Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 12.5.2021, 6:48

Publikováno: 12.5.2021, 6:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5355 článků

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

Nová vylepšení pro Rychlé obnovení (Quick Resume)
Rychlé obnovení je jednou z technických dovedností inovativní architektury v Xbox Series X|S, díky čemuž můžete plynule přepínat mezi několika hrami a vždy téměř okamžitě navázat přesně tam, kde jste skončili. Po této aktualizaci bude Rychlé obnovení ještě lepší díky větší spolehlivosti a rychlejším načítacím časům.

Taktéž je teď jednoduší odlišit a zpřístupnit hry, které podporují Rychlé obnovení a jsou v něm uloženy. Díky nové značce odlišíte, jestli vaše hry podporují tuto funkci a dokonce můžete využít nové skupiny, které zobrazuje všechny tituly, které jsou v danou chvíli uloženy v Rychlém obnovení. Z tohoto místa můžete hry samozřejmě také spouštět či vyřadit z rychlého obnovení. Skupinu si pochopitelně můžete přidat na hlavní obrazovku pro rychlejší přístup.

Passthrough audio pro mediální aplikace
Vyzkoušejte passthrough, aby zvuk ve vašich oblíbených streamovacích aplikací jako Apple TV a dalších zněl ještě lépe. Passthrough umožňuje dekódováním zvuku z mediálních aplikací na vašem HDMI kompatibilním zařízení obejít konzoli a tak dosáhnout co nejvyšší audio kvality s vaším externím zvukovým systémem. Aktivovat jej můžete v nastavení zvuku v konzoli a případně se vám zobrazí ukazatel, když použijete kompatibilní mediální aplikaci, jež má passthrough aktivní.

Sledujte herní trailery s Xbox Game Pass
Objevte svou další oblíbenou hru na Xbox Series X|S a Xbox One s rychlejším a snazším přístupem k upoutávkám na hry v předplatném Xbox Game Pass. Tituly zvýrazněné v sekci Game Pass teď přehrají upoutávku, pokud se u nich pozastavíte. To pro vás znamená méně kliknutí, když se chcete podívat na nejnovější a nejlepší přídavky v předplatném Game Pass.

Nové dynamické pozadí – Motes
Při vydání Xbox Series X|S si hráči mohli užít zajímavou novinku v podobě dynamických pozadí, která vám umožní upravit hlavní obrazovku konzole různými animacemi a barvami. Tento měsíc jsme se dočkali nového vzoru pojmenovaného Motes. Najdete jej v nastavení a personalizaci pozadí.

Schválení multiplayeru pro děti
Loni na podzim vydal Microsoft aplikaci Xbox Family Settings, která vám zdarma umožňuje spravovat hraní vašeho dítěte skrze rodičovské nastavení. I tady dochází k novinkám, kdy ta zatím poslední vám umožní schvalovat multiplayer ve hrách, tedy kde hráči hrají a komunikují s ostatními, a to podle konkrétního titulu přímo z vaší konzole anebo aplikaci Xbox Family Settings. Pokud si chce vaše dítě zahrát konkrétní tituly v multiplayeru, ale nedovolí jím to rodičovské nastavení, mohou vám poslat žádost o zpřístupnění multiplayeru pouze pro daný titul. Hru pak můžete kdykoliv odstranit ze seznamu schválených her přes telefon či v konzoli.

Vylepšení aplikace Xbox pro Android a iOS
V předchozích měsících byly to aplikace Xbox na mobilních telefon doplněny některé zcela zásadní prvky, které nová aplikace postrádala. Jednalo se především o achievementy a tabulky. Nově se můžete těšit na upozornění, když se připojí oblíbení přátelé a achievementy teď nabídnou i herní statistiky včetně odehraného času v dané hře. Zlepšení po stránce výkonu se pak dočkalo načítání chatů a odesílání zpráv v aplikaci.

Konec SmartGlass pro PC
V červnu dojde k ukončení podpory aplikace Xbox One SmartGlass pro PC a bude odstraněna z Microsoft Store. Taktéž nebudou žádné další aplikace pro ty, kdo ještě mají aplikaci staženou na svém zařízení. Aplikace Xbox pro Windows 10 bude pochopitelně nadále dostupná, abyste mohli objevovat a stahovat nové hry s Xbox Game Pass, vidět co hrají vaši přátele a především s nimi komunikovat napříč PC, telefony a konzolemi.

09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»
09. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox v televizích Samsung!

Microsoft už své cloudové hraní Xbox rozšířil na nespočet platforem. Začalo to telefony a tablety s Androidem. Později se mu skrze webové rozhraní povedlo obejít pravidla Applu a dostal tak hraní přes cloud i na iOS a iPad. Jelikož hraní probíhá na adrese xbox.cz/play, můžete z cloudu hrát také na počítačích skrze tradiční prohlížeč. Nakonec se cloudové hraní rozjelo i na konzolích Xbox včetně Xbox One, takže si na staré generaci můžete...

»
06. 06. 2022 • tonyskate0

Xbox & Bethesda Games Showcase s CZ titulky

Podobně jako loni, i tento rok budeme moci sledovat prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase s českými či slovenskými titulky. Konference se uskuteční už tuto neděli 12. června od 19:00 našeho času a živě se budete moci dívat na kanálech Xboxu na YouTube, Twitchi, Twitteru a Facebooku. Totéž pak bude možné i na kanálech Bethesdy s výjimkou Twitteru.

»
28. 05. 2022 • lindros88cze0

Keystone – nový Xbox pro streamování

Microsoft se snaží vytvořit levný HW, který by do spousty domácností přinesl Cloud Gaming a zejména službu Game Pass. Zřejmě si MS zjistil a vyhodnotil fakt, že né každý chce doma vlastnit plnohodnotnou konzoli. Otázkou, ale stále zůstává, jak se MS chce vypořádat s vyžadovanou konektivitou, aby to jelo v každé lokalitě. Pokud jste v poslední době zkoušeli hrát něco přes stream, tak jistě víte, že rychlost a kvalita netu...

»
25. 05. 2022 • lindros88cze0

Xbox Series X/S Pro v roce 23/24 spekulace

To si takhle večer brouzdáte po Twitteru a najednou na vás vyskočí, že na prezentaci TLC prozradili, že očekávají nové Xbox a ty modré 🙂 v roce 2023/24.  Těšit se máme na 60-120 FPS a k tomu nám dopomáhej .. samozřejmě obrazovka TLC. Tak to budeme chvíli sledovat a uvidíme, co z této „tutovky“ nakonec vzejde.

»
24. 05. 2022 • tonyskate0

Patnáct vychytávek pro váš Xbox

Doufáme, že většině z vás se už doma ohřívají Xbox Series X|S, tedy konzole nové generace, které přináší pěknou řadu vychytávek. Hned patnáct tipů vám přináší video od Xbox CZ, kdy některé se dají uplatnit i na Xbox One. Věděli jste třeba, že můžete přepínat synchronizaci ovladače na předešlé zařízení anebo na konzoli využívat funkci lupy? Zajímavostí je i funkce kopilot na jednom ovladači anebo poslouchání Spotify při hraní vaší oblíbené...

»
23. 05. 2022 • DandyCZE0

Xbox a OPI tip na dárek

Dneska tady máme menší tip na dáreček pro pařmenky, tedy pokud jste Xbox pozitivní. Přední značka OPI připravila ve spolupráci s Xboxem celou sérii laků na nehty. Vyberete si ze spousty barevných odstínů, například zelené Halo nebo barevné forzácké. Jelikož i já mám doma početnou ženskou skupinu, tak jsem zakoupil a níže můžete vidět výsledek a třeba k vám taky dorazí sám Master Chief. Pokud si dárek nadělíte, tak budeme rádi...

»