísla a vlastně za všechno. PT

     • Jirka Waggon

      Rado se stalo

     • Pitrs

      Tak reklamace vyřešena u Microsoftu dostanu novou. Jen pro info: dle instrukcí přeinstalovat konzoli – nepomohlo. Odesílá se pouze Kinect, nutný účet u Microsoftu. Dostaneš emailem štítek, který dokládáš k zásilce- TISK. dávají si 7 – 14 dní na doručení nového balíčku.

 • Pitrs

  Poradíš mi opět?
  Jak předělat xbox360 na FSD? Nebo kdo mi to udělá tady v Praze? Díky moc za odpověď.

  • Jirka Waggon

   sorry, ale ohledne Gordona Flashe ci tajného kodu RGH tu věci neresime …

 • Verajz

  Ahoj chci se zeptat mam externi harddisk a mela jsem na nem asi 400 filmu a plno fotek a kamarad si ho pujcil a strcil ho do xboxu a ted kdyz ho pripojim k tv tak se mi nacte jen slozka xbox a ta je prazdna a jinak nikde nic… daji se me data nejak vratit nebo je to ztracene? Moc dekuji za odpoved

  • Jirka Waggon

   no pravdepodbne to naformatoval v Xboxu, coz je celkem blbe. Ztracena data se sice obnovit daji pomoci nekterych programu, ale jestliže se před tim provedl format, tak sance na záchranu souboru se blizi limitne k nule

 • Michaela Šedivá

  Zdravím chci se zeptat ze začátku se mi na xboxu 360 povedlo připojit na wifi síť doma ale od doby co jsem půjčila a zas se mi vrátil nejde nám se připojit. Čím by to mohlo být děkuji

  • Jirka Waggon

   To proto, ze osoba, které jsi konzoli půjčila, nastavila svoji domaci Wi-fi síť, tzn bez do nastaveni sítě (Network setings), xbox vyhleda dostupne sitě, vyber tu tvou a zadej heslo. Tot vse

   • Michaela Šedivá

    to mi právě že nejde zadám heslo probíhá připojování a pak se napíše chyba

    • Jirka Waggon

     v nastaveni site (Network Settings) je reset do tovarniho nastaveni (Restore to factory settings), to nejdrive vyzkousej

     • Michaela Šedivá

      ok děkuji za radu

 • František Frelich

  Mám X box 360 4GB jak mám zvětšit pamět je lepší koupit originál pamět nebo můžu použít flesch co je lepší??
  Děkuji za radu

  • Jirka Waggon

   teoreticky je to jedno, ale samozrejme je lepsi koupit originalni HDD

  • Mario Metal75

   Dnes už lze k Xbox 360 pridat i klasický externí USB disk takže pokud doma nejaky mas vyskousej ho jen se musi v Xboxu naformatovat .

 • Michal

  Mám problém stim že nemužu nastavit flešku na Memory Unit jako ostatani a nejde mi kvuli tomu gta 5

 • tomas

  dobrý den, prosím o pomoc omylem jsem si vymazal kamaráda z přátel nevíte jak ho najít děkuji

 • Michal

  Ahoj mám xbox360 160GB, chci se zeptat hraju GTA 4 a když chci hru ukončit, normálně ji uložím, ale když ji zapnu hodí mě to úplně na začátek hry. Tak jsem zkoušel načíst hru přes load a to mi sice naběhla rozjetá hra, ale ne tam , kde jsem skončil naposledy. Poradí mi někdo prosím co s tím?

  • Jirka Waggon

   Ja ti nevim, ale nemá GTA4 checkpointy? Tzn ze zacist muzes pouze od posledního checkpointu.

   • Michal

    Což to jo, ale tím pádem to musí být nějakej error, ale nechci se opakovat to, co jsem už psal. Hodí mě to do uložené hry, ale já už jsem dávno dál tak nevim.

 • Radek Horak

  Zdravim proteboval bych poradit .. Stahl jsem si tittanfal a nedavno i mgs5 , kdyz hry spustim tak mi vyskoci ze hra potrebuje doinstalovat data na hard disk ale uz mi neda moznost jaky disk vybrat .. nemam hard disk ale externi disk usb neda se to obejit nebo musim pevny disk na xbox koupit ?

 • Klára Valentová

  Ahoj, potřebuji poradit. Hra Forza Horizon X box 360 Kinect, lze jí hrát bez použití kinectu jenom s ovladačen na xbox 360? Díky za radu.

  • chareosCZE

   Jasně že jde!

 • Marek Marek

  Zdravím, nemáte někdo zkušenost s hrou Plants Vs Zombies Garden Warfare PAL Xbox 360 – zda ji jde spustit bez GOLD účtu, aspoň hry pro jednoho hráče na xku nebo musí být placený GOLD? Díky za info.

 • Martin Holub

  ahojte potreboval by som poradit s hrou watch dogs na xbox 360 pretoze sa mi to seka je to chyba konzoly alebo to ide aj vam tak trosku sekane ?

 • david

  Ahoj, mám xbox 360 dva roky starý, za poslední měsíc mi zničil dvě dvd s hrou, ve druhém případě dva dny starou Fifu 17, což mě hrozně štve. na dvd vytvořil kruhovou rýhu a dvd už nejde načíst. Stalo se vám někomu něco podobného a čím to bylo? Je možné DVD opravit? a tady se dočítám, že lze hru načíst na xbox, což jsem netušil. Jde to i u Fify?

  • Jirka Waggon

   Odpoved je jednoducha- evidentne ti odesla mechanika, pokud je nemas v zaruce (třeba prodlouzena, co nabizeji nektere obchody), tak muzes vuzit opravi primo u Microsoftu.
   Hru lze nahrat na Xbox, ale leda v pripade, ze mas dobrou mechaniku. Ještě by to slo vyresit tak, ze si hru ulozis na externi HDD (ci fleshku) na jinem Xboxu, třeba kamosovem

 • David

  Ahoj potrebuji se zeptat kam mám zavolat ohledne Xbox live?

  • Jirka Waggon

   nejlepe na oficialni podporu 239 000 459 pro volani z mobilnich telefonu

   800 142 365 pro bezplatne volani z pevnych linek

 • Petra Turečková

  ahojte, mame xbox 360 a chteli jsme si nainstalovat hbo go, appka se stahne ale chce to po nas aktivaci na jejich strankach.
  tam nevime jakeho zadat operatora. poradite mi? diky

  • Pavel Danes

   HBO Go není aplikace zdarma, takze musite ji mit sparovanou se svým uctem u HBO nebo vašeho providera. Osobne nevim, jak je služba aktualne podporovana na Xbox 360 – nicmene bych se obratil primo na HBO https://www.hbogo.cz/pages/operators.aspx

 • Hanz Schönik

  Zdravím! Dají se na 360ce pořizovat snímky ze hry aniž bych musel dokupovat a připojovat další zařízení?

  • Jirka Waggon

   nedaji, to umi az Xbox ONE

 • olda minecraftak

  ahoj jak mam vymazat z minecraft cedecka rozehrane hry diky

  • Jirka Waggon

   Pokud chces vymazat celou hru (ne save) tak v My Games najet na Minecraft a na joypadu zmackni X, Nasledne vyber Delete.
   Save (ulozene pozice) se mazou ve Storage (nachazi se v nastaveni konzole)

 • miras

  chci spustit gta5 mam xbox 360 4g pripojil jsem flesku 32gb a vlozil disk1 zasek skoncil na tom jak to dole nacita data a marne cekam na potvrzeni o vlozeni disku 2 co delam spatne nevim ani jak flesku naformatovat pro konzoly dik za rady

  • Jirka Waggon

   nejlíp udelas pokud fleshku zformatujes – zajed do Settings, zde Storage, oznac fleshku a zmackni na joypadu Y. Nasledne vyber Format.

 • danielson

  dobry den ja chci si vyfotit v gta online na xboxu 360ce a kdyz si to chci ulozit tak mi to pise ze mam neco vypleho ale nevim co poradte mi prosim

05. 12. 2017 • tonyskate10

Letos už zpětně kompatibilní hry nečekejte

Major Nelson na svém Twitteru oznámil, že tým starající se o zpětně kompatibilní hry pro Xbox One si už tento rok bere zaslouženou dovolenou, takže další přírůstky očekávejte až s příchodem roku 2018, což je stejně za chvíli. Mezi poslední kousky, jež letos obohatily tuto oblíbenou funkci, patří třeba Sonic Adventure 2, Earth Defense Force 2017 či Persona 4 Arena. Vyskytly se ale i zajímavější kousky jako Halo 3, Metal Gear...

»
25. 10. 2017 • tonyskate9

Microsoft ukončil výrobu senzoru Kinect

Společnost Microsoft dnes oficiálně oznámila, že končí s výrobou senzoru Kinect. Původně tento pohybový senzor vznikl pro Xbox 360, kde zaznamenal opravdu enormní úspěch v podobě 35 milionu prodaných kusů. Sami musíme potvrdit, že se jednalo o zařízení, jež například na různých akcích dokázalo řádně oživit večer. Microsoft zůstal senzoru věrný i pro Xbox One, ovšem udělal jednu zásadní chybu. Doslova jej nutil uživatelům a především hráčům, kdy o něj většina vůbec...

»
24. 10. 2017 • tonyskate2

4 Xbox 360 hry na Xbox One X s vyšším rozlišením

Zpětná kompatibilita je hlavní téma dnešního dne. Krom toho, že večer by měla být spuštěna tato funkce pro hry z první konzole Xbox, některé vybrané hry pro Xbox 360, které jsou zpětně kompatibilní, bude pro Xbox One X vylepšeny. Nabídnou tak vyšší rozlišení, 9krát více pixelů a barevnější detaily. Microsoft totiž vyvinul metodu, která umožňuje využít výkonu Xbox One X, aby tak emulátor pro Xbox 360 vytvořil co nejlepší verzi hry...

»
24. 05. 2017 • tonyskate23

Xbox Game Pass od 1. června

Permanentka, předplatné či služba Xbox Game Pass bude už od 1. června k dispozici všem uživatelům služby Xbox Live, ovšem zlatí členové si ji už teď mohou vyzkoušet v rámci exkluzivního přednostního přístupu. Navíc už teď můžete začít se 14denním zkušebním přístupem! Jak už víte z dřívější, tak Xbox Game Pass je nová herní služba fungující na bázi měsíčního předplatné, která vám za 149 Kč měsíčně (výrazně nižší cena oproti zahraničí) zajistí neomezený...

»
18. 05. 2017 • tonyskate0

Hrajte zdarma online na Xbox Live!

Už zase nastal ten čas, aby si výhody online hraní na službě Xbox Live vyzkoušel úplně každý. Microsoft totiž pořádá další kolo akce Multiplayer All-Access a podobně jako minule, i tentokrát přihodí jednu hru, kterou budete moci po dobu konání akce hrát neomezeně. Posledně to byl Rocket League a teď je to další fenomén, a to Minecraft: Xbox One Edition. Celá akce probíhá nejen o víkendu, ale už od této...

»
16. 11. 2016 • tonyskate8

Xbox slaví 15. výročí + zajímavé statistiky

Tento týden vypukly velké oslavy 15. výročí Xboxu. Patnáctého listopadu 2001 totiž vyšla vůbec první konzole Xbox, kterou doprovázela legendární střílečka Halo: Combat Evolved. Tato série se v podstatě stala synonymem pro Xbox a dobrodružství Master Chiefa hodně pomohla k tomu, aby Xbox prorazil navzdory silné konkurenci.  Samozřejmě až s konzolí Xbox 360 přišla zásadní evoluce a příliv desítek miliónů hráčů. V současnosti máme Xbox One (S) a na příští rok se chystá nabušený...

»
16. 10. 2016 • waggon107

Nakupování na Xbox Live

V souvislosti s tradičními slevami na Live, není na škodu si zopakovat, jak se na Live nakupuje. Existují totiž dva způsoby, jak platit na Live, ať již za hry, Gold členství, přídavky do her, položky ve Windows Store atd..

»
02. 08. 2016 • arisentie3

Gamertagy budou po pěti letech nepoužívání zpět v oběhu

Jestli jste novými uživateli služby Xbox live (jako autor tohoto textu před rokem), určitě víte, jak je složité najít novou a originální přezdívku pro Váš Xbox účet. Snad všechny populární a zajímavé gamertagy jsou zabrané 48 miliony uživateli. Snad ještě více frustrovanější může být pocit, že vaše přezdívka je zabraná účtem, který se již nepoužívá. Gamertag však stále vlastní. 

»