Česká hra Feudal Alloy už brzy na Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 2.5.2019, 14:03

Publikováno: 2.5.2019, 14:03

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5009 článků

Dvoučlenné znojemské studio Attu Games začátkem letošního roku vydalo svou prvotinu v podobě RPG metroidvania Feudal Alloy zasazené do středověku. Pokud byste nebyli se subžánrem metroidvania obeznámeni, jednoduše řečeno se jedná o dobrodružnou akční plošinovku. V tomto případě budou součástí i lehké RPG prvky, takže budete moci vylepšovat své bojové schopnosti apod.

A kdo bude hlavním hrdinou tohoto dobrodružství z českých luhů a hájů? Přece robot ovládaný rybkou! Robota jménem Attu budete skutečně ovládat skrze rybku v akvárku, která robotovi nahrazuje hlavu. Zápletka je pak jasná. Attu si poklidně žil ve své malé chaloupce uprostřed slunečnicových polí, kde si robotil, tedy farmařil, když na jeho vesnici zaútočili bandité, kteří ukradli cenné zásoby oleje a také zapálili jeho domov.

Attu tak popadne svůj starý meč a vydá se po stopách banditů, protože bez oleje to prostě nejde, s čímž musíme souhlasit. Prozkoumáte tak rozlehlý a propojený svět plný nepřátel, bossů a vybavení, v němž si sami rozhodnete, jak budete pokračovat dále.

Česká hra Feudal Alloy od znojemského celku Attu Games a vyjde 15. května na Xbox One.