Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 12.5.2021, 6:48

Publikováno: 12.5.2021, 6:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5009 článků

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

Nová vylepšení pro Rychlé obnovení (Quick Resume)
Rychlé obnovení je jednou z technických dovedností inovativní architektury v Xbox Series X|S, díky čemuž můžete plynule přepínat mezi několika hrami a vždy téměř okamžitě navázat přesně tam, kde jste skončili. Po této aktualizaci bude Rychlé obnovení ještě lepší díky větší spolehlivosti a rychlejším načítacím časům.

Taktéž je teď jednoduší odlišit a zpřístupnit hry, které podporují Rychlé obnovení a jsou v něm uloženy. Díky nové značce odlišíte, jestli vaše hry podporují tuto funkci a dokonce můžete využít nové skupiny, které zobrazuje všechny tituly, které jsou v danou chvíli uloženy v Rychlém obnovení. Z tohoto místa můžete hry samozřejmě také spouštět či vyřadit z rychlého obnovení. Skupinu si pochopitelně můžete přidat na hlavní obrazovku pro rychlejší přístup.

Passthrough audio pro mediální aplikace
Vyzkoušejte passthrough, aby zvuk ve vašich oblíbených streamovacích aplikací jako Apple TV a dalších zněl ještě lépe. Passthrough umožňuje dekódováním zvuku z mediálních aplikací na vašem HDMI kompatibilním zařízení obejít konzoli a tak dosáhnout co nejvyšší audio kvality s vaším externím zvukovým systémem. Aktivovat jej můžete v nastavení zvuku v konzoli a případně se vám zobrazí ukazatel, když použijete kompatibilní mediální aplikaci, jež má passthrough aktivní.

Sledujte herní trailery s Xbox Game Pass
Objevte svou další oblíbenou hru na Xbox Series X|S a Xbox One s rychlejším a snazším přístupem k upoutávkám na hry v předplatném Xbox Game Pass. Tituly zvýrazněné v sekci Game Pass teď přehrají upoutávku, pokud se u nich pozastavíte. To pro vás znamená méně kliknutí, když se chcete podívat na nejnovější a nejlepší přídavky v předplatném Game Pass.

Nové dynamické pozadí – Motes
Při vydání Xbox Series X|S si hráči mohli užít zajímavou novinku v podobě dynamických pozadí, která vám umožní upravit hlavní obrazovku konzole různými animacemi a barvami. Tento měsíc jsme se dočkali nového vzoru pojmenovaného Motes. Najdete jej v nastavení a personalizaci pozadí.

Schválení multiplayeru pro děti
Loni na podzim vydal Microsoft aplikaci Xbox Family Settings, která vám zdarma umožňuje spravovat hraní vašeho dítěte skrze rodičovské nastavení. I tady dochází k novinkám, kdy ta zatím poslední vám umožní schvalovat multiplayer ve hrách, tedy kde hráči hrají a komunikují s ostatními, a to podle konkrétního titulu přímo z vaší konzole anebo aplikaci Xbox Family Settings. Pokud si chce vaše dítě zahrát konkrétní tituly v multiplayeru, ale nedovolí jím to rodičovské nastavení, mohou vám poslat žádost o zpřístupnění multiplayeru pouze pro daný titul. Hru pak můžete kdykoliv odstranit ze seznamu schválených her přes telefon či v konzoli.

Vylepšení aplikace Xbox pro Android a iOS
V předchozích měsících byly to aplikace Xbox na mobilních telefon doplněny některé zcela zásadní prvky, které nová aplikace postrádala. Jednalo se především o achievementy a tabulky. Nově se můžete těšit na upozornění, když se připojí oblíbení přátelé a achievementy teď nabídnou i herní statistiky včetně odehraného času v dané hře. Zlepšení po stránce výkonu se pak dočkalo načítání chatů a odesílání zpráv v aplikaci.

Konec SmartGlass pro PC
V červnu dojde k ukončení podpory aplikace Xbox One SmartGlass pro PC a bude odstraněna z Microsoft Store. Taktéž nebudou žádné další aplikace pro ty, kdo ještě mají aplikaci staženou na svém zařízení. Aplikace Xbox pro Windows 10 bude pochopitelně nadále dostupná, abyste mohli objevovat a stahovat nové hry s Xbox Game Pass, vidět co hrají vaši přátele a především s nimi komunikovat napříč PC, telefony a konzolemi.

28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass pro chytré televize a expanze cloudového hraní

Před pár týdny jsme vydali článek na téma Xbox Game Pass jako herní Netflix, v němž jsme se zmínili, že je jen otázkou času, než se předplatné stanou součástí chytrých televizí formou vlastní aplikace s pomocí hraní z cloudu. A teď to potvrdil sám Microsoft. Phil Spencer i Satya Nadella promluvili o budoucnosti hraní a jedním z kroků je dostat Xbox i předplatné Game Pass na více obrazovek. Momentálně tak Xbox pracuje s výrobci televizí...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Lepší FPS i rozlišení s AMD FidelityFX na Xbox Series X|S

Jak asi víte, herní konzole pohání grafické čipy od společnosti AMD, zatímco NVIDIA jim pak konkuruje na poli PC hraní. Obě společnosti se předhánějí v různých technologiích a je pravda, že NVIDIA bývá pokrokovější jako třeba se svou technologií DLSS, na niž AMD už brzy odpoví vlastní FidelityFX Super Resolution. Microsoft pak potvrdil, že tuto technologii budou podporovat i herní konzole Xbox Series X|S, což pro hráče znamená, že by se...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft na E3 oznámí koupi studia

S dalším týdnem tady máme další spekulaci. Okolo blížícího se veletrhu E3, který se letos uskuteční v digitální podobě, se nadále množí různé domněnky a spousta z nich zahrnuje i přímo Xbox a jeho hry. V posledních dnech pak někteří z insiderů začali naznačovat, že Microsoft na své konferenci oznámí akvizici herního studia, jehož součástí bude i zajímavá značka, ačkoliv dle všeho není AAA rozměrů. Studio pak má být spíše střední velikosti jako třeba...

»