Závodní hry mají nového člena, Dakar 18

Autor: chaosteoryczPublikováno: 12.1.2018, 13:26

Publikováno: 12.1.2018, 13:26

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1205 článků

Ještě nevíme, zda slavit nebo raději krotit nadšení. Hry z dakarského prostředí tu už kdysi byly a většinou se na ně rychle zapomnělo. Na trhu ovšem chybí, a tak bylo otázkou času, kdo sebere vhozenou rukavici a pokusí se vrazit klín mezi zajeté závodní série. V připravovaném projektu Dakar 18 spojují síly nezávislý celek Bigmoon Entertainment, závodní organizace A.S.O. a vydavatelství Deep Silver, aby oslavily jubilejní, čtyřicátý podnik Rallye Dakar. Nemalé nadšení nám krotí studio mající hru v pařátech. Jeho dosavadní tvorba či spolupráce na jiných projektech z něj totiž nedělají experta na slovo vzatého (Neighbours from Hell, Trapped Dea: Lockdown, Demons Age a okrajově FlatOut 4 nebo WRC 5).

Dakar 18 se řadí mezi cross-country závodní hry a autoři slibují jeden z největších otevřených světů, který byl v závodní hře kdy vytvořen. Podotkněme, že je to ambiciózní vyjádření, protože mapy The Crew nebo Test Drive Unlimited nepatří mezi nejmenší. Jihoamerický podnik zaštítěný organizací A.S.O. má být zpracován jako realistický simulátor obsahující motocykly, terénní vozidla, nákladní auta a čtyřkolky. To vše v offline závodění, ale také v divokém multiplayeru. Ředitel studia Bigmoon o hře mluví jako o realistickém zážitku z dakarské rallye, který slibuje ohromující vizuální zpracování promítnuté do každého auta a závodníka.

Vše podléhá licenci, tudíž se bude závodit v pěti hlavních kategoriích za přispění oficiálních týmů a jezdců. „Jsme nadšeni, že spolupracujeme s Bigmoon Entertainment na tomto slibném titulu a těší nás, že můžeme do projektu vložit veškeré naše zkušenosti.“ Tak se vyjádřil ředitel Koch Media Klemens Kundratitz, kterého podpořil Marc Cona, ředitel Dakaru: „Dakar už nebude trvat pouze dva týdny, díky hře s ním budou fanoušci celý rok.“ CGI trailer je podařený a táhne zájem správným směrem, a tak si prozatím vystačím s tvrzením, že Dakar 18 vyjde tento rok.  

 • klidas

  toto vyzera velmi nadejne 🙂

 • JEDI onemanarmy

  luxus

 • Michal Havlík

  No vypada to paradne.

 • Lukáš Kaňka

  Škoda že tento rok už nejede Liaz_ka. Pro mě Jablonečáka by to bylo úžasný. Aspoň že máme Tatru.

  • Jake Hladík

   A Macik jede co?:)

   • Lukáš Kaňka

    Já měl za to že tento rok nejel. Tak to je moje chyby. Tak LIAZ by mohl být ve hře

    • PlastikusCZE

     Jede LIAZ a dokonce je zatím Macík jr. před všema tatrama na 4. fleku

    • Jake Hladík

     Presne jak rika PlastikusCZE – jede 4 s realnou sanci na 3. flek. Tatry jsou az za top10 s x hodinama navic. Soltys je novacek, Kolomy poztracel hodne pri poruse, Loprais odstoupil. Cest ceskejch truckeru v celkovym haji prave uz jen Liazka a Macik jede letos dost hlavou 😉

 • KoubecX

  CGI pěkný, uvidíme 🙂