Akvizice Bethesdy by mohla být uzavřena v březnu

Autor: tonyskatePublikováno: 2.2.2021, 7:51

Publikováno: 2.2.2021, 7:51

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5701 článků

Když Microsoft oznámil, že se chystá koupit společnost ZeniMax Media a tak i Bethesda Softworks a všechny jejich studia včetně herních značek, postaral se o jednu z největších zpráv loňského roku. Akvizice se teď blíží ke zdárnému konci, o čemž svědčí i fakt, že Microsoft minulý týden požádal o schválení akvizice u evropské unie.

Vlastně by to ani nebylo nutné, jelikož je ZeniMax Media americkou společností, ale Microsoft tak chce předejít případným problémům a rovnou projít antimonopolní kontrolou. U akvizice takovýchto rozměrů se nejedná o nic neobvyklého a EU si na toto rozhodnutí vyžádala pouhých pět týdnů (do 5. března). Většinou to bývá podstatně déle, takže by vše mělo proběhnout hladce a snad během března přijde oznámení, že Bethesda Softworks je plnohodnotnou součástí Xboxu.

Možná vám občas přišlo zvláštní, proč Microsoft ohledně svých plánů s Bethesdou tolik mlží a proč některé jejich hry nezamířily do předplatného Xbox Game Pass. Důvod je prostý. Akvizice ještě není dokončena a bylo by tak ilegální, aby už nyní Microsoft říkal společnosti a jejím studiím, co mají dělat.

Je tedy dost možné, že The Elder Scrolls VI, Starfield, chystaný Indiana Jones a budoucí hry ze sérií jako Fallout, DOOM, Wolfenstein či třeba Dishonored budou skutečně exkluzivní pro Xbox. Jakmile bude akvizice uzavřena, budeme jistě moudřejší.