Členství Xbox Live Gold NEzdražuje – UPDATE

Autor: tonyskatePublikováno: 22.1.2021, 15:07

Publikováno: 22.1.2021, 15:07

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5600 článků

Všechno je jinak! Včerejší zdražení členství Xbox Live Gold vyvolalo natolik zásadní nevoli, že se nezdražuje! Aby Microsoft svůj přešlap odčinil, v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry jako Fortnite, Call of Duty: Warzone, Apex Legends, World of Tanks a nespočet dalších!

Původní zpráva:

V tuto chvíli vám asi přijdou směšné loňské spekulace, že by mohlo být zrušeno členství Xbox Live Gold a hraní na konzolích Xbox by tak bylo zdarma. Xbox Live Gold totiž v následujících týdnech dokonce podraží. Ještě než začnete brousit vidle, zapalovat pochodně a já nevím, co všechno, je třeba vzít v potaz skutečnost, že Xbox Live Gold se u nás už spoustu let oproti zahraničním trhům prodává pod cenou. V některých zemích se tak cena skutečně zvýší a v Česku také. U nás tomu ale bude hlavně proto, že dojde ke sjednocení cen se zbytkem světa.

Americká cena za měsíc Xbox Live Gold je totiž 10 dolarů, což neodpovídá našim 149 Kč za měsíc a 7 eurům na Slovensku vlastně úplně také ne. Nová cena tak bude okolo 240 Kč za měsíční Xbox Live Gold. Možná proto třeba čtvrtletní členství stálo 499 Kč, jelikož už tam působil odlišný převod a bylo to tak nevýhodné. Přesné ceny jednotlivých členství se jistě dozvíme časem a nějak máme tušení, že nejvíce budou řvát ti, co si členství stejně kupují přes překupníky :-). Skutečné zdražení je pak o dolar na jeden měsíc, ovšem při srovnání ceny to u nás bude více.

Pokud máte členství teď aktivní na určitou dobu, nebude vám účtováno nic navíc. Teprve až vám členství dojde, tak dojde na novou cenu, pokud si jej ovšem neprodloužíte skrze dárkovou kartu. Jakmile se bude zdražení blížit, obdržení skrze Xbox Live zprávu, a to 45 dní před skutečným zdražením členství.

Tak či onak, to není příjemná zpráva, ale jak už jsme řekli, v našem případě to ani není tak zdražení jako spíše srovnání ceny napříč celosvětovým trhem a původnímu převodu už asi došlo hodně dávno. Zdražení je nicméně dalším důvodem, proč zvážit výhodné předplatné Xbox Game Pass Ultimate, jehož součástí je Xbox Live Gold, Xbox Game Pass pro konzole, PC a Android, a taktéž EA Play. To vše získáte za pouhých 339 Kč.

Pokud vás předplatné Xbox Game Pass neláká a stačí vám pouze Xbox Live Gold, můžete si dopředu nakoupit dárkové karty se členstvím a případně si poté aktivovat XGP Ultimate, kdy převod vás vyjde doslova na pár korun, pokud jste ještě předplatné nezkoušeli. Maximálně se tak můžete zásobit na 36 měsíců, tedy na 3 roky.