25 minut ze zvířecí detektivky Blacksad

Autor: tonyskatePublikováno: 29.10.2019, 16:38

Publikováno: 29.10.2019, 16:38

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5904 článků

Vývojářská studia Pendulo Studios a YS Interactive už příští týden pod taktovkou Microids vydají novou adventuru Blacksad: Under the Skin, která je inspirována stejnojmenným komiksem o soukromém očku jménem John Blacksad. Na tom by v zásadě nebylo nic extra, ovšem komiksový svět Blacksadu není obyčejnou noirovou detektivkou, ale doslova zvířecí. Všichni protagonisté jsou totiž zvířata, a to kolikrát i ta divoká, takže vás jistě nepřekvapí, že hlavní postava je panter, zatímco mezi ostatními se nachází nosorožci, gorily, vlci, krokodýli, divoké kočky, psi a řada dalších.

Na svět se teď dostala 25minutová ukázka z hraní, která nás sice moc neohromila, ale přesto by se mohlo jednat o solidní adventure, která nám poskytne zajímavý příběh s řadou rozhodnutí. Jak totiž sami uvidíte, máte možnost zasáhnout do situací, které by ovšem mohli vést i k vaší smrti. Při pátrání se pak naskýtají možnosti, jestli nahlédnout do něčí složky či ne anebo, jestli se z problému pokusíte dostat násilím či mrštností svého jazyka. Občas nám ukázka připomínala hry od Telltale Games, ovšem epizodický formát naštěstí nečekejte. Přesto se nejspíše bude řada situací různě vyvíjet na základě vašich rozhodnutí.

Daleko více nás ale zaskočily výpadky dabingu či zvukových efektů, které jakoby neexistovaly, což je u ukázky hry, která vychází už příští týden, nepřijatelné. Nechápeme, proč by francouzský vydavatel chtěl svůj produkt ukazovat s chybami a nedostatky. Snad bude hra mít také nějaký hudební podkres, aby vyplňoval doslova hluchá místa.

Snad tedy záběry pochází z dřívější verze hry, o čemž se přesvědčíme už 5. listopadu.