Dubnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 20.4.2021, 7:54

Publikováno: 20.4.2021, 7:54

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5077 článků

Zdá se, že Microsoft opět navázal na trend měsíčních systémových aktualizací, což je dobře, protože se tak snad postupně dočkáme žádaných funkcí. Už teď testují přehled her, které jsou aktivní v rychlém obnovení (Quick Resume) či passthrough pro zvuk, ale těch se dočkáme až v budoucnu. Aktuální update nadále vylepšuje mobilní aplikaci Xbox, přináší nové vychytávky pro předplatitele Xbox Game Pass a nabízí i zvýšení rychlosti při stahování her.

Achivementy a tabulky v mobilní aplikaci Xbox
Minulý měsíc se do nové mobilní aplikace Xbox vrátily achievementy, které z nějakého důvodu nebyly dostupné ihned, ačkoliv se jedná o nejzásadnější část aplikace. Achievementy je také možné sledovat včetně průběžného postupu. Novinkou jsou měsíční tabulky, kde můžete vidět, jak si stojíte proti přátelům v počtu získaných bodů gamerscore. I tato funkce se zatím testuje a koncem měsíce by měla být dostupná všem. Do budoucna jsou pak v plánu další vylepšení.

Hrajte s přáteli hry z Xbox Game Pass
Hraní her s přáteli teď bude ještě jednoduší díky další integraci předplatného Xbox Game Pass do konzolí. Když budou vaši přátelé hrát jakoukoliv hru z Xbox Game Pass, objeví se sekce „Hrajte s přáteli“ (Play with Friends) a můžete se rovnou přidat do online klání anebo začít instalovat hry, které vaši kamarádi zrovna hrají.

Nová doporučení her a kolekce pro Xbox Game Pass
V konzoli teď budete moci objevovat nové hry z nabídky předplatného Xbox Game Pass s pomocí doporučení a kolekcí. Doporučení budou vznikat na základě vaší herní historie v nové sekci „Protože jste hráli“ (Because you played) anebo najdete titul pro více hráčů v sekci Multiplayer. Těmito doporučeními se XGP ještě více přibližuje Netflixu a po jeho vzoru nabídne i kolekce podle žánru či tématu, jako střílečky, sci-fi, horor, fantasy, otevřený svět a mnoho dalších. Tato doporučení i kolekce najdete v sekci Game Pass ve vaší konzoli.

Suspendujte hru a zrychlete svá stahování
Díky nové funkci suspendovat hru budete moci stahovat tak rychle, jak jen je to možné. Ve frontě stahování teď totiž budete upozorněni, pokud vaše aktivní hra zpomaluje rychlost stahování. Pokud se tak stane, můžete aktivní titul suspendovat, aby neomezoval přenos dat a vy tak dosáhli lepší rychlosti stahování. Díky rychlému obnovení (Quick Resume) na Xbox Series X|S se pak snadno vrátíte do dané hry a navážete tam, kde jste přestali.

24. 09. 2021 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Konec měsíce už klepe na dveře, ale Microsoft přesto ještě stihl vydat svou systémovou aktualizaci pro konzole Xbox, která přináší několik menších novinek, jenž oceníte i mimo konzole a dokonce došlo i na internetový prohlížeč Microsoft Edge, což jsme ani nečekali.

»
02. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox slibuje exkluzivní novinky na Tokyo Game Show 2021

Máme za sebou E3 i gamescom, tedy dva největší veletrhy herního průmyslu, kde byl Xbox silně přítomen. Rok ovšem ještě ani zdaleka nekončí. V prosinci můžeme očekávat další ročník The Game Awards a doufejme, že v listopadu budou oslavy 20. výročí Xboxu doprovázet i X0 akce s ukázkami budoucích her. Ještě předtím ale koncem tohoto měsíce proběhne Tokyo Game Show 2021, na které se chce Microsoft taktéž ukázat. Na 30. září 11:00 našeho...

»
19. 08. 2021 • tonyskate0

Nová sluchátka Xbox pro Series X|S

Zatímco nás Microsoft nadále zásobuje dalšími a dalšími variantami ovladačů, v březnu nám naservíroval bezdrátová sluchátka Xbox, která za svou cenu nabízí velmi slušný požitek ze zvuku i hraní s přáteli. Teď představil nová sluchátka Xbox, která nesou už tradičnější označení Xbox Stereo Headset a více méně se jedná o stejný produkt jako sluchátka bezdrátová až na to, že tato jsou s kabelem, nenabízí bezdrátové funkce a jsou pochopitelně levnější.

»
28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»