RECENZE: Hydro Thunder Hurricane

Autor: tonyskate Publikováno: 26.7.2010, 10:56

Publikováno: 26.7.2010, 10:56

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3731 článků

Druhou Xbox Live Arcade hru v rámci Summer of Arcade tvoří Hydro Thunder Hurricane, které vychází tento týden. Tuto sérii již možná znáte, ale většina z vás bude k tomuto titulu přistupovat tak, že o něm nic moc nevíte. Pro tyto hráče ale i ostatní je tady naše recenze tohoto vodního titulu…

Původní hra zvaná jen Hydro Thunder vyšla na Sega Dreamcast v listopadu 1999 a později další rok se dostala i na další platformy. Principem bylo závodění rychlých člunů a tento základ je samozřejmě ponechán i v remaku, či spíše pokračování zvaném Hydro Thunder Hurricane od studia Vector Unit. Na místě je tedy i dávka adrenalinu a proto vás hned uvítá stylové menu, které se tvůrcům opravdu povedlo. Nabízí se hra pro jednoho i více hráčů. Podíváme se tedy, co všechno toto exkluzivní pokračování po 10 letech nabízí.

Ve hře pro jednoho hráče na vás čeká čtveřice módů a to závod, Ring Master, Gauntlet a Šampionát. První variaci závodění snad není třeba představovat. Druhý mód je pak o strefování se do kruhů, v Gauntlet  se musíte, co nejvíce snažit vyhnout výbušným barelům a šampionát je prostě postupný sled několika závodů, jež jsou poskládány z předchozích módů. Není zde přímo možnost volby obtížnosti, ale postupně už ji lze volit. Takže třeba u závodů s kruhy, který se podobá slalomu, se kruhy třeba trochu zmenší a jsou rozsety i po jiné trasy. V případě závodů si zase obtížnost navolíte podle vašeho člunu. Sice tak budete mít rychlejší plavidlo, ale soupeři budou taktéž lepší. Obtížnostmi jsou nováček, profesionál a expert. Je trochu škoda, že tratě jdou v módech podle stejného sledu prostředí, takže musíte třeba prvně odemknout nový závod v Ring Master, abyste tu samou trať pak odemkli třeba v módu Gauntlet. Jakou malou kompenzaci k tomuto faktu můžeme vzít to, že tratě nabízí různé zkratky a pro některé módy jsou v trati vytvořeny zcela nové cesty, takže vždy nejedete úplně tu stejnou trasu.

Pokud se v závodě umístíte na některém z prvních třech míst, tak získáte zlatou, stříbrnou či bronzovou trofej. Podle je vám pak udělen určitý počet kreditů, jejich výše závisí na módu a obtížnosti. Za kredity odemykáte nové čluny, tratě ve všech módech, vyšší obtížnosti, obrázky na profil nebo Avatar Awards. V závodech nejsou soupeři moc tvrdí, ale ve všech módech máte nepřátele v podobě letadel, kteří hází do vody bomby, aby tak způsobili velké vlny, a těmi jste jednoduše vychýleni z trasy a minete kruh či vrazíte do sudu. Pochopitelně nechybí ani zrychlení v podobě boostu, které získáte sbíráním nádob a nebo jako odměnu podle herního módu. Můžete tak i trochu vyskočit, abyste využili zkratky, překonaly překážku, z rampy dosáhli větší vzdálenosti nebo skočili pro nádobu.

Čluny jsou poměrně dostatečně odlišné, tedy po vzhledové stránce, po stránce technické jsou rozdíly samozřejmě patrné (rychlost, akcelerace, ovladatelnost). Design vašich vodních prostředků je velmi povedený a ke každému člunu se navíc nachází dva skiny, které odemknete dosažením nějakého výsledku či posbíráním skrytých balíčků. Skryté balíčky na tratích představují znak s logem hry a v každé úrovní je balíčku deset. Celkem se nabízí 8 úrovní a všechny jsou poměrně dosti odlišné. S tratěmi si tvůrci opravdu vyhráli a jsou velmi živé. Někdy například padají po stranách ledovce, jež rozbouří vodu a nebo se zjeví masivní postava s kladivem. Jindy se vám zase uprostřed vody zničehonic zjeví obrovský had a nebo vedle vás vyskočí nějaká vodní příšera. Oblast 51 má také svá překvapení. Po tratích nechybí i různé rampy a některé můžete sami aktivovat. Pochválit snad u všech tratí musíme i masivní výškové rozdíly, kdy například sjedete z několika desítek metrů vysoké přehrady a další.

Hurricane nabídne ale kvalitní zábavu především v multiplayer, který můžete hrát online se 7 dalšími hráči či lokálně až ve čtyřech hráčích (split-screen). Líbit se vám bude možnost spojit lokální a online hry. Jistě oceníte i podporu tabulek, kde můžete v různých kategoriích srovnávat časy a další hodnoty s hráči z celého světa. Herní módy pro více hráčů jsou praktické stejné, jako ty v single-playeru. Pokud se mezi vámi najdou hráči, kteří pamatují původní titul této hry, tak se vám vybaví vzpomínky na čluny jako Tidal Blade, Red Hazard, Damn the Torpedoes a další. Vizuální stránka hry je nadmíru povedená a stejně tak i fyzika, třeba při dopadnu z masivní výšky, a ničení překážek na vodě i mimo ni je povedené. Hudební doprovod je slabší, ale to vynahrazuje hlas komentátora, který vás informuje o vašem boostu a má docela dobré poznámky. Za zmínku stojí i trochu neobvyklé achievementy, kdy za nejlehčí věcí získáte, nejvíce G bodů a získání zlata či sesbírání všech balíčků, obdržíte třeba jen 5G.

8

Verdikt

Hydro Thunder Hurricane není jen obyčejným remakem, ale jedná se o plnohodnotné pokračování s klasickou hratelnosti a zkrátka asi ponechalo své základní prvky. Pokud si potrpíte na závodní hry, tak návrat této klasicky je přesně pro vás. Za vyzkoušení trial verze nic nedáte a za 1200MS bodů budete mít na nějaký čas vystaráno. Navíc, kdo by se v parných letních dnech nechtěl projet ve člunu rychlostí přes 250 kilometrů.
22. 04. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: Road Redemption

Hráči rádi vzpomínají na staré dobré klasiky, které přinesly nějakou tu zajímavou herní mechaniku. Spousta z těchto her by byla velice zajímavých i pro dnešní hráče, protože moc nezestárly, nebo by jim stačilo jenom trochu, aby odpovídaly dnešním standardům. I proto je pro dnešní vývojáře lákavá představa toho, že vezmou starou hru a pokusí se na ní postavit svou herní budoucnost. Bohužel ne vždy to dobře dopadne.

»
21. 04. 2019 • chaosteorycz3

Recenze: World Enduro Rally

Občas strávíte s hrou desítky hodin a stále nacházíte překvapující momenty. Ještě lepší je, když si vývojáři pro sebe nechají nějaký ten taj a během propagace nepropálí veškeré trumfy. Poslední dobou se sice stává, že neočekávané momenty pramení z trestuhodného stavu hry, ale zrovna dnes se nechci bavit o Bethesdě. Vlastně ani nevím o čem se budu bavit, protože World Enduro Rally není tajemná diva ve večerních šatech. Je to laciná rajda,...

»
18. 04. 2019 • chaosteorycz0

Recenze: Conarium

Za okny bílé peklo, v hlavě prázdno a okolo pusto, že by se dalo za hranice vyvážet. To je úvod, ze kterého můžete připravit deset a jednu hru navíc. Psychologické drama o následcích nezřízeného pití. Lyrickou baladu na téma Moje samota, moje radost. Depresivní pohled do nitra nedobrovolných exulantů na Sibiř. Anebo hororový thriller s psychologickou zápletkou, tedy v případě, že se hraje podle H. P Lovecrafta.

»
17. 04. 2019 • p.a.c.o1

RECENZE: R.B.I Baseball 19

Herní sportovci mají žně, protože celá řada sportů, u nás i těch méně známých, je zpracována do herní podoby. Hokej a fotbal jsou takové klasiky, které nikoho nepřekvapí a stejně tak virtuální zpracování amerického fotbalu. Z amerických sportů tak do sbírky chybí jenom baseball, kdy na Xbox One jsou na výběr dokonce dvě hry s touto tématikou.

»
15. 04. 2019 • DandyCZE1

RECENZE: Stellaris: Console Edition

Svět strategií je na Xboxu poměrně malý, takže za světlé výjimky jsme jedině rádi. Není totiž vůbec snadné napasovat komplikovanější ovládání na několik hlavních ovládacích prvků na gamepadu a ještě hráče zaujmout. Proto má žánr strategií stále hlavní místo na PC, a troufnu si říct, že to je poslední typ her, které vyloženě PC potřebují. Samozřejmě lze namítnout, že povolení myši a klávesnici může situaci vyřešit, ale osobně si myslím,...

»
14. 04. 2019 • chaosteorycz3

Recenze: The Grand Tour Game

Výrobci aut se neustále snaží, aby své výrobky prodali i těm, kteří o ně absolutně nestojí. Svobodnému muži rodinné MPV, příležitostnému řidiči luxusní limuzínu a zarytému vyznavačovi benzínu elektrické chrastítko. Někdy si marketingové oddělení přivlastní důležitý skalp, jindy musí přiznat nechtěný debakl. A přitom vzbudit zájem o auta je tak jednoduché. Stačí se jmenovat Clarkson, Hammond a May.

»
14. 04. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Gang Beasts

Šílená, bláznivá, bizarní, divná. I takové hry se dají najít v portfoliu nejrůznějších vývojářů. Co se jim nedá upřít, je nápad a snaha šokovat či nabídnout netradiční zážitek. To pak vznikne simulátor chleba, hrajete za kozu, valíte se světem coby kamenná koule, operujete v jedoucí sanitce nebo ovládáte roztodivné hrdiny. Někdy se úspěch dostaví, jindy ne, někdy vznikne hra dobrá pro párty, jindy si člověk vystačí sám.

»
10. 04. 2019 • chaosteorycz4

Recenze: Assassin’s Creed III Remastered

Tak schválně, ve kterém díle zabijácké série byly první námořní bitvy? Kdy se rozšířily možnosti parkouru? Který hrdina už nepotřeboval lékárničky pro uzdravení a proč byl důležitou součástí hraní lov a následný prodej kořisti? Všechny odpovědi jsou ukryty v historii, kterou značka Assassin’s Creed píše, a do značné míry překrucuje, už od roku 2007. Vy si teď minulost můžete zopakovat hned několikrát, a to na pozadí kolonialismu.

»