2 hry z Live za cenu 1

Autor: waggonPublikováno: 21.10.2013, 7:07

Publikováno: 21.10.2013, 7:07

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 400 článků

Tento postup umožňuje hraní placeného obsahu 2 lidem (na 2 různých X360) za jedny peníze, i když jeden musí být při hraní online. Není to nic špatného či nelegálního (v žádném případě za to nehrozí ban), jen naplno využívá licenční politiku ohledně věcí z Live. Veškeré stažené věci z Live se přiřazují na profil, nemusíte tak mít strach, že o ně přijdete, když např. prodáte svou Arcade za účelem koupě Slimka.

1

V létě 2013 byly MS Pointy převedeny na reálnou měnu

 

Aby to pochopili všichni, ukážeme si to na jednom příkladu:

Pan A i pan B mají oba Xbox 360 a chtějí využít tuto metodu. Pan A bude hru platit, pan B nikoliv. Pan A přesune (move) svůj profil na USB flash disk (nebo paměťovou kartu u starší verze Xka) a s ní přijde za panem B. Zapojí ji do Xboxu pana B a přihlásí se na svůj profil (tedy profil A), zde pak na Marketplace koupí Arcade či Hru na vyžádání hru (Games on Demand), popřípadě DLC obsah, Indie hru či cokoliv jiného – vyjma Avatar doplňků.

Poté vypne Xbox 360, odpojí USB flash disk a doma na svém Xboxu se opět přihlásí na svůj profil (profil A) a stáhne onu věc znovu, přes Download history popřípadě stejný postup jako při nákupu, jen místo BUY bude DOWNLOAD AGAIN.

 

Analogická je pak druhá verze:

Pan A (ten co platí) se na webové stránce www.xbox.com přihlásí na svůj profil a koupí požadovanou hru. Nesmí však zapnout svoji konzoli. Poté se přihlásí pod svým profilem na konzoli pana B (ať již přes USB flashku nebo zrecoverování profilu) a stáhne onu věc znovu, přes Download History, popřípadě stejný postup jako při nákupu, jen místo BUY bude DOWNLOAD AGAIN. Po jejím stažení se pak přihlásí pan A se svým profilem na své konzoli (konzole A) a opět stáhne onu věc znovu, přes Download History popřípadě stejný postup jako při nákupu, jen místo BUY bude opět DOWNLOAD AGAIN.

Tak mohou oba pánové hrát oba (i současně) tuto hru, ovšem pan A ji může hrát jenom, když je online. Pokud bude offline, hra se automaticky změní na demo.

 

2

 

V případě, že pan A (ten, co hru zaplatil) přestane být přítelem pana B a dokonce se na něj pořádně naštve, může mu hraní takto koupené hry omezit (tzn pan B bude moci hrát tyto hry pouze online) přes přenesení práv na druhou konzoli, tzn přihlásí se na svůj Xbox pod svým profilem (profil A) a v Settings/ Account/ Your Billing Options vybere License Transfer, kde bude postupovat dle pokynů na obrazovce. Nyní je ještě nutné každou zakoupenou hru stáhnout znovu (DOWNLOAD AGAIN). Poté už bude moci pan A hrát Arcade hry i offline. Tento proces (přenos práv) už nejde vrátit a lze jej provézt jednou za 4 měsíce.

 • KankysCZ

  Dá se to aplikovat už na zakoupené hry?

  • Jirka Waggon

   ne, pouze ty, ktere se chystas koupit

  • leco77

   Jde neco podobneho aplikovat i na zakoupene -> prevod licence, ale rozepisovat se mi to nechce 😉

   • KankysCZ

    To nemusíš rozepisovat.Jen mě to zajímalo jestli je to možný.

 • Aleš Tichý

  Hlavně pozor na ty převody licencí a účet se snažit přenášet na USB, takhle to děláme s kamarádem už 2 roky a v pohodě. Znám ale člověka, který dostal ban na účet, že jeho kamarád stahoval jeho účet, takže dostal od MS ban za poskytování svých údajů další osobě, jestli mi rozumíte. To je totiž v rozporu s license agreement.

 • Vena Marz

  Chtěl jsem se zeptat,pan A online znamená gold účet?Díky.

 • Marek Voves

  Prosim vás,chci se zeptat jestli je rozdíl mezi tím když účet přenáším přes USB a nebo přes Recover profilu ? S kamarádem jsme použili tuto metodu,ale zapomněli jsme přenést účet přes USB a Recoverovali jsme ho.Nemůže nám hrozit ban ? Díky moc,mám teď z toho hrozné nervy 🙁

  • Jirka Waggon

   je to uplne jedno a BAN za to nehrozi

 • Marek Voves

  funguje toto i na Xboxu ONE ? Diky

  • no doba uz hodne pokrocila – xbox one umoznuje vytvoreni rodiny a v ni sdilet hry a take Xbox Live.

   • Jirka Waggon

    ale fungovat by mělo i tohle, ale není nic jednoduššího, nez to zkusit 🙂

    • Marek Voves

     ano,chtělo by to vyzkoušet,nevím jak to je s lincencemi na Onu narozdíl od 360ky.

   • Marek Voves

    vytvoreni rodiny ? o tom jsem vubec neslysel,jak to funguje ? to si kamarada pridam do rodiny a muzeme si mezi sebou sdilet hry nebo jak to funguje ? diky za radu