Dashboard pro novou generaci hraní

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 19.8.2020, 16:26

Publikováno: 19.8.2020, 16:26

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3150 článků

Zhruba tři měsíce nás dělí od vypuštění nové konzolové generace a mnohé z vás možná napadlo, jak dopadne uživatelské rozhraní. Připraví si Microsoft opět něco nového nebo zachová nynější vzhled? Menší signály přicházely poslední dobou často a konzervativní hráči určitě budou rádi, že Series X pojede ve známém prostředí. To však neznamená, že by se nic neměnilo. Snaha o sjednocení herního portfolia lehce posune grafické zpracování a využije výkonnostní přednosti nového hardwaru.

Sice jinde, ale ve stejném kabátu
Je jedno, zda si na konci roku sednete k One X, Series X, PC nebo mobilu, všude vás čeká podobná nabídka. Čtverce jsou stále dominantou a každé zařízení bude respektovat vámi zvolenou barvu profilu, téma a v případě příští generace i animaci na pozadí. Příjemná novinka dodává statickému prostředí příjemnou dynamiku a pevně věříme v pozdější vlastní varianty. Stejně tak nastavení a použití Guidu se na mobilu nebo PC apce přizpůsobí tomu konzolovému. Odpovědný tým připravil ostřejší grafiku, nové animace, barevné kombinace a čitelnější font.

Jeden Store vládne všem
Zde nejde o úplnou novinku, neboť insideři už moderní, rychlý obchod testují. V tomto případě se konzole naopak nechala inspirovat u PC, kde proti rychlosti a přehlednosti snad nikdo nic nemá. Díky postranní hlavní nabídce je obsah lépe uzpůsoben a zvládá rychleji načítat a přepínat mezi položkami. Lepší optimalizaci dostanou samotné karty her a taktéž jednotlivé kategorie. Oficiální hlášení říká, že Store naběhne do plné krásy v horizontu dvou sekund. Rychlejší pohyb je také v rámci nabídky Xbox Game Pass.

Rychlost a zase rychlost
Zde se vytáhne hlavně Xbox Series X. Díky vyššímu výkonu slibuje plynulý pohyb kdekoliv v dashboardu. Ať se bavíme o obyčejném procházení záložek, upravování nabídky Guide nebo lovení her v obsáhlé knihovně. Microsoft chce, abyste neztráceli čas v rozhraní a mohli se co nejrychleji věnovat hraní. S tím samozřejmě souvisí dříve oznámená možnost nechat běžet na pozadí hru, do níž se kdykoliv vrátíte bez načítání z jiného titulu. Pokud toužíte po faktických datech, tak start konzole Xbox Series X bude o 50 % rychlejší, návrat ze hry do menu zrychlí o 30 %, kdežto systém využije o 40 % méně paměti. Prostě next-gen.

Online komunita vždy sebou
Přátelé, kluby, skupiny, turnaje, streamy… na Xboxu se pořád něco děje a byla by škoda o to přijít. Už teď funguje celá řada věcí poměrně spolehlivě, ať už jste na konzoli, PC nebo mobilu. Chodí zprávy od spoluhráčů, předplatná upozorňují na změny a novinky, zatím co procházíte poslední achievementy. S příchodem mobilního hraní je však záhodno, abyste měli ještě více informací a nové rozhraní je připraveno informovat o statistikách, detailech probíhajících her a herních úspěších vašich přátel. Taktéž váš obsah bude mnohem dostupnější a jakmile zasdílíte obsah hry z konzole, Xbox Live ho automaticky stáhne do mobilní apky k dalšímu použití. Že je to k ničemu? Ale znáte to, vždy to někdo využije.

17. 05. 2022 • DandyCZE0

Vyhraj letenky a pobyt na Xbox FanFest v Madridu

Už jste možná reagovali na akci a možnost cestovat do Madridu na Xbox FanFest na oficiálních stránkách, ale na lokálním Instagramu XboxCZSK je teďka pořádná pecka!

»
09. 05. 2022 • lindros88cze0

XboxFanFest Registrace

Chtěli jste se někdy podívat na velkou show a zatím jste neměli příležitost? Zkuste vyhrát v soutěži na oficiálních stránkách, ale pozor, výhra je pouze vstup, takže na cestu si budete muset šáhnout do prasátka!

»
06. 05. 2022 • tonyskate0

Získejte ze svého ovladače Xbox maximum

Produkce týmu Xbox CZ už nám přinesla různé fígle a vychytávky na levnější next-gen konzoli Xbox Series S a teď přišla řada na ovladače. Ve videu se tedy dozvíte hned několik tipů, jak si upravit nastavení svého ovladače včetně přemapování tlačítek a připomínáme, že s konzolemi Xbox Series X|S jsou kompatibilní i ovladač z Xboxu One a opačně.

»
02. 05. 2022 • Cryptah0

XkoGuru testuje Xbox příslušenství KontrolFreak

Dnes se na kanále XkoGuru podíváme na produkt, který nepatří mezi hardcore příslušenství. Spíše bych řekl, že jde o takový tuning našich prodloužených rukou, a tím myslím Xbox gamepady. Společnost KontrolFreak se soustředí na příslušenství, které vám má pomoci k lepším výkonům ve hrách, ať už střílečkách, kde získáte lepší aim, nebo hrách sportovních, a tím lepším výkonům. Po internetu samozřejmě vzniká žhavá diskuze okolo těchto produktů a uživatelé se hádají...

»
28. 04. 2022 • tonyskate0

Konference Xbox & Bethesda Showcase živě 12. června

Tento rok se sice veletrh E3 nekoná, což ovšem zase tak moc nevadí, protože Microsoft pochopitelně opět uspořádá svou vlastní prezentaci. Xbox & Bethesda Games Showcase se uskuteční v neděli 12. června v 19:00 našeho času. Pokud se ptáte, kde je Activision a Blizzard, tak připomínáme, že akvizice bude ukončena až v první polovině příštího roku, tedy za předpokladu, že nedojde k výrazným komplikacím.

»
21. 04. 2022 • tonyskate0

Proč musíte mít Xbox Game Pass

Ačkoliv jsme si jistí, že většina z vás si je naprosto vědoma kvalit Xbox Game Passu, určitě si občas neuškodí připomenou veškeré výhody, které toto předplatné nabízí. A kdo ví, třeba nové video z produkce Xbox CZ přesvědčí i ty, kteří ještě o Game Passu pochybují a stanou se předplatiteli ještě dnes.

»
20. 04. 2022 • tonyskate0

Co nabízí cloudové hraní Xbox

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate je naprosto komplexní nabídka, která vám díky cloudovému hraní Xbox umožňuje hrát skutečně kdekoliv a kdykoliv. Co vše tato služba v současnosti nabízí včetně hraní next-gen her na konzolích Xbox One vám shrne jedno z novějších videí týmu Xbox CZ.

»
14. 04. 2022 • Lukáš Urban0

XKO Focus a utrácení na konzoli Xbox

Cílem pořadu XKO Focus byla od samého počátku variabilita. Snaha o vytvoření pravidelné rubriky, v níž byste nikdy netušili, co se objeví příště. A směr se daří držet, protože zatím se každý jeden díl představil s rozdílným obsahem a odlišnou tematikou. Přestože někdy šlo spíše o zajímavosti. Tento týden tak přišla řada na další aspekt hraní, a tím je nastavení konzole Xbox. Konkrétně jsme se podívali na možnosti plateb, které se za...

»