Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Autor: DandyCZEPublikováno: 18.1.2021, 19:00

Publikováno: 18.1.2021, 19:00

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 144 článků

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

Příprava a kontrola internetové linky

Pokud chcete streamovat, tak je potřeba opravdu začít od začátku, a to ve vaší ethernetové zdířce na zdi. Je potřeba, abyste měli dostatečně kvalitní internetové připojení, abyste zvládli v dnešní době streamovací standard, a to rozlišení 1080p (přinejhorším 720p, ale to už je opravdu trošku za zenitem). Sice budete určitě číst všude všemožná čísla, ale tohle je naše min. doporučení:

 • Upload 20mb/s
 • Download 10mb/s
 • A hlavně stabilní linku bez výpadku paketů a pokud možno s pingem 10-60ms
 • !vše lze snadno ověřit například na rychlost.cz
 • !pokud hrajete online hry a ještě je chcete streamovat, tak si uvědomte, že nároky na linku budou dvojnásobné a může dojít zejména k horší odezvě při hraní samotné hry.

Součástí streamu je i kvalitní zvuk a případně obraz. Proto se ujistěte, že váš mikrofon funguje dobře a nebudete si na streamu dělat ostudu. Pokud chcete do streamu přidat například váš obličej, tak můžete pomocí webkamery nebo Kinectu.

Mám linku – Pokud máte odpovídající linku nabídne vám konzole Xbox hned dvě základní možnosti.

První je ta nejsnazší, a to streamování z konzole přímo na Twitch, kterou si ukážeme v tomto dílu rádce. V konzoli stačí nastavit potřebné údaje a stlačit tlačítko zahájit vysílání, pak už je jenom na vás, jak bude stream úspěšný. Streamování přímo z konzole ji zatěžuje, a proto občas dochází ke kostičkování nebo jiným nedostatkům ve vysílání. Samotné nastavení v rozhraní konzole neumožnuje velké množství nastavení a je určeno pro opravdu první vyzkoušení s nulovou investicí.

Krok za krokem:

 • Stáhnout aplikaci Twitch v konzoli Xbox
 • Spustit aplikaci Twitch
 • Zalogovat se ke svému kanálu
 • Zvolit z menu Broadcast
 • Nastavit možnosti streamu
 • Magické tlačítko „Start Streaming“ a je z vás streamer!

Pokud rádi streamujete z konzole Xbox, určitě svoje streamy ukažte komunitě na vybraných kanálech a třeba s námi začnete i spolupracovat a stanete se naším tvůrcem, nebo vás náš partner Marketingová agentura comm4u najme. Nebojte se ukázat co umíte.

Doporučené kanály:

Příště se podíváme na streamování pomocí střihové karty
Nebojte se psát dotazy, na základě nich doplníme článek nebo aspoň poradíme v odpovědích.

 

 

 

 

02. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox slibuje exkluzivní novinky na Tokyo Game Show 2021

Máme za sebou E3 i gamescom, tedy dva největší veletrhy herního průmyslu, kde byl Xbox silně přítomen. Rok ovšem ještě ani zdaleka nekončí. V prosinci můžeme očekávat další ročník The Game Awards a doufejme, že v listopadu budou oslavy 20. výročí Xboxu doprovázet i X0 akce s ukázkami budoucích her. Ještě předtím ale koncem tohoto měsíce proběhne Tokyo Game Show 2021, na které se chce Microsoft taktéž ukázat. Na 30. září 11:00 našeho...

»
19. 08. 2021 • tonyskate0

Nová sluchátka Xbox pro Series X|S

Zatímco nás Microsoft nadále zásobuje dalšími a dalšími variantami ovladačů, v březnu nám naservíroval bezdrátová sluchátka Xbox, která za svou cenu nabízí velmi slušný požitek ze zvuku i hraní s přáteli. Teď představil nová sluchátka Xbox, která nesou už tradičnější označení Xbox Stereo Headset a více méně se jedná o stejný produkt jako sluchátka bezdrátová až na to, že tato jsou s kabelem, nenabízí bezdrátové funkce a jsou pochopitelně levnější.

»
28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass pro chytré televize a expanze cloudového hraní

Před pár týdny jsme vydali článek na téma Xbox Game Pass jako herní Netflix, v němž jsme se zmínili, že je jen otázkou času, než se předplatné stanou součástí chytrých televizí formou vlastní aplikace s pomocí hraní z cloudu. A teď to potvrdil sám Microsoft. Phil Spencer i Satya Nadella promluvili o budoucnosti hraní a jedním z kroků je dostat Xbox i předplatné Game Pass na více obrazovek. Momentálně tak Xbox pracuje s výrobci televizí...

»