Dubnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 20.4.2021, 7:54

Publikováno: 20.4.2021, 7:54

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5360 článků

Zdá se, že Microsoft opět navázal na trend měsíčních systémových aktualizací, což je dobře, protože se tak snad postupně dočkáme žádaných funkcí. Už teď testují přehled her, které jsou aktivní v rychlém obnovení (Quick Resume) či passthrough pro zvuk, ale těch se dočkáme až v budoucnu. Aktuální update nadále vylepšuje mobilní aplikaci Xbox, přináší nové vychytávky pro předplatitele Xbox Game Pass a nabízí i zvýšení rychlosti při stahování her.

Achivementy a tabulky v mobilní aplikaci Xbox
Minulý měsíc se do nové mobilní aplikace Xbox vrátily achievementy, které z nějakého důvodu nebyly dostupné ihned, ačkoliv se jedná o nejzásadnější část aplikace. Achievementy je také možné sledovat včetně průběžného postupu. Novinkou jsou měsíční tabulky, kde můžete vidět, jak si stojíte proti přátelům v počtu získaných bodů gamerscore. I tato funkce se zatím testuje a koncem měsíce by měla být dostupná všem. Do budoucna jsou pak v plánu další vylepšení.

Hrajte s přáteli hry z Xbox Game Pass
Hraní her s přáteli teď bude ještě jednoduší díky další integraci předplatného Xbox Game Pass do konzolí. Když budou vaši přátelé hrát jakoukoliv hru z Xbox Game Pass, objeví se sekce „Hrajte s přáteli“ (Play with Friends) a můžete se rovnou přidat do online klání anebo začít instalovat hry, které vaši kamarádi zrovna hrají.

Nová doporučení her a kolekce pro Xbox Game Pass
V konzoli teď budete moci objevovat nové hry z nabídky předplatného Xbox Game Pass s pomocí doporučení a kolekcí. Doporučení budou vznikat na základě vaší herní historie v nové sekci „Protože jste hráli“ (Because you played) anebo najdete titul pro více hráčů v sekci Multiplayer. Těmito doporučeními se XGP ještě více přibližuje Netflixu a po jeho vzoru nabídne i kolekce podle žánru či tématu, jako střílečky, sci-fi, horor, fantasy, otevřený svět a mnoho dalších. Tato doporučení i kolekce najdete v sekci Game Pass ve vaší konzoli.

Suspendujte hru a zrychlete svá stahování
Díky nové funkci suspendovat hru budete moci stahovat tak rychle, jak jen je to možné. Ve frontě stahování teď totiž budete upozorněni, pokud vaše aktivní hra zpomaluje rychlost stahování. Pokud se tak stane, můžete aktivní titul suspendovat, aby neomezoval přenos dat a vy tak dosáhli lepší rychlosti stahování. Díky rychlému obnovení (Quick Resume) na Xbox Series X|S se pak snadno vrátíte do dané hry a navážete tam, kde jste přestali.

09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»
09. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox v televizích Samsung!

Microsoft už své cloudové hraní Xbox rozšířil na nespočet platforem. Začalo to telefony a tablety s Androidem. Později se mu skrze webové rozhraní povedlo obejít pravidla Applu a dostal tak hraní přes cloud i na iOS a iPad. Jelikož hraní probíhá na adrese xbox.cz/play, můžete z cloudu hrát také na počítačích skrze tradiční prohlížeč. Nakonec se cloudové hraní rozjelo i na konzolích Xbox včetně Xbox One, takže si na staré generaci můžete...

»
06. 06. 2022 • tonyskate0

Xbox & Bethesda Games Showcase s CZ titulky

Podobně jako loni, i tento rok budeme moci sledovat prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase s českými či slovenskými titulky. Konference se uskuteční už tuto neděli 12. června od 19:00 našeho času a živě se budete moci dívat na kanálech Xboxu na YouTube, Twitchi, Twitteru a Facebooku. Totéž pak bude možné i na kanálech Bethesdy s výjimkou Twitteru.

»
28. 05. 2022 • lindros88cze0

Keystone – nový Xbox pro streamování

Microsoft se snaží vytvořit levný HW, který by do spousty domácností přinesl Cloud Gaming a zejména službu Game Pass. Zřejmě si MS zjistil a vyhodnotil fakt, že né každý chce doma vlastnit plnohodnotnou konzoli. Otázkou, ale stále zůstává, jak se MS chce vypořádat s vyžadovanou konektivitou, aby to jelo v každé lokalitě. Pokud jste v poslední době zkoušeli hrát něco přes stream, tak jistě víte, že rychlost a kvalita netu...

»
25. 05. 2022 • lindros88cze0

Xbox Series X/S Pro v roce 23/24 spekulace

To si takhle večer brouzdáte po Twitteru a najednou na vás vyskočí, že na prezentaci TLC prozradili, že očekávají nové Xbox a ty modré 🙂 v roce 2023/24.  Těšit se máme na 60-120 FPS a k tomu nám dopomáhej .. samozřejmě obrazovka TLC. Tak to budeme chvíli sledovat a uvidíme, co z této „tutovky“ nakonec vzejde.

»
24. 05. 2022 • tonyskate0

Patnáct vychytávek pro váš Xbox

Doufáme, že většině z vás se už doma ohřívají Xbox Series X|S, tedy konzole nové generace, které přináší pěknou řadu vychytávek. Hned patnáct tipů vám přináší video od Xbox CZ, kdy některé se dají uplatnit i na Xbox One. Věděli jste třeba, že můžete přepínat synchronizaci ovladače na předešlé zařízení anebo na konzoli využívat funkci lupy? Zajímavostí je i funkce kopilot na jednom ovladači anebo poslouchání Spotify při hraní vaší oblíbené...

»
23. 05. 2022 • DandyCZE0

Xbox a OPI tip na dárek

Dneska tady máme menší tip na dáreček pro pařmenky, tedy pokud jste Xbox pozitivní. Přední značka OPI připravila ve spolupráci s Xboxem celou sérii laků na nehty. Vyberete si ze spousty barevných odstínů, například zelené Halo nebo barevné forzácké. Jelikož i já mám doma početnou ženskou skupinu, tak jsem zakoupil a níže můžete vidět výsledek a třeba k vám taky dorazí sám Master Chief. Pokud si dárek nadělíte, tak budeme rádi...

»