XkoGuru na upíří krvavé party ve Vampire Swansong

Publikováno: 9.6.2022, 12:29

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 63 článků

Upírů asi není nikdy dost a pokud se to spojí s detektivním příběhem, může se jednat o velmi dobrý příběh. Ovšem je potřeba, aby se člověk podíval i na jiné stránky takového titulu. Ale začněme popořádku a vrhneme se v první řadě na příběh. Zápletka, se točí kolem dvou upírských klanů, které uspořádali takový mejdan, že z toho polovina účastníků ztratila hlavu. A to doslova. Úvody hry, totiž začíná pohledem na party, na které se něco zvrtlo a došlo k masakru jak mezi upíry, tak mezi lidmi, kteří na party oslavovali přátelství upírských klanů z Bostonu a Hartfordu.

Hra vám poskytne tři upírské charaktery, se kterými budete mít za úkol tento masakr objasnit. K dispozici budete mít dvě upírky, Emem a Leyshu, které vládnou teleportací nebo neviditelností. Třetím charakterem je typický upír Galeb, jehož schopností je manipulace a přesvědčování každého, s kým se setká. Tyto schopnosti však nejsou zadarmo. Proto aby jste je mohli používat, je zapotřebí nabrat sil a co jiného by jste u upíra čekali, než že si tu a tam na někom cucnete lahodného červeného moku.

Příběh je na dobrých dvanáct až třináct hodin, a to počítám i nutností číst veškeré dialogy, poznámky a vše co kolem sebe najdete. Co je ale pro mě zklamáním v tomto počinu, je jeho grafické zpracování. Popravdě bych u takové hry čekal lepší grafický kabát a hlavně, a to mě zarazilo nejvíce, použití tak zastaralého enginu. Obličeje bez výrazu, pohyby jsou trhané, a textury se velmi často dočítají tak, že vidíte charakter jako by poskočil.

Hru mají na starosti vývojáři z Big Bad Wolf, a z celé hry je cítit prostředí, které už známe z jejich předposledního počinu, kterým je hra The Council. My se ale pojďme podívat na Vampire: The Masquerade – Swansong na kanále XkoGuru a budu rád, když mi i vy napíšete svůj názor na hru.

 

21. 05. 2022 • Michael Chrobok0

RECENZE: Vampire: The Masquerade Swansong

Jméno světa World of Darkness, ze kterého vychází celá řada papírových RPG a jiných děl, jistě mnohým hráčům na první dobrou nic neřekne. Jakmile ale zmíním hry jako Vampire: The Masquerade Redemtion či Bloodlines, jistě se srdce nejednoho hráče zatetelí blahem. Ostatně právě Bloodlines si získalo prakticky kultovní status, o který se komunita starala dlouho poté, co se studio Troika Games rozpadlo na prach. Bouřlivé reakce také vyvolalo oznámení pokračování...

»