RECENZE: Hydro Thunder Hurricane

Autor: tonyskate Publikováno: 26.7.2010, 10:56

Publikováno: 26.7.2010, 10:56

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3867 článků

Druhou Xbox Live Arcade hru v rámci Summer of Arcade tvoří Hydro Thunder Hurricane, které vychází tento týden. Tuto sérii již možná znáte, ale většina z vás bude k tomuto titulu přistupovat tak, že o něm nic moc nevíte. Pro tyto hráče ale i ostatní je tady naše recenze tohoto vodního titulu…

Původní hra zvaná jen Hydro Thunder vyšla na Sega Dreamcast v listopadu 1999 a později další rok se dostala i na další platformy. Principem bylo závodění rychlých člunů a tento základ je samozřejmě ponechán i v remaku, či spíše pokračování zvaném Hydro Thunder Hurricane od studia Vector Unit. Na místě je tedy i dávka adrenalinu a proto vás hned uvítá stylové menu, které se tvůrcům opravdu povedlo. Nabízí se hra pro jednoho i více hráčů. Podíváme se tedy, co všechno toto exkluzivní pokračování po 10 letech nabízí.

Ve hře pro jednoho hráče na vás čeká čtveřice módů a to závod, Ring Master, Gauntlet a Šampionát. První variaci závodění snad není třeba představovat. Druhý mód je pak o strefování se do kruhů, v Gauntlet  se musíte, co nejvíce snažit vyhnout výbušným barelům a šampionát je prostě postupný sled několika závodů, jež jsou poskládány z předchozích módů. Není zde přímo možnost volby obtížnosti, ale postupně už ji lze volit. Takže třeba u závodů s kruhy, který se podobá slalomu, se kruhy třeba trochu zmenší a jsou rozsety i po jiné trasy. V případě závodů si zase obtížnost navolíte podle vašeho člunu. Sice tak budete mít rychlejší plavidlo, ale soupeři budou taktéž lepší. Obtížnostmi jsou nováček, profesionál a expert. Je trochu škoda, že tratě jdou v módech podle stejného sledu prostředí, takže musíte třeba prvně odemknout nový závod v Ring Master, abyste tu samou trať pak odemkli třeba v módu Gauntlet. Jakou malou kompenzaci k tomuto faktu můžeme vzít to, že tratě nabízí různé zkratky a pro některé módy jsou v trati vytvořeny zcela nové cesty, takže vždy nejedete úplně tu stejnou trasu.

Pokud se v závodě umístíte na některém z prvních třech míst, tak získáte zlatou, stříbrnou či bronzovou trofej. Podle je vám pak udělen určitý počet kreditů, jejich výše závisí na módu a obtížnosti. Za kredity odemykáte nové čluny, tratě ve všech módech, vyšší obtížnosti, obrázky na profil nebo Avatar Awards. V závodech nejsou soupeři moc tvrdí, ale ve všech módech máte nepřátele v podobě letadel, kteří hází do vody bomby, aby tak způsobili velké vlny, a těmi jste jednoduše vychýleni z trasy a minete kruh či vrazíte do sudu. Pochopitelně nechybí ani zrychlení v podobě boostu, které získáte sbíráním nádob a nebo jako odměnu podle herního módu. Můžete tak i trochu vyskočit, abyste využili zkratky, překonaly překážku, z rampy dosáhli větší vzdálenosti nebo skočili pro nádobu.

Čluny jsou poměrně dostatečně odlišné, tedy po vzhledové stránce, po stránce technické jsou rozdíly samozřejmě patrné (rychlost, akcelerace, ovladatelnost). Design vašich vodních prostředků je velmi povedený a ke každému člunu se navíc nachází dva skiny, které odemknete dosažením nějakého výsledku či posbíráním skrytých balíčků. Skryté balíčky na tratích představují znak s logem hry a v každé úrovní je balíčku deset. Celkem se nabízí 8 úrovní a všechny jsou poměrně dosti odlišné. S tratěmi si tvůrci opravdu vyhráli a jsou velmi živé. Někdy například padají po stranách ledovce, jež rozbouří vodu a nebo se zjeví masivní postava s kladivem. Jindy se vám zase uprostřed vody zničehonic zjeví obrovský had a nebo vedle vás vyskočí nějaká vodní příšera. Oblast 51 má také svá překvapení. Po tratích nechybí i různé rampy a některé můžete sami aktivovat. Pochválit snad u všech tratí musíme i masivní výškové rozdíly, kdy například sjedete z několika desítek metrů vysoké přehrady a další.

Hurricane nabídne ale kvalitní zábavu především v multiplayer, který můžete hrát online se 7 dalšími hráči či lokálně až ve čtyřech hráčích (split-screen). Líbit se vám bude možnost spojit lokální a online hry. Jistě oceníte i podporu tabulek, kde můžete v různých kategoriích srovnávat časy a další hodnoty s hráči z celého světa. Herní módy pro více hráčů jsou praktické stejné, jako ty v single-playeru. Pokud se mezi vámi najdou hráči, kteří pamatují původní titul této hry, tak se vám vybaví vzpomínky na čluny jako Tidal Blade, Red Hazard, Damn the Torpedoes a další. Vizuální stránka hry je nadmíru povedená a stejně tak i fyzika, třeba při dopadnu z masivní výšky, a ničení překážek na vodě i mimo ni je povedené. Hudební doprovod je slabší, ale to vynahrazuje hlas komentátora, který vás informuje o vašem boostu a má docela dobré poznámky. Za zmínku stojí i trochu neobvyklé achievementy, kdy za nejlehčí věcí získáte, nejvíce G bodů a získání zlata či sesbírání všech balíčků, obdržíte třeba jen 5G.

8

Verdikt

Hydro Thunder Hurricane není jen obyčejným remakem, ale jedná se o plnohodnotné pokračování s klasickou hratelnosti a zkrátka asi ponechalo své základní prvky. Pokud si potrpíte na závodní hry, tak návrat této klasicky je přesně pro vás. Za vyzkoušení trial verze nic nedáte a za 1200MS bodů budete mít na nějaký čas vystaráno. Navíc, kdo by se v parných letních dnech nechtěl projet ve člunu rychlostí přes 250 kilometrů.
10. 07. 2019 • chaosteorycz5

Recenze: Car Mechanic Simulator

Na úvod jedno velké poděkování. Vám vše, kteří jste děti nevzali do zoo, protože poslední peníze zůstaly v kostelní pokladničce. I těm, jejichž dovolená vedla do Mekky namísto letní destinace u Středozemního moře. Nezapomínám ani na artritické jedince, kteří přes úmornou bolest klečí pravidelně na koberci a chorý hřbet ohýbají na svatou stranu. No a vy, jejichž dobrota skončila v komůrce s otcem představeným, všechna čest vašim padlým ideálům. A dalším padlým věcem.

»
09. 07. 2019 • CryLineT0

Recenze: Bloodstained: Ritual of the Night

Když se pánům zachce moci, musí nastoupit dívka. I testosteron se musí udržovat v rozumné míře. Na západ od nás by taková hrdinka tasila pistole. Dle moderních norem střízlivě oblečená. Nevyzývavá, cudná, s křesťanským základem a diplomem z univerzity. Evropská měřítka by ji přisoudila exotický vzhled a těžké dětství. Ctící vlastní tradice zvládá bodné zbraně a hýří důvtipem.

»
05. 07. 2019 • CryLineT1

Recenze: Sea of Solitude

Electronic Arts jsou dlouhodobě v hráčské nemilosti. Možná zcela po právu, možná ze setrvačnosti. Dnes to nebude o lesku a bídě jedné slavné společnosti. Palčivé téma se týká velkých značek a mezi ně nezávislá tvorba nepatří. Právě projekty z dílny EA Originals ukazují přívětivější tvář korporace. Jde o obličej uplakaný, ale hřejivý. Mnohem víc než stadion fotbalových fanoušků. Než otevřený svět s létajícími strážci. A než doutnající bojiště světové války.

»
29. 06. 2019 • p.a.c.o4

RECENZE: Kingdom Come: Deliverance – A Woman’s Lot

Recenze od naší čtenářky a hráčky Naifa86, děkujeme 😉 Školní rok máme pomalu za sebou a když dítko donese domů vysvědčení, je to takové malé ohlédnutí se za tím, jak mu to šlo. Možná si říkáte, co to má s hraním společného, ale jistá analogie tu je. Vyšlo totiž třetí a zároveň poslední DLC do hry KCD s podtitulem A Woman’s Lot (Ženský úděl), ve kterém se ohlédneme na samý začátek příběhu.

»
29. 06. 2019 • lindros88cze1

RECENZE: Monster Jam: Steel Titans

S příchodem léta poslala řada vydavatelů do světa hry, které řeší špatné počasí nebo nenadálý výpadek osobního programu. Jde o jednoduché tituly, jejichž náplň nevyžaduje mnoho času. Když od nich odejdete, nic vám nikam neuteče. A když se pak vrátíte, jste v sedle, v tomto případě v sedačce, během pár vteřin.

»
28. 06. 2019 • chaosteorycz17

Recenze: The Sinking City

Pokud hledáte výhodnou nabídku last minute zájezdu, massachusettská agentura Nikdy s námi nejezděte, jinak se nikdy nevrátíte, má výtečnou nabídku do města Oakmont. Poměr slunných dní proti deštivým se neuvádí, neboť azurovou oblohu obyvatelé viděli naposledy v roce 1919. Je to tam trochu deštivé, pravda. Ale díky tomu se lokální záplavy drží na horní hranici, čímž umožňují přístup k moři takřka odkudkoliv. K jídlu se podávají dary moře, servírované z vody přímo na talíř. Volný...

»
27. 06. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: F1 2019

Rychlost, přesnost a výdrž. To nejsou jenom znaky charakterizující správného sportovce, ale také vlastnosti, bez nichž se neobejde ani kvalitní závodní speciál. Je přitom jedno, zda je to auto pro WRC, motorka nebo formule. Bez nich se daleko nedostaneme a k vítězství je tím pádem hodně daleko. Virtuální závodníci opět usedli do svých křesel a chopili se volantů, ovšem až nyní se mohou vydat po stopách Artona Senny, Nicky Lady nebo...

»
26. 06. 2019 • lindros88cze2

RECENZE: Crash Team Racing Nitro-Fueled

Crash Bandicoot a jeho přátelé i nepřátelé opět hlásají návrat. Remake arkádových závodů Crash Team Racing k příležitosti 20lettému výročí už konečně dorazil a podobně jako loňská trilogii je poctivou předělávkou. Přesto si ponechává původní příběh, postavy a rozvržení tratí a přidává k tomu i obsah z Crash Nitro Kart a Crash Tag Team Racing, a to vše zabalené ve slušivém kabátku je pak skvělou vzpomínkou pro hráče originálu, zatímco ti noví si...

»