Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Publikováno: 24.9.2021, 7:28

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5205 článků

Konec měsíce už klepe na dveře, ale Microsoft přesto ještě stihl vydat svou systémovou aktualizaci pro konzole Xbox, která přináší několik menších novinek, jenž oceníte i mimo konzole a dokonce došlo i na internetový prohlížeč Microsoft Edge, což jsme ani nečekali.

Hrajte konzolové hry na PC s aplikací Xbox
Prvně se podívejme na novinku, kterou nám Microsoft nabízí další způsoby hraní, které můžete ocenit na cestách či třeba při volné chvilce v práci. Cloudové hraní Xbox je vám jistě již dobře známé a v rámci předplatného Xbox Game Pass můžete hrát na telefonech a tabletech Android či iOS a skrze prohlížeč také na Windows 10. Teď je ovšem cloudové hraní i součástí aplikace Xbox pro Windows 10, takže ji stačí spustit, připojit ovladač a můžete se dát do hraní svých her.

Zapomenout nesmíme ani na vzdálené hraní skrze Xbox Remote Play. Díky této funkci můžete hrát hry z vaší konzole přes internet přímo v telefonu či tabletu a nově také v počítači s Windows 10 v aplikaci Xbox. Asi vám to zní podobně jako předchozí odstavec, rozdíl je ovšem v tom, že se vaše konzole Xbox Series X|S či Xbox One odráží ve vašem telefonu či počítači, takže navíc nic neplatí a nemusíte tedy mít předplatné Xbox Game Pass Ultimate, jež je vyžadováno pro cloudové hraní Xbox.

Seznam her na později
Určitě se vám často stane, že si všimnete hry, které vás zaujme, ovšem momentálně máte rozehráno něco jiného a nechcete se rovnou pouštět do dalšího titulu. Díky seznamu „Zahraj si později“ (Play Later) si můžete tyto hry uložit, což ocení zvláště předplatitelé Game Passu, když si budou vybírat z nabídky více než 100 her a zajímavé tituly si ukládat do seznamu, aby si je třeba zahráli později.

Aktualizace prohlížeče Microsoft Edge pro Xbox
Zní to trochu neuvěřitelně, ale aktualizace se dočkal i internetový prohlížeč Microsoft Edge a na všech konzolích Xbox se teď nachází jeho nejnovější verze. Mimo obecná vylepšení jako rychlejší a bezpečnější surfování můžete čekat také lepší propojení s přihlášenými zařízeními. Pokud si totiž hra otevře nové okno v Microsoft Edge, aby vám poskytla tipy či návody, můžete si toto okno poslat do jiného přihlášeného zařízení a nerušeně pokračovat v hraní na své konzoli.

19. 01. 2022 • tonyskate0

Xbox Game Pass překonal 25 miliónů předplatitelů

Microsoft do včerejšího oznámení akvizice společnosti Activision Blizzard schoval poměrně důležitou zprávu, a to že předplatné Game Pass už překonalo hranici 25 miliónů předplatitelů. S přínosem nových her, které letos vyjdou exkluzivně na Xbox včetně hitů od Bethesdy jako Starfield, Redfall či Deathloop, pak číslo jistě ještě poroste. Nemluvě o tom, že po dokončení koupě Activision Blizzard, předplatné naplní různí hity jako Call of Duty, Tony Hawk, Crash Bandicoot, Diablo a...

»
12. 01. 2022 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S přes 12 miliónů kusů

Navzdory nedostatku čipů patří Xbox Series X|S po 14 měsících mezi nejprodávanější konzole Microsoftu. Prozradil to Phil Spencer, šéf Xboxu, v nedávném rozhovoru, takže je jasné, že se jim investice do her vyplácí a snad je pro ně úspěšné i předplatné Xbox Game Pass, protože my si jej nemůžeme vynachválit.

»
05. 01. 2022 • tonyskate0

Ubisoft+ se skutečně chystá na Xbox!

Je tomu rok, co se spekulovalo, že by služba Ubisoft+ mohla být součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, tedy stejně jako EA Play, ale to se nejspíše nestane, alespoň zatím ne. Nejdříve musí předplatné Ubisoftu zamířit na Xbox a stát se tak má v budoucnosti, jak francouzský vydavatel před chvíli potvrdil. Konkrétní datum neznáme, ale je pravděpodobné, že se tak stane během letošního roku.

»
22. 12. 2021 • Cryptah0

Seagate Expansion Card 1 TB pro Xbox od XkoGuru

Čas od času se spolu podíváme na nějaký ten hardware pro naše konzole. Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou mi hráči musíme řešit velmi často, je právě místo, kam si své hry ukládat. Na trhu je nespočetně možností a to jak který disk nebo kartu vybrat, tak i po stránce cenové. My se dnes podíváme asi na to nejlepší a zároveň i nejdražší, co můžete svému stroji dopřát. Rád bych vám...

»
13. 12. 2021 • tonyskate0

Sledujte dokument Zapnuto: Příběh Xboxu s CZ titulky

Během oslav 20. výročí Xboxu Microsoft oznámil, že na dnešní den chystá rozsáhlý dokument „Zapnuto: Příběh Xboxu“, ve kterém popíše dvacetiletou historii své herní konzole. Tato šestidílná série je teď zdarma ke zhlédnutí na YouTube a dokonce obsahuje české i slovenské titulky. Více už vás nebudeme zdržovat, protože se jistě chcete dozvědět o původním Xboxu, jeho přehnaně velkém ovladači, úspěchu Xboxu 360 navzdory RROD, neúspěchu Xbox One a nakonec obrovské...

»
29. 11. 2021 • tonyskate0

Xbox Series S nejprodávanější konzolí na Černý pátek

Ačkoliv byla většina z nás vůči modelu dvou konzolí nové generace od Microsoftu spíše skeptická, dlouhodobě na tom možná bude líp, než se čekalo. Ostatně tvrdil to i Phil Spencer, který před vydáním nové generace řekl, že Xbox Series X si pořídí většina především zpočátku, ovšem během celé generace by prodávanější mohl být levnější model Xbox Series S.

»
24. 11. 2021 • Lukáš Urban0

Xbox dostal vlastní muzeum

Jako praví herní fanoušci si nahlaste v práci dovolenou, ve škole oznamte náhlé úmrtí ve vašem bleším cirkusu a vytáhněte kufry. Vzdor světové zdravotní situaci, vzdor finančním možnostem, okamžitě vycestujte do svátého stánku každého fanouška Xboxu. A nemusíte ani vytáhnout hřbet z teple vysezeného křesla, protože historie slavné herní konzole přijde až k vám.

»
23. 11. 2021 • tonyskate0

Další zpětně kompatibilní hry už nebudou

Microsoft během oslav 20. výročí Xbox nadělil hráčům moc pěkných dárek v podobě 76 zpětně kompatibilních her, mezi nimiž neschází ani kultovní série Max Payne a F.E.A.R. či pecky jako Red Dead Revolver, Skate 2, další hry Star Wars nebo Viva Piñata: Party Animals. Současně také 37 her dočkalo funkce FPS Boost, tedy zdvojnásobení počtu snímků na konzolích Xbox Series X|S. Na jeden den to bylo skutečně obdivuhodné množství, na kterém...

»