Carpenterova Věc ožije v hororu Buried in Ice

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 19.1.2021, 10:53

Publikováno: 19.1.2021, 10:53

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3090 článků

Zeptejte se libovolného milovníka hororů na nejlepší žánrové milníky historie a rozhodně vám mezi těmi nejdůležitějšími řekne Věc. Snímek z roku 1982 nejspíš vznikl za úplňku pod vládou černé magie, neboť se mu podařilo spojit všechny klíčové prvky pro vznik legendy. Vyjma Halloweenu, nenatočil John Carpenter nikdy lepší film. Kurt Russell pomohl specifikovat postavu neohroženého chlapského hrdiny pro příští dekády. Hudební mág Ennio Morricone napsal tak atmosférický soundtrack, že z něho tečou nervy ještě dnes. A tým Stana Winstona vytvořil jedny z nejlepších praktických efektů v dějinách kinematografie.

Věc už vlastní adaptaci kdysi měla a takový Distrust se v obdobném tématu také pěkně vyřádil. Nicméně teď se připravuje Buried in Ice, jehož premisa Věc až nápadně připomíná. Vědecká základna v nehostinném mrazu, objev mimozemského charakteru a tým, kterému rychle začne docházet čas. A pak ústřední postava jménem Kurt. Titul se řadí do survival hororu, načež si lehce domyslíte, kudy se děj vydá. Na základně se začnou dít divné věci. Stres převezme kontrolu nad logickým myšlením a mráz začne vytlačovat bezpečí tepla. Nikomu se nedá věřit. Nic se nedá získat zadarmo. Pro přežití se musí hrdina hecnout a s pomocí dostupných věcí vydržet do příjezdu pomoci. Ale dorazí vůbec nějaká?

Hra Buried in Ice je vyvíjena i pro konzole, zatím nespecifikované generace, ale bohužel bez data vydání. Aktuální záběry lehce prozrazují, že vývoj není radno hnát, protože nedostatky jsou stále viditelné. Ale šance zahrát si odkaz hororového kultu… ta skutečně láká.