Beam jako lídr nadcházejícího updatu Xbox One

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 15.1.2017, 11:12

Publikováno: 15.1.2017, 11:12

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3285 článků

Hraní už dávno není o tom, že si sednete večer ke své oblíbené hře a druhý den pak přátelům vyprávíte v jakých místech najdou poslední stodolu s autem. Dnes jim to díky obsáhlosti služby Xbox Live můžete sdělit v chatu, případně vyfotit, natočit nebo přímo zastreamovat. Vliv sociálních funkcí se bude bez pochyby stupňovat i v budoucnu, čehož hodlá Microsoft tento rok řádně využít. Už příští týden se tak dočkáme první vlaštovky v podobě pohodlnějšího sdílení herních zážitků.

Řeč o je Beam, službě nebo chcete-li funkci, která jedním stisknutím umožní poslat do éteru váš aktuální stream. Novinka oznámená minulý rok v létě se tak stane nejsnadnějším způsobem vysílání živého hraní, protože Beam se automaticky spojí s účtem Xbox Live, bez nutnosti dalších aplikací. Díky tomu bude funkce dostupná nejen na konzoli Xbox One, ale také na PC a zařízeních se systémem Windows 10. Jednoduchost se stane synonymum i obsluhy, když spuštění proběhne skrze nabídku po stisknutí tlačítka Xbox.

Tato nabídka projde celkově množstvím změn. Xbox One prostřednictvím téhož tlačítka nabídne v budoucnu jak přehled o aktualizaci, tak možnost vstupu do jedné z volby překrývající levou část obrazovky, díky čemuž se zrychlí a zjednoduší multitasking. Mnohem efektivněji se tak dostanete například k funkci GameDVR, ke sledování herních úspěchů nebo k hudbě hrající na pozadí. Novinek se dočkají také již zajeté funkce. Panel Activity Feed umožní sdílet s přáteli ještě více obsahu a další možnosti obdrží kluby spolu se skupinami. Opomenuta nezůstane ani Arena, kdy jakmile vytvoříte turnaj, dostanete prostor pozvat jak přátele, tak členy vašeho klubu. Po skončení soutěže se výsledky automaticky nahrají pro další zpracování.