Zaklínač 3 vylepšen pro Xbox One X ve 4K a HDR

Autor: tonyskatePublikováno: 20.12.2017, 13:49

Publikováno: 20.12.2017, 13:49

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3930 článků

Studio CD Projekt RED právě oznámilo, že vydalo aktualizaci pro jejich velkolepé akční RPG Zaklínač 3: Divoký hon, která hru vylepšuje pro konzoli Xbox One X. Hru jistě není třeba blíže představovat a jistě vás potěší, že si ji můžete zahrát ve skutečném 4K a dokonce tvůrci přihodili i vysoký dynamický rozsah HDR (později i pro Xbox One S), takže barvy budou ještě realističtější. Textury s vysokým rozlišením, vylepšené stíny a zastínění okolí už jsou pak jen třešničkou na dortu. Hra navíc nabízí dva režimy!

Režim 4K vám umožní hrát ve skutečném 4K rozlišeni při stabilních 30 fps (snímcích za sekundu), zatímco režim Performance nabízí dynamické rozlišení, které se mění od 1080p ke 4K, ovšem zase budete hrát při 60 snímcích za sekundu. Oba režimy samozřejmě podporují HDR a je jen na vás, v jakém si tuto úžasnou hru zahrajete. Režimy můžete přepínat v nabídce hry v sekci Obraz (Display) a Pokročilé (Advanced). Tvůrci tedy skutečně nic neošidili a čekání na vylepšení pro Xbox One X se rozhodně vyplatilo.

 • StriderCZ

  Nemůžu srovnat, jak Zaklínač vypadal na klasickém Xboxu, ale chrochtám blahem nad kombinací XOX + fullHD + Zaklínač.
  4k + HDR plánuji až s další generací konzole….

  • Jaroslav Houdek

   Když jsem to loni hrál poprvé taky jsem si chrochtal. Teď si to dám podruhé, pomaleji, budu si to víc vychutnávat a lovit achievementy.

 • Piro

  Pred 2h mi to jeste tu aktualizaci nenabizelo, tak snad az se vecer vratim.

 • David Jurič

  Paráda 😀 vylepšení na které jsem byl nejvíc natěšenej už je tady. Čas si zahrát zaklínače ještě jednou :).

 • Pavel Kanta

  Tak mam v Zaklinaci cca 220 hodin na dve dohrani, pocitam, ze i po 3 si ho naramne uziju….. Jenom dotaz. Je hodne poznat grafika(zmena) , kdyz nemam 4k TV? Jenom obycejnou fullHD?

  • tonyskate

   Určitě, obraz je při 4K rozlišení přepočítán na FullHD televizi, takže to vypadá fakt skvěle. A v tomto případě bychom doporučili režim Performance.

  • Jaroslav Houdek

   Jsou lepší textury a filtrování, takže i na FullHD obrazovce je rozdíl vidět. Třeba v posledním Tomb Raiderovi to udělali podobně, taky vylepšili textury a nechali balanc mezi rozlišením a FPS na volbě hráči. Je to asi nejlepší možnost. BTW mám pocit, že Zaklínač 3 nebyl na Xbox ONE nativní FullHD, ale nějaký upscale. Takže i to udělá rozdíl.

 • Luboš Herko

  Zdá se mi to, nebo i od tohoto patche jede Sko v Novigradu líp?

18. 06. 2019 • tonyskate0

Zaklínač 3 pokořil 20 milionů kusů

Zatímco se všichni těší na Cyberpunk 2077, nesmíme zapomenout ani na akční RPG Zaklínač 3: Divoký hon, tedy předešlý skvost polského studia CD Projekt RED. Během minulého týdne studio oznámilo, že jejich uznávaná akční RPG zamíří na Nintendo Switch a jedním dechem dodali, že celé série se již prodalo na 40 milionů kusů, kdy třetí díl na tom má více než poloviční podíl.

»
12. 02. 2019 • waggon20

Xbox Weeks Deals – 12.2. až 19.2.2019

A zase tu máme pěkné slevy, které přímo lákají ke koupi skvělého Witcher 3 (recenze). Ten navíc obsahuje české titulky. Třetí díl Mafie se sice nevyrovnal svému předchůdci, ale na druhou stranu stojí příjemných 262Kč, což nějaký ten nedostatek vynahradí. Na konzolích není moc vlakových simulátorů, vlastně pokud mě paměť neklame, tak je to pouze Train Sim World, jenž je nyní za 499Kč, ale když si člověk přečte naši recenzi,...

»
09. 02. 2019 • Lukáš Urban0

Zaklínač na lovu monster

Jak bylo slíbeno, tak bylo provedeno. Poté, co se Capcom dohodnul s polským celkem CD Projekt RED, navštívil Geralt z Rivie nebezpečný svět Monster Hunter: World. Každý hráč, který má loveckou úroveň nad hodnotou šestnáct, může vyrazit na speciální vedlejší misi. Kontrakt pojmenovaný Trouble in the Ancient Forest zavede oblíbenou postavu do temných krajů, kde vládne nebezpečná síla Leshen. Geralt má k dispozici ikonickou magii a samozřejmě také zbraně. Pouze s kombinací obojího se...

»
31. 10. 2018 • Lukáš Urban10

První pohled na seriálového Geralta

Netflixu v následujících letech vyprší práva na velké množství obsahu. Týká se to především studia Disney a jeho přidružených týmů a také druhého giganta Warner Bros. Obě produkční firmy totiž připravují vlastní streamovací službu. Z toho důvodu už nějaký pátek Netflix šlape do vlastní tvorby, a to jak na poli filmů, tak seriálů. Licence na Zaklínače se tak jevila jako jasný trumf, kterým si společnost získá jak hráče, tak milovníky knih či...

»
05. 09. 2018 • tonyskate3

Henry Cavill jako netflixovský Zaklínač

Dlouho se spekulovalo o tom, kdo vlastně bude hrát Geralta z Rivie v novém seriálu Zaklínač, který připravuje služba Netflix podle kultovních knih. Asi to nebudeme prodlužovat, protože už jsme vám to stejně prozradili v titulku, Zaklínače si zahraje superman Henry Cavill, kterého jste naposledy mohli vidět i v poslední Mission Impossible s Tomem Cruisem. Jestli je to šťastná volba, to necháme na vás, ale dle nás není Cavill zrovna dobrý herec, ale třeba překvapí....

»
24. 04. 2018 • tonyskate0

Seriálový Zaklínač až v roce 2020

Po nějaké době se opět dovídáme o seriálu Zaklínač, na kterém pracuje internetová stanice Netflix. Posledně jsme se dozvěděli, že prvotní návrh pilotní epizody je hotov a teď tady máme další zajímavé informace, jako předpokládaný počet epizod či odhadované datum vysílání. Lauren Hissrich, která seriál vede, na svém Twitteru prozradila, že celkem je v plánu osm epizod. Sama dodává, že se to může zdát jako málo, ale z kreativního hlediska je to...

»
27. 03. 2018 • waggon37

Jarní výprodej na Live – 2018

Ačkoliv nám teploty moc na jaro ještě neukazují, přece jenom za pár dní tu máme velikonoce a to je přesně čas na (již tradiční) jarní výprodej. Jak už bývá běžné, her je opět takové množství, že si vybere každý a doporučit konkrétní titul by bylo asi bylo nemožné.

»
28. 02. 2018 • tonyskate4

Scénář pilotní epizody seriálu Zaklínač hotov

Internetová stanice Netflix v posledních letech naplno rozjela tvorbu vlastního obsahu a neschází jak seriály, tak filmy. Určitě znáte Dům z karet (House of Cards) či třeba Stranger Things, nemluvě o nespočtu seriálu z komiksového univerza Marvel. Loni v květnu dokonce studio začalo pracovat na seriálu dle knižní série Zaklínač. Ačkoliv víme, že je k této produkci dohnal především úspěch akčních RPG polského studia CD Projekt RED, seriál bude vycházet z knih.

»