RECENZE: Hydro Thunder Hurricane

Autor: tonyskate Publikováno: 26.7.2010, 10:56

Publikováno: 26.7.2010, 10:56

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3635 článků

Druhou Xbox Live Arcade hru v rámci Summer of Arcade tvoří Hydro Thunder Hurricane, které vychází tento týden. Tuto sérii již možná znáte, ale většina z vás bude k tomuto titulu přistupovat tak, že o něm nic moc nevíte. Pro tyto hráče ale i ostatní je tady naše recenze tohoto vodního titulu…

Původní hra zvaná jen Hydro Thunder vyšla na Sega Dreamcast v listopadu 1999 a později další rok se dostala i na další platformy. Principem bylo závodění rychlých člunů a tento základ je samozřejmě ponechán i v remaku, či spíše pokračování zvaném Hydro Thunder Hurricane od studia Vector Unit. Na místě je tedy i dávka adrenalinu a proto vás hned uvítá stylové menu, které se tvůrcům opravdu povedlo. Nabízí se hra pro jednoho i více hráčů. Podíváme se tedy, co všechno toto exkluzivní pokračování po 10 letech nabízí.

Ve hře pro jednoho hráče na vás čeká čtveřice módů a to závod, Ring Master, Gauntlet a Šampionát. První variaci závodění snad není třeba představovat. Druhý mód je pak o strefování se do kruhů, v Gauntlet  se musíte, co nejvíce snažit vyhnout výbušným barelům a šampionát je prostě postupný sled několika závodů, jež jsou poskládány z předchozích módů. Není zde přímo možnost volby obtížnosti, ale postupně už ji lze volit. Takže třeba u závodů s kruhy, který se podobá slalomu, se kruhy třeba trochu zmenší a jsou rozsety i po jiné trasy. V případě závodů si zase obtížnost navolíte podle vašeho člunu. Sice tak budete mít rychlejší plavidlo, ale soupeři budou taktéž lepší. Obtížnostmi jsou nováček, profesionál a expert. Je trochu škoda, že tratě jdou v módech podle stejného sledu prostředí, takže musíte třeba prvně odemknout nový závod v Ring Master, abyste tu samou trať pak odemkli třeba v módu Gauntlet. Jakou malou kompenzaci k tomuto faktu můžeme vzít to, že tratě nabízí různé zkratky a pro některé módy jsou v trati vytvořeny zcela nové cesty, takže vždy nejedete úplně tu stejnou trasu.

Pokud se v závodě umístíte na některém z prvních třech míst, tak získáte zlatou, stříbrnou či bronzovou trofej. Podle je vám pak udělen určitý počet kreditů, jejich výše závisí na módu a obtížnosti. Za kredity odemykáte nové čluny, tratě ve všech módech, vyšší obtížnosti, obrázky na profil nebo Avatar Awards. V závodech nejsou soupeři moc tvrdí, ale ve všech módech máte nepřátele v podobě letadel, kteří hází do vody bomby, aby tak způsobili velké vlny, a těmi jste jednoduše vychýleni z trasy a minete kruh či vrazíte do sudu. Pochopitelně nechybí ani zrychlení v podobě boostu, které získáte sbíráním nádob a nebo jako odměnu podle herního módu. Můžete tak i trochu vyskočit, abyste využili zkratky, překonaly překážku, z rampy dosáhli větší vzdálenosti nebo skočili pro nádobu.

Čluny jsou poměrně dostatečně odlišné, tedy po vzhledové stránce, po stránce technické jsou rozdíly samozřejmě patrné (rychlost, akcelerace, ovladatelnost). Design vašich vodních prostředků je velmi povedený a ke každému člunu se navíc nachází dva skiny, které odemknete dosažením nějakého výsledku či posbíráním skrytých balíčků. Skryté balíčky na tratích představují znak s logem hry a v každé úrovní je balíčku deset. Celkem se nabízí 8 úrovní a všechny jsou poměrně dosti odlišné. S tratěmi si tvůrci opravdu vyhráli a jsou velmi živé. Někdy například padají po stranách ledovce, jež rozbouří vodu a nebo se zjeví masivní postava s kladivem. Jindy se vám zase uprostřed vody zničehonic zjeví obrovský had a nebo vedle vás vyskočí nějaká vodní příšera. Oblast 51 má také svá překvapení. Po tratích nechybí i různé rampy a některé můžete sami aktivovat. Pochválit snad u všech tratí musíme i masivní výškové rozdíly, kdy například sjedete z několika desítek metrů vysoké přehrady a další.

Hurricane nabídne ale kvalitní zábavu především v multiplayer, který můžete hrát online se 7 dalšími hráči či lokálně až ve čtyřech hráčích (split-screen). Líbit se vám bude možnost spojit lokální a online hry. Jistě oceníte i podporu tabulek, kde můžete v různých kategoriích srovnávat časy a další hodnoty s hráči z celého světa. Herní módy pro více hráčů jsou praktické stejné, jako ty v single-playeru. Pokud se mezi vámi najdou hráči, kteří pamatují původní titul této hry, tak se vám vybaví vzpomínky na čluny jako Tidal Blade, Red Hazard, Damn the Torpedoes a další. Vizuální stránka hry je nadmíru povedená a stejně tak i fyzika, třeba při dopadnu z masivní výšky, a ničení překážek na vodě i mimo ni je povedené. Hudební doprovod je slabší, ale to vynahrazuje hlas komentátora, který vás informuje o vašem boostu a má docela dobré poznámky. Za zmínku stojí i trochu neobvyklé achievementy, kdy za nejlehčí věcí získáte, nejvíce G bodů a získání zlata či sesbírání všech balíčků, obdržíte třeba jen 5G.

8

Verdikt

Hydro Thunder Hurricane není jen obyčejným remakem, ale jedná se o plnohodnotné pokračování s klasickou hratelnosti a zkrátka asi ponechalo své základní prvky. Pokud si potrpíte na závodní hry, tak návrat této klasicky je přesně pro vás. Za vyzkoušení trial verze nic nedáte a za 1200MS bodů budete mít na nějaký čas vystaráno. Navíc, kdo by se v parných letních dnech nechtěl projet ve člunu rychlostí přes 250 kilometrů.
22. 02. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Herní svět to nemá snadné a stále o své místo na slunci musí bojovat. Jde hlavně o morální dilemata jako nahota či násilí, s nimiž už se filmový a hudební průmysl vypořádal, ale u her tomu tak prozatím není. I po těch letech je nám pořád předhazováno, že hry jsou násilné, sexistické a kdo víc co ještě a že z hráčů vyrůstají agresivní asociální jedinci, což samozřejmě není pravda. Většina hráčů v mainstreamu...

»
17. 02. 2019 • lindros88cze0

RECENZE: Jump Force

Je tady další bojovka, která vytváří směs postav z různých světů anime. Tentokrát se jedná o týmovku Jump Force, které určitě ani zdaleka nebude posledním z tohoto žánru, ale přeci by byla škoda jej minout. Od ostatních her svého typu se odlišuje především svým vizuálním stylem, kdy se snaží anime postavy zpodobnit realističtěji, což může působit trochu směšně, ale ve výsledku dokáže zaujmout, i když určitě ne každého.

»
16. 02. 2019 • chaosteorycz5

Recenze: Crackdown 3

„Tak se podívej chlapče. Už máš dost let, aby si pochopil, že jsi nechtěný. Dnes tu s tebou mluvím jen díky brzké zavírací době obchodů a faktu, že moje jediná ochrana byl tehdy deštník. Šanci zbavit se tě okamžitě jsme propásli, a tak došlo na komplikovanější řešení. Do Nigérie si nedoputoval, protože jsem část peněz na poštovné propil U Fleků. A řvoucí balík byl beztak podezřelý. Snaha o prodej v internetové aukci...

»
14. 02. 2019 • p.a.c.o4

RECENZE: Far Cry: New Dawn

Pokračování zaběhnutých sérií to zejména v poslední době nemají vůbec snadné. Zde se totiž, mimo jiné, projevují sympatie či antipatie k jednotlivým značkám nebo vývojářským domům, a to radikálněji než kdy dříve. Onou otázkou a problémem je, jak moc danou hru inovovat, aby si ještě zachovala svou identitu, ale zároveň mohla hráči nabídnout něco nového. Série Asssassin’s Creed je dobrým příkladem toho, jak to může dopadnout a pomalu se toto ožehavé...

»
13. 02. 2019 • chaosteorycz15

Recenze: Metro Exodus

Rusko. Řekněte bez opovržení jméno východní velmoci ve špatný čas, ve špatné společnosti a máte zaděláno na pěkný problém. V lepším případě se setkáte s ostrým slovníkem. V tom horším vás čeká hloubková lustrace, kdy se kolektiv odhodlá k osobní prohlídce, hledajíc odposlechy, rudou knížku, podepsanou fotografii Vladimíra Vladimiroviče a zbytky smrtící látky. Ale proč ta hysterie? Země rozprostírající se na asijském kontinentu dala světu i dobré věci. Tak třeba architekturu, vodku, jednoduché věci...

»
12. 02. 2019 • CryLineT0

Recenze: DreamWorks Dragons Dawn of New Riders

Rodiče to nemají lehké. Při výběru vhodné hry často bývají omráčeni krásným přebalem a lehce tak přehlédnou věkové doporučení, které je alespoň drobným návodem ke správnému věku. Ukázkovým případem byla nedávná RPG Kingdom Hearts III, která by se vnutila i nemluvněti. U dračího příběhu podobný přešlap nehrozí, protože jde o přímočarou jednohubku pro malé.

»
06. 02. 2019 • CryLineT10

Recenze: Kingdom Hearts III

Odvaha, odhodlání, láska, přátelství, spravedlnost. To jsou motivy, se kterými manipuluje každé dobrodružství, každá báchorka pro děti a každý hrdinský epos. Jako malí jsme tyto vlastnosti brali za své, stejně jako postavy, jež je ztělesňovaly. Vařečky byly našimi světelnými meči, násady od košťat symbolizovaly mušketýrské kordy a poklice od zavařovacího hrnce posloužila coby štít Kapitána Amerika. Víte co? Ono ale stačí mnohem méně. Třeba obyčejný klíč.

»
05. 02. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: Genesis Alpha One

Vesmír je nekonečný a stejně tak i možnosti v něm. Kolikrát nás jeho zákonitosti až překvapí a ne jinak je tomu i v herním vesmíru. Snad poprvé se mi stalo, že hra, o kterou jsem stál, byla nakonec něco úplně jiného, než jsem původně očekával. Z počátku jsem byl trochu zklamaný, ale nakonec jsem hře přišel na chuť a byl jsem rád, že jsem se o ní zajímal.

»