XkoGuru testuje Xbox příslušenství KontrolFreak

Publikováno: 2.5.2022, 17:47

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 50 článků

Dnes se na kanále XkoGuru podíváme na produkt, který nepatří mezi hardcore příslušenství. Spíše bych řekl, že jde o takový tuning našich prodloužených rukou, a tím myslím Xbox gamepady. Společnost KontrolFreak se soustředí na příslušenství, které vám má pomoci k lepším výkonům ve hrách, ať už střílečkách, kde získáte lepší aim, nebo hrách sportovních, a tím lepším výkonům.

Po internetu samozřejmě vzniká žhavá diskuze okolo těchto produktů a uživatelé se hádají a řeší, zda jsou právě tyto věci potřebné nebo zbytečné. Já vám mohu říci svůj vlastní názor a podělím se s vámi o své pocity z používání právě věcí od KontrolFreak. Produkty jsme dostali rovnou tři.

Prvním příslušenstvím jsou právě nejvíce diskutované Tumbsticky. Jsou to nastavitelné páčky, které mají za úkol prodloužit váš původní tumbstick na ovladači. Získáte tím větší přesnost, protože fyzika prostě nelže. Díky práci s delší páčkou, získáváte tak větší přesnost, protože osa, se kterou pracujete má tím pádem větší rozsah. Ale jak jsem zmínil ve videu, toto již známe z ovladačů Microsoft Elite. Výhodou je pak materiál, ze kterého jsou kloboučky vyrobeny a tam musím říci, že to jsou velmi příjemné. Na výběr máte hned z několika edicí, které podléhají velké spoustě licencí jako je Call Of Duty, Battleroyal nebo Fortnite.

Vadí vám, že váš ovladač po dvou hodinách intenzivního hraní, klouže v ruce? KontrolFreak to vyřešil produktem s názvem Grip. Jedná se o samolepící kryt, který po nalepení zajistí nový, proti-skluzový povrh. Musím říci, že po pár minutách zvykání se mi moc líbí materiál, ze kterého je Grip vyroben. Ani po měsíčním zuřivém hraní se Grip neodlepil, nebo se nějak poškodil. Po této době hraní jsem byl ale zvědaví, pokud tak to takto drží po nalepení, jak to sundám? Bez problému. Grip jsem normálně sloupl, aniž by mi na ovladači cokoliv zůstalo.

Posledním a zároveň geniálně jednoduchým produktem jsou zpomalovací kroužky. V podstatě se jedná o tlusté pěnové kolečko, které po navlečení přes klobouček na tumbstick zajišťuje odpor, při jakémkoliv pohybu. Ale dost tlachání, pojďte se semnou podívat, o čem vlastně mluvím.

 

27. 09. 2022 • tonyskate0

Minerály kamuflují nový ovladač Xbox

Microsoft letos pochopil, že není dobré vydávat tolik nových ovladačů, že to překonává počet samotných her, ale už se nám to pomalu zase rozjíždí. Naštěstí dnes představený i vydaný ovladač Xbox ve speciální edici Mineral Camo se opravdu povedl. Kombinace barev různých nerostů ve stylu kamufláže je parádní a pochopitelně neschází ani texturovaný povrch zadních rukojetí a tlačítek. Tlačítko sdílet a hybridní směrový ovladač už jsou pak samozřejmostí stejně jako...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Xbox Rádce: Nastavujeme konzoli s mobilem

První zapnutí konzole patří mezi ty nejkrásnější okamžiky, které hráč může začít. Tedy až do chvíle, než na něj vyskočí úvodní nastavení, jehož proces se může pořádně protáhnout. Víte, že si tuto povinnou štaci můžete zpříjemnit pomocí mobilního telefonu, který vám s úvodním vstupem do konzole pomůže. V dnešním vydání XKO Focus se na postup podíváme, protože si jím projdete nejenom jako úplní nováčci, ale také jako ostřílení hráči při přechodu na...

»
22. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

»
19. 09. 2022 • tonyskate0

Bližší představení Xbox Elite 2 Core

Představení dostupnější verze profi ovladače Xbox Elite Series 2 Core provázejí spíše rozporuplné reakce, jelikož při dokoupení kompletní sady komponentů, se cenově dostane o něco výše, než stojí tradiční verze ovladače se vším všudy. Každopádně si níže můžete pustit video, které shrnuje všechny zásadní informace o ovladači včetně jeho plánovaného uvedení do Xbox Design Labu.

»
15. 09. 2022 • tonyskate0

Propojte ovladač Xbox s telefonem

Hraní přes cloud bude v době, kdy už mobilní připojení pojede pořádně naplno, zásadní komoditou herního průmyslu, čehož si je Microsoft vědom. Proto nám už nějaký ten pátek servíruje vlastní cloudové hraní Xbox, které si nejlépe vychutnáte, když k telefon připojíte svůj ovladač. Jak to udělat a případně hrát s ovladačem i skrze vzdálené hraní, se dozvíme v jednom z videí od týmu Xbox CZ.

»
14. 09. 2022 • tonyskate0

Další tipy a triky pro Xbox Series X|S

Pomalu se blíží druhé výročí konzolí Xbox Series X|S a je dost možné, že už máte vše parádně nastaveno, ale třeba vám unikly některé vychytávky. Právě na ně se zaměřuje herní pořad Xbox CZ. Možná prvně uslyšíte o HDMI-CEC pro současné ovládání televize anebo třeba propojení účtu s ovladačem, abyste byli přihlášeni právě ke svému účtu. Ocenit můžete i síťový přenos, pokud se teprve chystáte na novou generaci a nechce se...

»
08. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Nový ovladač Xbox Elite Series v XKO Focus

Máme radost, když naše týdenní videa tematicky navazují. A díky včerejšímu oznámení můžeme plynule přejít od možností gamepadu z minulého videa k novému ovladači řady Elite Series 2, který nese označení Core a obléká bílou barvu. Co ovladač nabídne, co mu naopak bude chybět, kdy ho dostaneme do ruky a bude za to vůbec stát? Na většinu základních dotazů vám odpovíme v novém videu XKO Focus.

»
08. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox

Systémové aktualizace konzolí Xbox nadále pokračují, ačkoliv už se jedná spíše o symbolická vylepšení, ale jistě se najdou hráči, kteří je ocení. Zatím poslední update přináší dvojici novinek v podobě potlačení hluku v párty chatu a možnosti spustit hru ze sdíleného záznamu.

»